Nasa Core - en to fr_FR translation catalogue (1378 entries)

en:  - Has been an error. You need to rebuild this product.
fr_FR: - A été une erreur. Vous devez reconstruire ce produit.

en: %s sold in last %s hour
fr_FR: %s vendus au cours de la dernière %s heure

en: %s sold in last %s hours
fr_FR: %s vendus au cours des %s dernières heures

en: %s was exists, please try with another string!!!
fr_FR: %s existe, veuillez essayer avec une autre chaîne !!!

en: %s&nbsp;each
fr_FR: %s&nbsp;chacun

en: &#37;&nbsp;OFF
fr_FR: &#37;&nbsp;DÉSACTIVÉ

en: &nbsp;each
fr_FR: chaque

en: + Advance Options
fr_FR: + Options avancées

en: + Show more
fr_FR: + Afficher plus

en: - Show less
fr_FR: - Montrer moins

en: 1 Column
fr_FR: 1 Colonne

en: 1 Row
fr_FR: 1 Rangée

en: 1 column
fr_FR: 1 colonne

en: 1 level
fr_FR: 1 niveau

en: 1.5 column
fr_FR: 1.5 colonne

en: 2 Columns
fr_FR: 2 Colonnes

en: 2 Rows
fr_FR: 2 Rangées

en: 2 columns
fr_FR: 2 colonnes

en: 2 levels
fr_FR: 2 niveaux

en: 3 Columns
fr_FR: 3 colonnes

en: 3 Rows
fr_FR: 3 Rangées

en: 3 columns
fr_FR: 3 colonnes

en: 3 levels
fr_FR: 3 niveaux

en: 360&#176; View
fr_FR: Vue à 360&#176;

en: 360&#176; Viewer
fr_FR: Visionneuse 360&#176;

en: 360&#176; Viewer Badge In Grid
fr_FR: Badge de visionneuse à 360&#176; dans la grille

en: 4 Columns
fr_FR: 4 colonnes

en: 4 columns
fr_FR: 4 colonnes

en: 5 Columns
fr_FR: 5 colonnes

en: 5 columns
fr_FR: 5 colonnes

en: 6 Columns
fr_FR: 6 colonnes

en: 6 columns
fr_FR: 6 colonnes

en: <strong>Bulk Savings</strong>&nbsp;(Buy more save more)
fr_FR: <strong>Économies en gros</strong>&nbsp;(Achetez plus, économisez plus)

en: <strong>people</strong>&nbsp;are viewing this right now
fr_FR: les gens regardent ça en ce moment

en: ALL PORTFOLIOS LOADED
fr_FR: TOUS LES PORTEFEUILLES CHARGÉS

en: ALL PRODUCTS LOADED
fr_FR: TOUS LES PRODUITS CHARGÉS

en: ALT - Text
fr_FR: ALT - Texte

en: ALT - Title
fr_FR: ALT - Titre

en: Accordion - Border
fr_FR: Accordéon - Bordure

en: Accordion - No Border
fr_FR: Accordéon - Sans Frontière

en: Accordion in Content
fr_FR: Accordéon dans le contenu

en: Account
fr_FR: Compte

en: Add
fr_FR: Ajouter

en: Add Custom Class Page
fr_FR: Ajouter une page de classe personnalisée

en: Add Dot Slide
fr_FR: Ajouter une diapositive à points

en: Add Gallery
fr_FR: Ajouter une galerie

en: Add Gallery 360&#176; Viewer
fr_FR: Ajouter une visionneuse de galerie à 360&#176;

en: Add Gallery Images
fr_FR: Ajouter des images de galerie

en: Add Group
fr_FR: Ajouter un groupe

en: Add More Width (px)
fr_FR: Ajouter plus de largeur (px)

en: Add New
fr_FR: Ajouter nouveau

en: Add New Block
fr_FR: Ajouter un nouveau bloc

en: Add New Bulk Discount
fr_FR: Ajouter une nouvelle remise en gros

en: Add New Category
fr_FR: Ajouter une nouvelle catégorie

en: Add New Custom Tab
fr_FR: Ajouter un nouvel onglet personnalisé

en: Add New Header
fr_FR: Ajouter un nouvel en-tête

en: Add New Item
fr_FR: Ajoute un nouvel objet

en: Add New Project
fr_FR: Ajouter un nouveau projet

en: Add New Slide
fr_FR: Ajouter une nouvelle diapositive

en: Add New Tab
fr_FR: Ajouter un nouvel onglet

en: Add Recommended Products To Customer Order - Checkout Page
fr_FR: Ajouter les produits recommandés à la commande client - Page de paiement

en: Add Recommended Products To Mini- Cart, wishlist, Viewed - Empty Side Bar
fr_FR: Ajouter les produits recommandés au mini-panier, à la liste de souhaits, aux produits consultés - Barre latérale vide

en: Add Recommended Products To Mini- Cart, wishlist, Viewed - Empty Sidebar
fr_FR: Ajouter les produits recommandés au mini-panier, à la liste de souhaits, aux produits consultés - Barre latérale vide

en: Add Row
fr_FR: Ajouter une rangée

en: Add Slide Product Pin
fr_FR: Ajouter une épingle de produit à diapositive

en: Add To Cart UX Variations in Grid
fr_FR: Ajouter au panier Variations UX dans la grille

en: Add images to variation gallery
fr_FR: Ajouter des images à la galerie de variantes

en: Add more width site (px)
fr_FR: Ajouter plus de largeur de site (px)

en: Add new term
fr_FR: Ajouter un nouveau terme

en: Add or Upload File
fr_FR: Ajouter ou télécharger un fichier

en: Add our Recommended Products to your Order - Checkout Page
fr_FR: Ajoutez nos produits recommandés à votre commande - Page de paiement

en: Add selected to cart
fr_FR: Ajouter la sélection au panier

en: Add selected to cart (%s)
fr_FR: Ajouter la sélection au panier (%s)

en: Add static block to Header
fr_FR: Ajouter un bloc statique à l'en-tête

en: Add to cart
fr_FR: Ajouter au panier

en: Add to gallery
fr_FR: Ajouter à la galerie

en: Added successfully
fr_FR: Ajouté avec succès

en: Additional
fr_FR: Supplémentaire

en: Address
fr_FR: Adresse

en: After - Add To Cart Form - Single Product Page
fr_FR: Après - Formulaire d'ajout au panier - Page de produit unique

en: After - Cart Content - Shopping Cart
fr_FR: Après - Contenu du panier - Panier

en: After - Cart Table - Shopping Cart
fr_FR: Après - Table du panier - Panier

en: After - Customer Details - Checkout
fr_FR: Après - Détails du client - Paiement

en: After - Place Order Button - Checkout
fr_FR: Après - Bouton Passer la commande - Paiement

en: After - Process Checkout Button - Shopping Cart
fr_FR: Après - Bouton de traitement du paiement - Panier

en: After - Review Order Payment - Checkout
fr_FR: Après - Vérifier le paiement de la commande - Paiement

en: After Breadcrumb
fr_FR: Après le fil d'Ariane

en: After title
fr_FR: Après le titre

en: Ajax Infinite
fr_FR: Ajax Infini

en: Align
fr_FR: Aligner

en: Align (Style => Full)
fr_FR: Aligner (Style => Complet)

en: Alignment
fr_FR: Alignement

en: Alignment Info
fr_FR: Informations sur l'alignement

en: All Blogs
fr_FR: Tous les blogs

en: All Brands
fr_FR: Toutes les marques

en: All Categories
fr_FR: Toutes Catégories

en: All Footers
fr_FR: Tous les pieds de page

en: All Groups
fr_FR: Tous les groupes

en: All Headers
fr_FR: Tous les en-têtes

en: Allow Bulk Discount
fr_FR: Autoriser la remise groupée

en: Allow Customized by Customer
fr_FR: Autoriser la personnalisation par le client

en: Already Sold:
fr_FR: Déjà vendu:

en: Amazon URL
fr_FR: URL d'Amazon

en: Animation Delay
fr_FR: Retard d'animation

en: Apply with Header Type 1, 2, 3, 5, 7
fr_FR: Appliquer avec les types d'en-tête 1, 2, 3, 5, 7

en: Are you sure to delete image?
fr_FR: Voulez-vous vraiment supprimer l'image ?

en: Are you sure to delete video?
fr_FR: Voulez-vous vraiment supprimer la vidéo ?

en: Are you sure you want to remove it?
fr_FR: Êtes-vous sûr de vouloir le supprimer ?

en: Arrows
fr_FR: Flèches

en: Arrows (Only use for Style is Carousel or Simple Slide)
fr_FR: Flèches (à utiliser uniquement pour le style carrousel ou simple diapositive)

en: Arrows (Only use for Style is Slider or Simple Slide)
fr_FR: Flèches (utiliser uniquement pour le style est un curseur ou une diapositive simple)

en: Arrows (Only use for Style is Slider)
fr_FR: Flèches (à utiliser uniquement pour le style est un curseur)

en: Arrows Position
fr_FR: Emplacement des flèches

en: Arrows Position - Simple Deals
fr_FR: Position des flèches - Offres simples

en: Ask a Question
fr_FR: Poser une question

en: Ask a Question - Single Product Page
fr_FR: Poser une question - Page de produit unique

en: Attribute Color Style
fr_FR: Style de couleur d'attribut

en: Attribute Image Style
fr_FR: Style d'image d'attribut

en: Attribute Label Style
fr_FR: Style d'étiquette d'attribut

en: Attributes - the type "Select", "Custom" in Grid
fr_FR: Attributs - le type "Sélectionner", "Personnalisé" dans la Grille

en: Author Info
fr_FR: Informations sur l'auteur

en: Auto Play
fr_FR: Lecture automatique

en: Auto Slide
fr_FR: Diapositive automatique

en: Available - Sold
fr_FR: Disponible - Vendu

en: Available Vertical
fr_FR: Disponible verticalement

en: Available:
fr_FR: Disponible:

en: BUY&nbsp;
fr_FR: ACHETER&nbsp;

en: Baby
fr_FR: Bébé

en: Background Color
fr_FR: Couleur de l'arrière plan

en: Background Color Of Product Items In The Shop
fr_FR: Couleur d'arrière-plan des articles du produit dans la boutique

en: Background Image
fr_FR: Image de fond

en: Background Image - Mobile
fr_FR: Image d'arrière-plan - Mobile

en: Background Layout
fr_FR: Mise en page d'arrière-plan

en: Background Mode
fr_FR: Mode arrière-plan

en: Background Single Product Layout
fr_FR: Mise en page de produit unique en arrière-plan

en: Background icon
fr_FR: Icône de fond

en: Background title
fr_FR: Titre en arrière-plan

en: Badge Variants
fr_FR: Variantes de badge

en: Banner Content
fr_FR: Contenu de la bannière

en: Banner Font
fr_FR: Police de la bannière

en: Banner Height
fr_FR: Hauteur de la bannière

en: Banner Image
fr_FR: Image de la bannière

en: Banner Material
fr_FR: Matériel de bannière

en: Banner Multi Products
fr_FR: Bannière Multi Produits

en: Banner Products
fr_FR: Produits de bannière

en: Banner Text
fr_FR: Texte de la bannière

en: Banner Width
fr_FR: Largeur de la bannière

en: Before title
fr_FR: Avant le titre

en: Begin - Max Counter
fr_FR: Début - Compteur Max

en: Begin - Min Counter
fr_FR: Début - Compteur Min

en: Behance URL
fr_FR: URL de Behance

en: Best Selling
fr_FR: Meilleure vente

en: Big Square
fr_FR: Grand Carré

en: Blank
fr_FR: Blanc

en: Blank - New Window
fr_FR: Vide - Nouvelle fenêtre

en: Block Header
fr_FR: En-tête de bloc

en: Blocks
fr_FR: Blocs

en: Bold - 500
fr_FR: Gras - 500

en: Bold - 600
fr_FR: Gras - 600

en: Bold - 700
fr_FR: Gras - 700

en: Bold - 800
fr_FR: Gras - 800

en: Bold - 900
fr_FR: Gras - 900

en: Boot Rate
fr_FR: Taux de démarrage

en: Border Inner
fr_FR: Bordure intérieure

en: Border Outner
fr_FR: Bordure extérieure

en: Border color icon
fr_FR: Icône de couleur de bordure

en: Bottom
fr_FR: Bas

en: Bottom Content
fr_FR: Contenu inférieur

en: Bottom To Top
fr_FR: De bas en haut

en: Bottom of Pin
fr_FR: Bas de la broche

en: Bought Together
fr_FR: Acheté ensemble

en: Bought Together are suggested products purchased with the current product. Note: Only use for Simple product
fr_FR: Achetés ensemble sont des suggestions de produits achetés avec le produit actuel. Remarque : utiliser uniquement pour le produit simple

en: Box Description
fr_FR: Description de la boîte

en: Box Image
fr_FR: Image de la boîte

en: Box Link
fr_FR: Lien de boîte

en: Box Style
fr_FR: Modèle de boîte

en: Box Title
fr_FR: Titre de la boîte

en: Box link
fr_FR: Lien de boîte

en: Brand Order
fr_FR: Commande de marque

en: Brand:
fr_FR: Marque:

en: Brands:
fr_FR: Marques:

en: Breadcrumb
fr_FR: Miette de pain

en: Breadcrumb Background
fr_FR: Fond de fil d'Ariane

en: Breadcrumb Background - Mobile
fr_FR: Fond de fil d'Ariane - Mobile

en: Breadcrumb Background Color
fr_FR: Couleur d'arrière-plan du fil d'Ariane

en: Breadcrumb Background Image
fr_FR: Image d'arrière-plan du fil d'Ariane

en: Breadcrumb Height
fr_FR: Hauteur du fil d'Ariane

en: Breadcrumb Height - Mobile
fr_FR: Hauteur du fil d'Ariane - Mobile

en: Breadcrumb Layout
fr_FR: Disposition du fil d'Ariane

en: Breadcrumb Text Alignment
fr_FR: Alignement du texte du fil d'Ariane

en: Breadcrumb Text Color
fr_FR: Couleur du texte du fil d'Ariane

en: Breadcrumb Type
fr_FR: Type de fil d'Ariane

en: Builder - Support HFE-Elementor
fr_FR: Constructeur - Support HFE-Elementor

en: Builder - Support WPBakery
fr_FR: Constructeur - Support WPBakery

en: Built-in
fr_FR: Intégré

en: Built-in Dark
fr_FR: Sombre intégré

en: Built-in Light 1
fr_FR: Lumière intégrée 1

en: Built-in Light 2
fr_FR: Lumière intégrée 2

en: Built-in Light 3
fr_FR: Lumière intégrée 3

en: Built-in Mobile
fr_FR: Mobile intégré

en: Bulk
fr_FR: En gros

en: Bulk Discount
fr_FR: Remise en vrac

en: Bulk Discount - Badge
fr_FR: Remise groupée - Badge

en: Bulk Discount - Buy more save more
fr_FR: Remise en gros - Achetez plus, économisez plus

en: Bulk Discount Rules
fr_FR: Règles de remise en gros

en: Bullets
fr_FR: Balles

en: Bullets Align
fr_FR: Alignement des puces

en: Bullets Postition
fr_FR: Position des balles

en: Button Store
fr_FR: Magasin de boutons

en: Button page blogs
fr_FR: Blogs de pages de boutons

en: Button text
fr_FR: Texte du bouton

en: Buy&nbsp;%s&nbsp;item&nbsp;get&nbsp; | Buy&nbsp;%s&nbsp;items&nbsp;get&nbsp;
fr_FR[0]: Achetez&nbsp;%s&nbsp;articles&nbsp;obtenez&nbsp;
fr_FR[1]: Achetez&nbsp;%s&nbsp;articles&nbsp;obtenez&nbsp;

en: Buzz
fr_FR: Bourdonner

en: CDN Media
fr_FR: Médias CDN

en: COMPLETE - Please go to Dashboard > Settings > Permalinks to Re-built Permalinks your site.
fr_FR: TERMINÉ – Veuillez accéder à Tableau de bord > Paramètres > Permaliens pour reconstruire les permaliens de votre site.

en: Cache Empty!
fr_FR: Cache vide !

en: Cache Files
fr_FR: Fichiers cache

en: Cache Mode
fr_FR: Mode cache

en: Cache Quickview (Apply with Cache Files)
fr_FR: Cache Quickview (Appliquer avec les fichiers de cache)

en: Cache Shortcodes (Apply with Cache Files)
fr_FR: Cache Shortcodes (Appliquer avec les fichiers de cache)

en: Cache Variable Loop Products (Apply with Cache Files)
fr_FR: Cache Variable Loop Products (Appliquer avec des fichiers de cache)

en: Cancel
fr_FR: Annuler

en: Caption
fr_FR: Légende

en: Carousel
fr_FR: Carrousel

en: Cart
fr_FR: Chariot

en: Cart page
fr_FR: Page du panier

en: Categories
fr_FR: Catégories

en: Categories (Input categories slug Divide with "," Ex: slug-1, slug-2 ...)
fr_FR: Catégories (Catégories d'entrée slug Diviser avec "," Ex: slug-1, slug-2 ...)

en: Categories Included
fr_FR: Catégories incluses

en: Categories Included List
fr_FR: Liste des catégories incluses

en: Categories Included List (ID or Slug, separated by ",". Ex: 1, 2 or slug-1, slug-2)
fr_FR: Liste des catégories incluses (ID ou Slug, séparés par ",". Ex : 1, 2 ou slug-1, slug-2)

en: Categories Info
fr_FR: Informations sur les catégories

en: Categories number for display
fr_FR: Numéro de catégories pour l'affichage

en: Center
fr_FR: Centre

en: Change Shop Layout Mode
fr_FR: Changer le mode de présentation de la boutique

en: Change Time Delay (s)
fr_FR: Modifier la temporisation (s)

en: Change View Mode
fr_FR: Changer le mode d'affichage

en: Checkout now!
fr_FR: Passer à la caisse!

en: Checkout page
fr_FR: Page de paiement

en: Choose an image
fr_FR: Choisissez une image

en: Classic
fr_FR: Classique

en: Classic 2D
fr_FR: 2D Classique

en: Classic 2D - Background - Gray
fr_FR: Classique 2D - Fond - Gris

en: Classic 2D - Background - Transparent
fr_FR: Classique 2D - Fond - Transparent

en: Classic 2D - No Border
fr_FR: 2D classique - Sans bordure

en: Classic 2D - Radius
fr_FR: 2D classique - Rayon

en: Classic 2D - Radius - Dash
fr_FR: Classique 2D - Rayon - Tiret

en: Classic 3D
fr_FR: 3D classique

en: Clear Cache
fr_FR: Vider le cache

en: Clear Cache Success !
fr_FR: Effacer le cache réussi !

en: Click here to Edit
fr_FR: Cliquez ici pour modifier

en: Click here to select Brand (PWB) ...
fr_FR: Cliquez ici pour sélectionner la marque (PWB) ...

en: Click here to select Brand ...
fr_FR: Cliquez ici pour sélectionner la marque...

en: Click here to select Category ...
fr_FR: Cliquez ici pour sélectionner la catégorie...

en: Click here to select Deal ...
fr_FR: Cliquez ici pour sélectionner l'offre...

en: Click here to select Menu ...
fr_FR: Cliquez ici pour sélectionner Menu...

en: Click here to select Pin...
fr_FR: Cliquez ici pour sélectionner Épingler...

en: Click here to select Revolution Slider...
fr_FR: Cliquez ici pour sélectionner Revolution Slider...

en: Close
fr_FR: Fermer

en: Color
fr_FR: Couleur

en: Color 1st
fr_FR: Couleur 1er

en: Color 2nd
fr_FR: Couleur 2ème

en: Color Attribute Style - Only use for Single or Quickview
fr_FR: Style d'attribut de couleur - À utiliser uniquement pour une vue unique ou rapide

en: Color title
fr_FR: Titre en couleur

en: Column Icon View 1
fr_FR: Vue d'icône de colonne 1

en: Column Icon View 2
fr_FR: Vue d'icône de colonne 2

en: Column Number View
fr_FR: Vue du numéro de colonne

en: Columns
fr_FR: Colonnes

en: Columns Medium
fr_FR: Colonnes moyennes

en: Columns Number
fr_FR: Nombre de colonnes

en: Columns Number Small
fr_FR: Nombre de colonnes petit

en: Columns Number Small for Carousel
fr_FR: Nombre de colonnes petit pour le carrousel

en: Columns Number Small for Slider
fr_FR: Nombre de colonnes petit pour le curseur

en: Columns Number Tablet
fr_FR: Tablette de nombre de colonnes

en: Columns Small
fr_FR: Petites colonnes

en: Columns Small Slider
fr_FR: Colonnes Petit curseur

en: Coming Soon
fr_FR: À venir

en: Coming Soon Image
fr_FR: Bientôt disponible

en: Coming Soon Info
fr_FR: Bientôt disponible

en: Coming Soon Time
fr_FR: Bientôt le temps

en: Coming Soon Tittle
fr_FR: Bientôt disponible

en: Compare
fr_FR: Comparer

en: Compare images.
fr_FR: Comparez les images.

en: Contact Form Items
fr_FR: Éléments du formulaire de contact

en: Content
fr_FR: Contenu

en: Content Width (%)
fr_FR: Largeur du contenu (%)

en: Core Options
fr_FR: Options de base

en: Count
fr_FR: Compter

en: Count Items
fr_FR: Compter les articles

en: Count products
fr_FR: Compter les produits

en: Create Countdown time.
fr_FR: Créer un compte à rebours.

en: Create icon box.
fr_FR: Créer une boîte à icônes.

en: Create image.
fr_FR: Créer une image.

en: Create info Instagram.
fr_FR: Créer des informations Instagram.

en: Create info contact, introduce.
fr_FR: Créer un contact d'information, présenter.

en: Create info opening time of shop.
fr_FR: Créer des informations sur l'heure d'ouverture de la boutique.

en: Create sevice box.
fr_FR: Créer une boîte de service.

en: Create text link custom.
fr_FR: Créer un lien texte personnalisé.

en: Create title of section.
fr_FR: Créer un titre de section.

en: Custom Badge
fr_FR: Insigne personnalisé

en: Custom Class
fr_FR: Classe personnalisée

en: Custom Font
fr_FR: Police personnalisée

en: Custom Tabs
fr_FR: Onglets personnalisés

en: Custom Width
fr_FR: Largeur personnalisée

en: Custom add more class name for header page
fr_FR: Ajouter plus de nom de classe personnalisé pour la page d'en-tête

en: Custom links
fr_FR: Liens personnalisés

en: Custom width this page
fr_FR: Largeur personnalisée de cette page

en: Customer Name
fr_FR: Nom du client

en: Customer Says
fr_FR: Le client dit

en: Customize this item?
fr_FR: Personnaliser cet article ?

en: Dark
fr_FR: Sombre

en: Date (Format: YYYY-mm-dd HH:mm:ss | YYYY/mm/dd HH:mm:ss)
fr_FR: Date (Format : AAAA-mm-jj HH:mm:ss | AAAA/mm/jj HH:mm:ss)

en: Date Info
fr_FR: Informations sur les dates

en: Date align
fr_FR: Alignement de la date

en: Date align (with Style: Text)
fr_FR: Alignement de la date (avec Style : Texte)

en: Date alignment
fr_FR: Alignement des dates

en: Date text
fr_FR: Texte de date

en: Date/Author/Readmore position with description
fr_FR: Date/Auteur/Readmore position avec description

en: Day
fr_FR: Jour

en: Days
fr_FR: Jours

en: Deal Before Time
fr_FR: Traiter avant l'heure

en: Deal Before Time V2
fr_FR: Affaire avant l'heure V2

en: Deal of the Day
fr_FR: L'affaire du jour

en: Deals
fr_FR: Offres

en: Deep Levels
fr_FR: Niveaux profonds

en: Default
fr_FR: Défaut

en: Default Font
fr_FR: Police par défaut

en: Default is 800x800. (Width x Height)
fr_FR: La valeur par défaut est 800x800. (Largeur x Hauteur)

en: Default link to shop page.
fr_FR: Lien par défaut vers la page de la boutique.

en: Delay (s)
fr_FR: Délai (s)

en: Delay Time (s)
fr_FR: Temps de retard (s)

en: Delay Time (s) (Only use for Style is Slider.)
fr_FR: Delay Time (s) (À n'utiliser que pour Style is Slider.)

en: Delete
fr_FR: Supprimer

en: Delete image
fr_FR: Supprimer l'image

en: Delivery &#38; Return
fr_FR: Livraison &#38; Retour

en: Delivery &#38; Return - Single Product Page
fr_FR: Livraison et retour - Page de produit unique

en: Demo data was imported. If you want import demo data again, You should need reset data of your site.
fr_FR: Les données de démonstration ont été importées. Si vous souhaitez importer à nouveau des données de démonstration, vous devez réinitialiser les données de votre site.

en: Description - for Deal Before Time
fr_FR: Description - pour Deal Before Time

en: Desktop Columns
fr_FR: Colonnes du bureau

en: Digital
fr_FR: Numérique

en: Disable
fr_FR: Désactiver

en: Discord
fr_FR: Discorde

en: Discord URL
fr_FR: URL de discorde

en: Discount
fr_FR: Rabais

en: Discount Type
fr_FR: Type de remise

en: Discount&nbsp;%s&#37;
fr_FR: Remise&nbsp;%s&#37;

en: Display 1 main and 4 extra products.
fr_FR: Affichez 1 produit principal et 4 produits supplémentaires.

en: Display Banner
fr_FR: Afficher la bannière

en: Display Banner v1
fr_FR: Afficher la bannière v1

en: Display Banner v2
fr_FR: Afficher la bannière v2

en: Display Categories Directory
fr_FR: Afficher le répertoire des catégories

en: Display Child of Product Categories.
fr_FR: Afficher l'enfant des catégories de produits.

en: Display Compare IMGS
fr_FR: Afficher Comparer IMGS

en: Display Countdown Time
fr_FR: Afficher le compte à rebours

en: Display Follow
fr_FR: Afficher Suivre

en: Display Follow icon social.
fr_FR: Afficher l'icône Suivre social.

en: Display Header Icons
fr_FR: Afficher les icônes d'en-tête

en: Display Icon Box
fr_FR: Boîte d'icônes d'affichage

en: Display Image
fr_FR: Afficher l'image

en: Display Image Box Grid
fr_FR: Afficher la grille de la zone d'image

en: Display Instagram Feed
fr_FR: Afficher le flux Instagram

en: Display Mega Menu
fr_FR: Afficher le méga menu

en: Display Menu Level Root (level = 0).
fr_FR: Afficher le niveau racine du menu (niveau = 0).

en: Display Menu Root (Level 0)
fr_FR: Afficher la racine du menu (niveau 0)

en: Display Menu Vertical
fr_FR: Menu d'affichage vertical

en: Display Multi products pin banner.
fr_FR: Afficher une bannière à épingles multi-produits.

en: Display Pin Material Banner
fr_FR: Bannière de matériel de broche d'affichage

en: Display Pin Products Banner
fr_FR: Afficher la bannière des produits Pin

en: Display Position
fr_FR: Position d'affichage

en: Display Post - Blogs.
fr_FR: Afficher l'article - Blogs.

en: Display Post Blogs
fr_FR: Afficher les articles de blogs

en: Display Product Categories
fr_FR: Afficher les catégories de produits

en: Display Product Categories.
fr_FR: Afficher les catégories de produits.

en: Display Product Deal
fr_FR: Afficher l'offre de produit

en: Display Product Groups
fr_FR: Afficher les groupes de produits

en: Display Products
fr_FR: Afficher les produits

en: Display Products - Tabs
fr_FR: Afficher les produits - Onglets

en: Display Products By Ids
fr_FR: Afficher les produits par identifiants

en: Display Products Special Deal
fr_FR: Afficher les produits Offre spéciale

en: Display Revolution Slider
fr_FR: Curseur de révolution d'affichage

en: Display Service Box
fr_FR: Afficher la boîte de service

en: Display Share
fr_FR: Afficher le partage

en: Display Shortcode Nasa Products Masonry
fr_FR: Afficher le shortcode Nasa Produits Maçonnerie

en: Display Slider Pin Material Banner
fr_FR: Affichage Slider Pin Matériel Bannière

en: Display Slider Pin Products Banner
fr_FR: Affichez la bannière de produits de broche de curseur

en: Display Sliders with Banner v1
fr_FR: Afficher les curseurs avec la bannière v1

en: Display Sliders with Banner v2
fr_FR: Afficher les curseurs avec la bannière v2

en: Display Sliders with Testimonials
fr_FR: Afficher les curseurs avec des témoignages

en: Display Testimonials
fr_FR: Afficher les témoignages

en: Display Title Position
fr_FR: Afficher la position du titre

en: Display brand on product Grid
fr_FR: Afficher la marque sur la grille du produit

en: Display brands logo
fr_FR: Afficher le logo des marques

en: Display form search.
fr_FR: Afficher le formulaire de recherche.

en: Display material pin banner.
fr_FR: Afficher la bannière de broche de matériel.

en: Display menu is vertical format.
fr_FR: Le menu d'affichage est au format vertical.

en: Display product brands with Accordion.
fr_FR: Affichez les marques de produits avec Accordion.

en: Display product brands with Dropdown.
fr_FR: Affichez les marques de produits avec Dropdown.

en: Display products as many format.
fr_FR: Afficher les produits autant de format.

en: Display products as masonry layout.
fr_FR: Afficher les produits sous forme de disposition de maçonnerie.

en: Display products by ids.
fr_FR: Afficher les produits par identifiants.

en: Display products deal.
fr_FR: Afficher l'offre de produits.

en: Display products list.
fr_FR: Afficher la liste des produits.

en: Display products pin banner.
fr_FR: Afficher la bannière de broche de produits.

en: Display share icon social.
fr_FR: Afficher l'icône de partage social.

en: Display shortcode mega menu.
fr_FR: Afficher le méga menu de shortcode.

en: Display shortcode static block.
fr_FR: Afficher le bloc statique de shortcode.

en: Display slider (images, products, ...)
fr_FR: Slider d'affichage (images, produits, ...)

en: Display tags cloud (product tag, product categories).
fr_FR: Afficher le nuage de tags (tag produit, catégories de produits).

en: Display team members project.
fr_FR: Afficher le projet des membres de l'équipe.

en: Display type
fr_FR: Type d'affichage

en: Don't show
fr_FR: Ne pas montrer

en: Dots
fr_FR: Points

en: Dots (Only use for Style is Carousel)
fr_FR: Points (utiliser uniquement pour le style est carrousel)

en: Dots (Only use for Style is Slider or Simple Slide 2)
fr_FR: Points (utiliser uniquement pour le style est Slider ou Simple Slide 2)

en: Dots (Only use for Style is Slider)
fr_FR: Points (utiliser uniquement pour le style est un curseur)

en: Double Rows
fr_FR: Doubles rangées

en: Download
fr_FR: Télécharger

en: Dribbble
fr_FR: Dribbler

en: Dribbble URL
fr_FR: URL de dribble

en: Edit
fr_FR: Modifier

en: Edit Block
fr_FR: Modifier le bloc

en: Edit Categories
fr_FR: Modifier les catégories

en: Edit Header
fr_FR: Modifier l'en-tête

en: Edit Project
fr_FR: Modifier le projet

en: Effect Banner Content
fr_FR: Contenu de la bannière d'effet

en: Effect Banner Hover
fr_FR: Survol de la bannière d'effet

en: Effect Content
fr_FR: Contenu de l'effet

en: Effect Hover Product
fr_FR: Produit de survol d'effet

en: Effect Image
fr_FR: Image d'effet

en: Effect Pin Space (Pin Banner)
fr_FR: Effet Pin Space (Pin Banner)

en: Effect icons
fr_FR: Icônes d'effet

en: Elementor - Homes
fr_FR: Elementor - Maisons

en: Elementor Builder
fr_FR: Constructeur d'éléments

en: Elementor Builder - Mobile
fr_FR: Générateur d'éléments - Mobile

en: Email
fr_FR: E-mail

en: Email URL
fr_FR: Adresse e-mail

en: Email to your friends
fr_FR: Envoyez un e-mail à vos amis

en: Email:
fr_FR: E-mail:

en: Enable
fr_FR: Activer

en: Enable Portfolio
fr_FR: Activer le portefeuille

en: Enable UX Variations (Color - Label (Size) - Image Swatches)
fr_FR: Activer les variations UX (couleur - étiquette (taille) - échantillons d'image)

en: Enable in Archive Products
fr_FR: Activer dans les produits d'archivage

en: End Date
fr_FR: Date de fin

en: End date show deals (yyyy-mm-dd | yyyy/mm/dd)
fr_FR: Date de fin Afficher les offres (aaaa-mm-jj | aaaa/mm/jj)

en: End date show deals (yyyy-mm-dd | yyyy/mm/dd) for Deal Before Time
fr_FR: La date de fin affiche les offres (aaaa-mm-jj | aaaa/mm/jj) pour la transaction avant l'heure

en: Ends in:
fr_FR: Fini dans:

en: Enter a Youtube or Vimeo Url of the product video here.
fr_FR: Entrez une URL Youtube ou Vimeo de la vidéo du produit ici.

en: Enter a list of product IDs, separated by ",".
fr_FR: Saisissez une liste d'ID de produits, séparés par ",".

en: Enter badge label (NEW, HOT etc...).
fr_FR: Entrez l'étiquette du badge (NEW, HOT etc...).

en: Enter icon class name. Support FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme/assets/font-nasa/icons-reference.html)
fr_FR: Entrez le nom de la classe d'icônes. Prend en charge FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme/assets/font-nasa/icons-reference.html)

en: Enter icon class name. Support FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme/assets/font-nasa/icons-reference.html.)
fr_FR: Entrez le nom de la classe d'icônes. Prend en charge FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme/assets/font-nasa/icons-reference.html.)

en: Enter image size. Example in pixels: 200x100 (Width x Height).
fr_FR: Entrez la taille de l'image. Exemple en pixels : 200x100 (Largeur x Hauteur).

en: Enter links for each slide here. Divide links with linebreaks (Enter).
fr_FR: Entrez les liens pour chaque diapositive ici. Divisez les liens avec des sauts de ligne (Entrée).

en: Enter personalized text
fr_FR: Saisir un texte personnalisé

en: Error!
fr_FR: Erreur!

en: Error!!!
fr_FR: Erreur!!!

en: Estimated Delivery
fr_FR: Délai de livraison estimé

en: Estimated Delivery:
fr_FR: Délai de livraison estimé:

en: Ex: Customers say about us.
fr_FR: Ex : Les clients parlent de nous.

en: Excl Sat
fr_FR: Sauf samedi

en: Excl Sat, Sun
fr_FR: Hors samedi, dimanche

en: Excl Sun
fr_FR: Sauf dim.

en: Exclude Saturday
fr_FR: Exclure le samedi

en: Exclude Saturday and Sunday
fr_FR: Exclure samedi et dimanche

en: Exclude Sunday
fr_FR: Exclure le dimanche

en: Excludes Product Ids
fr_FR: Exclut les ID de produit

en: Expire Time (Seconds - Expire time live file.)
fr_FR: Délai d'expiration (secondes - fichier en direct du délai d'expiration.)

en: Extends from Attribute Image Style
fr_FR: S'étend du style d'image d'attribut

en: Extends from Desktop
fr_FR: S'étend depuis le bureau

en: Extends from Image Attribute Style - All
fr_FR: S'étend du style d'attribut d'image - Tout

en: Extra Class
fr_FR: Classe supplémentaire

en: Extra Class Image
fr_FR: Image de classe supplémentaire

en: Extra Class Images
fr_FR: Images de classe supplémentaire

en: Extra Class Name Header
fr_FR: En-tête de nom de classe supplémentaire

en: Extra Class Page
fr_FR: Page de classe supplémentaire

en: Extra class for Images
fr_FR: Classe supplémentaire pour les images

en: Extra class name
fr_FR: Nom de classe supplémentaire

en: Facebook URL Follow
fr_FR: URL Facebook Suivre

en: Fade
fr_FR: Disparaître

en: Fake In Cart
fr_FR: Faux dans le panier

en: Fake In Cart is Empty!
fr_FR: Le faux panier est vide !

en: Fake Number Of Products In Cart
fr_FR: Faux nombre de produits dans le panier

en: Fake Purchased
fr_FR: Faux acheté

en: Fake Sold
fr_FR: Faux vendu

en: Fake Sold is Empty!
fr_FR: La fausse vente est vide !

en: Fake View
fr_FR: Fausse vue

en: Fake Viewing
fr_FR: Faux visionnage

en: Featured
fr_FR: Mis en exergue

en: Featured Products
fr_FR: Produits populaires

en: File:
fr_FR: Déposer:

en: Files - directory uploads / nasa-caches
fr_FR: Fichiers - téléchargements de répertoires / nasa-caches

en: Filter Text
fr_FR: Filtrer le texte

en: Filter products by Product Groups.
fr_FR: Filtrez les produits par groupes de produits.

en: Find Product
fr_FR: Trouver un produit

en: Find product
fr_FR: Trouver un produit

en: Fit Rows
fr_FR: Ajuster les lignes

en: Flat
fr_FR: Plat

en: Flickr URL Follow
fr_FR: URL Flickr Suivre

en: Flip Horizontal
fr_FR: Retourner horizontalement

en: Fly
fr_FR: Voler

en: Follow us on Amazon
fr_FR: Suivez-nous sur Amazon

en: Follow us on Behance
fr_FR: Suivez-nous sur Behance

en: Follow us on Discord
fr_FR: Suivez-nous sur Discord

en: Follow us on Dribbble
fr_FR: Suivez-nous sur Dribbble

en: Follow us on Facebook
fr_FR: Suis nous sur Facebook

en: Follow us on Flickr
fr_FR: Suis nous sur Flickr

en: Follow us on Github
fr_FR: Suivez-nous sur Github

en: Follow us on Instagram
fr_FR: Suis nous sur Instagram

en: Follow us on LinkedIn
fr_FR: Suis nous sur LinkedIn

en: Follow us on Odnoklassniki
fr_FR: Suivez-nous sur Odnoklassniki

en: Follow us on Pinterest
fr_FR: Suis nous sur Pinterest

en: Follow us on Snapchat
fr_FR: Suivez-nous sur Snapchat

en: Follow us on Soundcloud
fr_FR: Suivez-nous sur Soundcloud

en: Follow us on Spotify
fr_FR: Suivez-nous sur Spotify

en: Follow us on Telegram
fr_FR: Suis nous sur Télégramme

en: Follow us on Tiktok
fr_FR: Suis nous sur Tiktok

en: Follow us on Tumblr
fr_FR: Suis nous sur Tumblr

en: Follow us on VK
fr_FR: Suis nous sur VK

en: Follow us on Vimeo
fr_FR: Suivez-nous sur Viméo

en: Follow us on Weibo
fr_FR: Suis nous sur Weibo

en: Follow us on Whatsapp
fr_FR: Suis nous sur Whatsapp

en: Follow us on X
fr_FR: Suivez-nous sur X

en: Follow us on YouTube
fr_FR: Suis nous sur YouTube

en: Font
fr_FR: Police de caractère

en: Font Colour
fr_FR: Couleur de la police

en: Font Orientation
fr_FR: Orientation de la police

en: Font Size
fr_FR: Taille de police

en: Font Style
fr_FR: Le style de police

en: Font Type
fr_FR: Type de police

en: Font Weight
fr_FR: Poids de la police

en: Font size
fr_FR: Taille de police

en: Font size (with Style: Text)
fr_FR: Taille de la police (avec Style : Texte)

en: Footer
fr_FR: Bas de page

en: Footer Builder
fr_FR: Générateur de pied de page

en: Footer Builder - WPBakery
fr_FR: Générateur de pied de page - WPBakery

en: Footer Builder Elementor
fr_FR: Élément de générateur de pied de page

en: Footer Builder Elementor Mobile
fr_FR: Générateur de pied de page Elementor Mobile

en: Footer Builder Mobile
fr_FR: Générateur de pied de page mobile

en: Footer Built-in
fr_FR: Pied de page intégré

en: Footer Built-in Mobile
fr_FR: Pied de page Intégré Mobile

en: Footer Mode
fr_FR: Mode pied de page

en: For Deal Before Time V2.
fr_FR: Pour Deal Before Time V2.

en: For Deal Before Time, Simple Deals
fr_FR: Pour une affaire avant l'heure, des affaires simples

en: For Simple Deals
fr_FR: Pour des offres simples

en: Force Initialize
fr_FR: Forcer l'initialisation

en: Format: YYYY-mm-dd HH:mm:ss | YYYY/mm/dd HH:mm:ss.
fr_FR: Format : AAAA-mm-jj HH:mm:ss | AAAA/mm/jj HH:mm:ss.

en: From - Estimated Days
fr_FR: De - Jours estimés

en: Full
fr_FR: Complet

en: Full Price
fr_FR: Plein tarif

en: Gallery - Carousel
fr_FR: Galerie - Carrousel

en: Gallery 360&#176; Viewer
fr_FR: Galerie Visionneuse 360&#176;

en: Gallery Grid
fr_FR: Grille de la galerie

en: Gallery Grid 2
fr_FR: Galerie Grille 2

en: Gallery Grid 3
fr_FR: Grille de galerie 3

en: Gallery for Variation
fr_FR: Galerie de variation

en: Gap Items
fr_FR: Éléments d'écart

en: General
fr_FR: Général

en: General Options
fr_FR: Options générales

en: Gift
fr_FR: Cadeau

en: Github
fr_FR: GitHub

en: Github URL
fr_FR: URL GitHub

en: Global Theme Options
fr_FR: Options de thème globales

en: Global URL
fr_FR: URL globale

en: Global URL Text
fr_FR: Texte de l'URL globale

en: Google Font
fr_FR: Police Google

en: Gray
fr_FR: Gris

en: Grid
fr_FR: Grille

en: Grid 1
fr_FR: Grille 1

en: Grid 2
fr_FR: Grille 2

en: Grid 3 - Only show 2 posts
fr_FR: Grille 3 - Afficher seulement 2 messages

en: Grid Image Box
fr_FR: Zone d'image de la grille

en: Grid Rows
fr_FR: Lignes de la grille

en: Grid View
fr_FR: Vue Grille

en: Groups:
fr_FR: Groupes:

en: HOT
fr_FR: CHAUD

en: Has Nav 2 Items
fr_FR: A Nav 2 éléments

en: Has Nav 4 Items
fr_FR: A Nav 4 éléments

en: Header
fr_FR: Entête

en: Header Background
fr_FR: Arrière-plan de l'en-tête

en: Header Background - Sticky
fr_FR: Fond d'en-tête - Collant

en: Header Builder
fr_FR: Générateur d'en-tête

en: Header Builder - WPBakery
fr_FR: Générateur d'en-tête - WPBakery

en: Header Elementor Builder
fr_FR: Générateur d'élément d'en-tête

en: Header Text
fr_FR: En-tête

en: Header Text - Sticky
fr_FR: Texte d'en-tête - Collant

en: Header Text Hover
fr_FR: Survol du texte d'en-tête

en: Header Text Hover - Sticky
fr_FR: Survol du texte d'en-tête - Collant

en: Header Text color
fr_FR: Couleur du texte d'en-tête

en: Header Text color - Sticky
fr_FR: Couleur du texte d'en-tête - Sticky

en: Header Text color hover
fr_FR: Survol de la couleur du texte de l'en-tête

en: Header Text color hover - Sticky
fr_FR: Survol de la couleur du texte d'en-tête - Sticky

en: Header Theme Builder
fr_FR: Générateur de thème d'en-tête

en: Header Transparent
fr_FR: En-tête transparent

en: Header Type
fr_FR: Type d'en-tête

en: Header Type 1
fr_FR: Type d'en-tête 1

en: Header Type 2
fr_FR: Type d'en-tête 2

en: Header Type 3
fr_FR: Type d'en-tête 3

en: Header Type 4
fr_FR: Type d'en-tête 4

en: Header Type 5
fr_FR: Type d'en-tête 5

en: Header Type 6
fr_FR: Type d'en-tête 6

en: Header Type 7
fr_FR: Type d'en-tête 7

en: Header Vertical Menu
fr_FR: Menu vertical d'en-tête

en: Header WPBakery Builder
fr_FR: En-tête WPBakery Builder

en: Headings Font
fr_FR: Police des titres

en: Headings Font (H1, H2, H3, H4, H5, H6)
fr_FR: Police des titres (H1, H2, H3, H4, H5, H6)

en: Height (px)
fr_FR: Hauteur (px)

en: Height - Mobile (px)
fr_FR: Hauteur - Mobile (px)

en: Helps reduce the number of HTML tags loaded on the site.
fr_FR: Aide à réduire le nombre de balises HTML chargées sur le site.

en: Hide Advanced Options
fr_FR: Masquer les options avancées

en: Hide Empty
fr_FR: Masquer vide

en: Hide Empty categories
fr_FR: Masquer les catégories vides

en: Hide Out Of Stock Product Variations
fr_FR: Masquer les variantes de produits en rupture de stock

en: Hide empty brands
fr_FR: Masquer les marques vides

en: Hide empty categories
fr_FR: Masquer les catégories vides

en: Hide in Mobile
fr_FR: Cacher dans Mobile

en: Hide in Mobile - Mobile Layout
fr_FR: Masquer dans le mobile - Disposition mobile

en: Horizontal 1
fr_FR: Horizontale 1

en: Horizontal 2
fr_FR: Horizontale 2

en: Horizontal 3
fr_FR: Horizontale 3

en: Horizontal 4
fr_FR: Horizontale 4

en: Horizontal 5
fr_FR: Horizontale 5

en: Horizontal 6
fr_FR: Horizontale 6

en: Horizontal Alignment
fr_FR: Alignement horizontal

en: Hour
fr_FR: Heure

en: Hours
fr_FR: Heures

en: Hover Effect
fr_FR: Effet de survol

en: Hover To Top
fr_FR: Survolez vers le haut

en: Hurry up! these product are limited, checkout within
fr_FR: Dépêche-toi! ces produits sont limités, paiement dans les

en: Hurry! Over %s people have this in their carts
fr_FR: Hâte! Plus de %s personnes l'ont dans leur panier

en: ID or Slug, separated by ",". Ex: 1, 2 or slug-1, slug-2.
fr_FR: ID ou Slug, séparés par ",". Ex : 1, 2 ou slug-1, slug-2.

en: Icon
fr_FR: Icône

en: Icon Content
fr_FR: Contenu de l'icône

en: Icon Menu
fr_FR: Menu d'icônes

en: If you wish to style images differently, then use this field to add a class name and then refer to it in your css file.
fr_FR: Si vous souhaitez styliser les images différemment, utilisez ce champ pour ajouter un nom de classe, puis faites-y référence dans votre fichier css.

en: If you wish to style particular content element differently, then use this field to add a class name and then refer to it in your css file.
fr_FR: Si vous souhaitez styliser différemment un élément de contenu particulier, utilisez ce champ pour ajouter un nom de classe, puis faites-y référence dans votre fichier css.

en: Image After
fr_FR: Image après

en: Image Attribute Style - All
fr_FR: Style d'attribut d'image - Tout

en: Image Attribute Style - Only use for Single or Quickview
fr_FR: Style d'attribut d'image - À utiliser uniquement pour une vue unique ou rapide

en: Image Attributes To Do Brands
fr_FR: Attributs d'image pour faire des marques

en: Image Before
fr_FR: Image avant

en: Image Box Items
fr_FR: Éléments de la boîte à images

en: Image Box.
fr_FR: Boîte à images.

en: Image Layout
fr_FR: Disposition des images

en: Image Simple Slide
fr_FR: Diapositive simple d'image

en: Image Size
fr_FR: Taille de l'image

en: Image Style
fr_FR: Style d'image

en: Image show in Product Element with Style is Simple Slide
fr_FR: L'image affichée dans l'élément de produit avec le style est une diapositive simple

en: Images Layout
fr_FR: Disposition des images

en: Images Style
fr_FR: Style d'image

en: Import Global Data (Media, Posts, Products, Categories...)
fr_FR: Importer des données globales (médias, articles, produits, catégories...)

en: Import Homes
fr_FR: Importer des maisons

en: Import Widgets Sidebars
fr_FR: Importer les barres latérales des widgets

en: Infinite Slide
fr_FR: Toboggan infini

en: Info Align
fr_FR: Aligner les informations

en: Info Align - With List Style
fr_FR: Alignement des informations - Avec le style de liste

en: Info Columns
fr_FR: Colonnes d'informations

en: Infomations Columns
fr_FR: Colonnes d'informations

en: Input CNAME. It will be replaced for home URL of images your site. (Ex: https://elessi-cdn.nasatheme.com)
fr_FR: Entrez CNAME. Il sera remplacé par l'URL d'accueil des images de votre site. (Ex : https://elessi-cdn.nasatheme.com)

en: Input Material
fr_FR: Matériel d'entrée

en: Input Slug of a Category you want, Default redirect to Shop page or Home page.
fr_FR: Slug d'entrée d'une catégorie que vous voulez, redirection par défaut vers la page de la boutique ou la page d'accueil.

en: Input categories slug Divide with "," Ex: slug-1, slug-2 ...
fr_FR: Catégories d'entrée slug Diviser avec "," Ex: slug-1, slug-2 ...

en: Input list ID or Slug, separated by ",". Ex: 1, 2 or slug-1, slug-2
fr_FR: Entrez l'ID de liste ou Slug, séparé par ",". Ex : 1, 2 ou slug-1, slug-2

en: Inside
fr_FR: À l'intérieur

en: Instagram URL Follow
fr_FR: Suivre l'URL d'Instagram

en: Install Elessi Theme - Child
fr_FR: Installer le thème Elessi - Enfant

en: Isotope Layout Mode
fr_FR: Mode de disposition des isotopes

en: Item
fr_FR: Article

en: Item Padding (px || %)
fr_FR: Rembourrage de l'article (px || %)

en: Item Padding in Mobile (px || %)
fr_FR: Remplissage d'article dans Mobile (px || %)

en: Item Padding in Tablet (px || %)
fr_FR: Rembourrage de l'élément dans la tablette (px || %)

en: Items show vertical
fr_FR: Les éléments s'affichent à la verticale

en: Job
fr_FR: Emploi

en: Job (Style => Full)
fr_FR: Travail (Style => Complet)

en: Justify
fr_FR: Justifier

en: LOAD MORE
fr_FR: CHARGER PLUS

en: LOAD MORE ...
fr_FR: CHARGER PLUS ...

en: Label
fr_FR: Étiqueter

en: Label Attribute Selected - Single / Quick view Product
fr_FR: Attribut d'étiquette sélectionné - Produit à vue unique/rapide

en: Label Attribute Style - Only use for Single or Quickview
fr_FR: Style d'attribut d'étiquette - À utiliser uniquement pour une vue unique ou rapide

en: Landscape
fr_FR: Paysage

en: Large
fr_FR: Grand

en: Layout
fr_FR: Mise en page

en: Layout Reverse
fr_FR: Mise en page inversée

en: Layout Style
fr_FR: Style de mise en page

en: Left
fr_FR: Gauche

en: Left (RTL - Right)
fr_FR: Gauche (RTL - Droite)

en: Left Sidebar
fr_FR: Barre latérale de gauche

en: Left Sidebar Off-canvas
fr_FR: Barre latérale gauche hors toile

en: Left of Pin
fr_FR: Gauche de la broche

en: Left sidebar Classic
fr_FR: Barre latérale gauche Classique

en: Left to Right
fr_FR: De gauche à droite

en: Light
fr_FR: Lumière

en: Limit
fr_FR: Limite

en: Limit Child Items to display
fr_FR: Limiter les éléments enfants à afficher

en: Limit in Product Grid
fr_FR: Limite dans la grille de produits

en: Limit products
fr_FR: Limiter les produits

en: Limit show variations/1 attribute in product grid. Empty input to show all
fr_FR: Limiter les variations d'affichage/1 attribut dans la grille de produits. Entrée vide pour tout afficher

en: Link
fr_FR: Lien

en: Link Follow
fr_FR: Lien Suivre

en: Link Target
fr_FR: Cible du lien

en: Link Target Blank
fr_FR: Cible de lien vide

en: Link text
fr_FR: Texte du lien

en: Linkedin URL Follow
fr_FR: URL Linkedin Suivre

en: List
fr_FR: Liste

en: List - Widget Items
fr_FR: Liste - Éléments de widget

en: List 2 Columns
fr_FR: Liste 2 colonnes

en: List Blocks
fr_FR: Liste des blocs

en: List Font Colours for Personalize product
fr_FR: Liste des couleurs de police pour personnaliser le produit

en: List Font Types for Personalize product
fr_FR: Liste des types de polices pour personnaliser le produit

en: List Footer
fr_FR: Pied de page de la liste

en: List Headers
fr_FR: En-têtes de liste

en: List View
fr_FR: Vue en liste

en: List View 2 Columns
fr_FR: Vue en liste 2 colonnes

en: List items
fr_FR: Éléments de la liste

en: Live Search Products
fr_FR: Produits de recherche en direct

en: Live Time Fake (s)
fr_FR: Faux (s) en temps réel

en: Load More
fr_FR: Charger plus

en: Load UX Variations in Grid After Click
fr_FR: Charger les variations UX dans la grille après un clic

en: Loadding random products if had not exists list viewed products
fr_FR: Chargement de produits aléatoires s'il n'existe pas de liste de produits consultés

en: Logo Mobile
fr_FR: Logo mobile

en: Logo Mode
fr_FR: Mode logo

en: Logo Retina
fr_FR: Logo Rétine

en: Logo Sticky
fr_FR: Logo collant

en: Main Menu Background
fr_FR: Arrière-plan du menu principal

en: Main Menu Background - Sticky
fr_FR: Fond du menu principal - Collant

en: Main Menu Fullwidth
fr_FR: Menu principal pleine largeur

en: Main Menu Text
fr_FR: Texte du menu principal

en: Main Menu Text - Sticky
fr_FR: Texte du menu principal - Collant

en: Main Menu Text color
fr_FR: Couleur du texte du menu principal

en: Main Menu Text color - Sticky
fr_FR: Couleur du texte du menu principal - Sticky

en: Main Navigation Font
fr_FR: Police de navigation principale

en: Make &#8220;%s&#8221; the default brand
fr_FR: Faire de &#8220;%s&#8221; la marque par défaut

en: Make default
fr_FR: Faire défaut

en: Marker Full Price
fr_FR: Plein prix du marqueur

en: Marker Style
fr_FR: Style de marqueur

en: Masonry
fr_FR: Maçonnerie

en: Masonry Isotope
fr_FR: Isotope de maçonnerie

en: Max - Fake In Cart
fr_FR: Max - Faux dans le panier

en: Max Change
fr_FR: Changement maximum

en: Max Deep in Archive Products Page
fr_FR: Max Deep dans la page des produits d'archivage

en: Max Fake Sold
fr_FR: Max faux vendu

en: Max Fake Time (number hours ago)
fr_FR: Max Fake Time (il y a plusieurs heures)

en: Maximum depth
fr_FR: Profondeur maximale

en: Maximum numbers tag to display (Show all insert "0" or "All")
fr_FR: Balise de nombres maximum à afficher (Afficher tout insérer "0" ou "Tous")

en: Medium
fr_FR: Moyen

en: Mega Menu
fr_FR: Méga Menu

en: Member Information
fr_FR: Informations sur les membres

en: Member email
fr_FR: Courriel du membre

en: Member name
fr_FR: Nom de membre

en: Menu Navigation Font
fr_FR: Police de navigation dans les menus

en: Menu Order
fr_FR: Ordre des menus

en: Menu Selected
fr_FR: Menu sélectionné

en: Menu type
fr_FR: Type de menus

en: Middle
fr_FR: Milieu

en: Min - Fake In Cart
fr_FR: Min - Faux dans le panier

en: Min Fake Sold
fr_FR: Min faux vendu

en: Min Fake Time (number hours ago)
fr_FR: Min Fake Time (nombre d'heures antérieures)

en: Mini Account
fr_FR: Mini-compte

en: Mini Cart
fr_FR: Mini chariot

en: Mini Compare
fr_FR: Mini-comparaison

en: Mini Wishlist
fr_FR: Mini-liste de souhaits

en: Mobile Columns
fr_FR: Colonnes mobiles

en: Monday - Friday
fr_FR: Lundi - Vendredi

en: Month
fr_FR: Mois

en: Months
fr_FR: Mois

en: More details
fr_FR: Plus de détails

en: Move (%)
fr_FR: Déplacer (%)

en: Move Horizontal a distance (%)
fr_FR: Déplacer horizontalement une distance (%)

en: Mutil Pin Banner Reverse
fr_FR: Bannière inversée à broches multiples

en: Name
fr_FR: Nom

en: Nasa Brand
fr_FR: Marque Nasa

en: Nasa Core
fr_FR: Cœur de la Nasa

en: Nasa Elements
fr_FR: Éléments de la Nasa

en: Nasa Header Elements
fr_FR: Éléments d'en-tête de la Nasa

en: NasaTheme - Import Demo Data
fr_FR: NasaTheme - Importer des données de démonstration

en: NasaTheme Team
fr_FR: Équipe Thème Nasa

en: New
fr_FR: Nouveau

en: New Block
fr_FR: Nouveau bloc

en: New Brand
fr_FR: Nouvelle marque

en: New Category Name
fr_FR: Nouveau nom de catégorie

en: New Group
fr_FR: Nouveau groupe

en: New Header
fr_FR: Nouvel en-tête

en: New Project
fr_FR: Nouveau projet

en: New Store we be Launched in
fr_FR: Nouveau magasin dans lequel nous serons lancés

en: Next Deal
fr_FR: Offre suivante

en: No
fr_FR: Non

en: No Blocks found
fr_FR: Aucun bloc trouvé

en: No Blocks found in Trash
fr_FR: Aucun bloc trouvé dans la corbeille

en: No Footers found
fr_FR: Aucun pied de page trouvé

en: No Footers found in Trash
fr_FR: Aucun pied de page trouvé dans la corbeille

en: No Header found in Trash
fr_FR: Aucun en-tête trouvé dans la corbeille

en: No Headers found
fr_FR: Aucun en-tête trouvé

en: No Image
fr_FR: Pas d'image

en: No Sidebar
fr_FR: Pas de barre latérale

en: No heading
fr_FR: Pas de titre

en: No items found
fr_FR: Aucun élément trouvé

en: No items found in Trash
fr_FR: Aucun élément trouvé dans la corbeille

en: No oEmbed Results Found for %s. View more info at
fr_FR: Aucun résultat oEmbed trouvé pour %s. Voir plus d'informations sur

en: No portfolio were found!
fr_FR: Aucun portefeuille n'a été trouvé !

en: No product brands exist.
fr_FR: Aucune marque de produit n'existe.

en: No products were viewed.
fr_FR: Aucun produit n'a été consulté.

en: No projects found
fr_FR: Aucun projet trouvé

en: No projects found in Trash
fr_FR: Aucun projet trouvé dans la corbeille

en: No terms
fr_FR: Pas de conditions

en: No, Thanks!
fr_FR: Non merci!

en: None
fr_FR: Aucun

en: None Special First word
fr_FR: Aucun Spécial Premier mot

en: Not Set
fr_FR: Pas encore défini

en: Not Use for Nav 2 Items.
fr_FR: Ne pas utiliser pour les éléments Nav 2.

en: Not enough data
fr_FR: Pas assez de données

en: Not found!
fr_FR: Pas trouvé!

en: Not use for Header Builder.
fr_FR: Ne pas utiliser pour Header Builder.

en: Not use with Grid 2, 3.
fr_FR: Ne pas utiliser avec Grid 2, 3.

en: Not use with Grid 3.
fr_FR: Ne pas utiliser avec Grid 3.

en: Note: If no options are selected, this setting will default to theme options.
fr_FR: Remarque : Si aucune option n'est sélectionnée, ce paramètre sera par défaut les options de thème.

en: Note: This feature does not apply to mobiles or devices with small screens
fr_FR: Remarque : Cette fonctionnalité ne s'applique pas aux mobiles ou aux appareils dotés de petits écrans.

en: Note: This feature uses milliseconds, for example 2s = 2000ms, if you enter incorrectly or do not enter anything, the default time is 8000ms
fr_FR: Remarque : Cette fonctionnalité utilise des millisecondes, par exemple 2 s = 2 000 ms. Si vous saisissez une erreur ou ne saisissez rien, le temps par défaut est de 8 000 ms.

en: Note: This option only uses with Desktop Mode.
fr_FR: Remarque: Cette option n'est utilisée qu'avec le mode Bureau.

en: Number Columns Mega Menu
fr_FR: Nombre de colonnes méga menu

en: Numbers
fr_FR: Nombres

en: OK - Odnoklassniki URL
fr_FR: OK - URL d'Odnoklassniki

en: Odnoklassniki
fr_FR: Les camarades de classe

en: On Sale
fr_FR: En soldes

en: Only Apply for Loop (Grid)
fr_FR: Appliquer uniquement pour la boucle (grille)

en: Only Apply for Single | Quickview
fr_FR: Postuler uniquement pour célibataire | Aperçu rapide

en: Only Show top level
fr_FR: Afficher uniquement le niveau supérieur

en: Only With List Style.
fr_FR: Uniquement avec le style de liste.

en: Only child of
fr_FR: Enfant unique de

en: Only for Deal Before Time.
fr_FR: Uniquement pour Deal Before Time.

en: Only one product deal.
fr_FR: Une seule offre de produit.

en: Only show child of (Product category id or slug)
fr_FR: Afficher uniquement l'enfant de (ID de catégorie de produit ou slug)

en: Only show children of the current brand
fr_FR: Afficher uniquement les enfants de la marque actuelle

en: Only show root menu items - Parent - 0
fr_FR: Afficher uniquement les éléments du menu racine - Parent - 0

en: Only top level
fr_FR: Seul niveau supérieur

en: Only use for Horizontal.
fr_FR: Utiliser uniquement pour Horizontal.

en: Only use for Style => Full.
fr_FR: Utiliser uniquement pour Style => Complet.

en: Only use for Style is Slider or Simple Slide 2.
fr_FR: Utiliser uniquement pour le style est Slider ou Simple Slide 2.

en: Only use for Style is Slider or Simple Slide.
fr_FR: Utiliser uniquement pour le style est Slider ou Simple Slide.

en: Only use for Style is Slider, Simple Slide 2, Slider - Widget Items.
fr_FR: Utilisez uniquement pour le style Slider, Simple Slide 2, Slider - Widget Items.

en: Only use for Style is Slider.
fr_FR: Utiliser uniquement pour le style est Slider.

en: Only use with Style: Text.
fr_FR: Utiliser uniquement avec Style : Texte.

en: Only using for Slide.
fr_FR: Utiliser uniquement pour Slide.

en: Only using for Slider.
fr_FR: Utilisation uniquement pour Slider.

en: Only using for Style is Ajax Infinite.
fr_FR: Ajax Infinite n'utilise que pour le style.

en: Only using for Style is Carousel.
fr_FR: Seul le style est utilisé pour le carrousel.

en: Only using for Style is Slider
fr_FR: N'utiliser que pour le style est Slider

en: Only using for Style is Slider 1 row.
fr_FR: Utiliser uniquement pour le style est la ligne Slider 1.

en: Only using for Style is Slider or Simple Slide.
fr_FR: Utiliser uniquement pour le style est Slider ou Simple Slide.

en: Only using for Style is Slider, Simple Slide, Slider - Widget Items.
fr_FR: Utiliser uniquement pour le style est Slider, Simple Slide, Slider - Widget Items.

en: Only using for Style is Slider, Simple Slide.
fr_FR: Utiliser uniquement pour le style est Slider, Simple Slide.

en: Only using for Style is Slider, Simple Slider v2.
fr_FR: Utiliser uniquement pour le style est Slider, Simple Slider v2.

en: Only using for Style is Slider.
fr_FR: Utiliser uniquement pour le style est Slider.

en: Optimize HTML
fr_FR: Optimiser le HTML

en: Option Product Column Select To Display
fr_FR: Option Colonne de produit Sélectionner pour afficher

en: Options Follows
fr_FR: Les options suivent

en: Options Shares
fr_FR: Options Actions

en: Order By
fr_FR: Commandé par

en: Order by
fr_FR: Commandé par

en: Other Customers Also Bought
fr_FR: D'autres clients ont également acheté

en: Outside
fr_FR: Dehors

en: Overflows: + 0.5 items
fr_FR: Débordements : + 0.5 éléments

en: Override Logo
fr_FR: Remplacer le logo

en: Override Logo Mode
fr_FR: Remplacer le mode Logo

en: Override Mobile Logo
fr_FR: Remplacer le logo mobile

en: Override Primary Color
fr_FR: Remplacer la couleur primaire

en: Override Retina Logo
fr_FR: Remplacer le logo Retina

en: Override Shop Filters
fr_FR: Remplacer les filtres de la boutique

en: Override Sticky Logo
fr_FR: Remplacer le logo collant

en: Parent Block:
fr_FR: Bloc parent :

en: Parent Brand
fr_FR: Marque mère

en: Parent Brand:
fr_FR: Marque mère :

en: Parent Category
fr_FR: Catégorie Parentale

en: Parent Category:
fr_FR: Catégorie Parentale:

en: Parent Footer:
fr_FR: Pied de page parent :

en: Parent Group
fr_FR: Groupe parent

en: Parent Group:
fr_FR: Groupe parent :

en: Parent Header:
fr_FR: En-tête parent :

en: Parent Item:
fr_FR: Élément parent :

en: Percentage
fr_FR: Pourcentage

en: Personalize
fr_FR: Personnaliser

en: Personalize (Allow Customized by Customer)
fr_FR: Personnaliser (autoriser la personnalisation par le client)

en: Personalize product
fr_FR: Personnaliser le produit

en: Personalized
fr_FR: Personnalisé

en: Phone
fr_FR: Téléphone

en: Photos Limit
fr_FR: Limite de photos

en: Pin Selected
fr_FR: Broche sélectionnée

en: Pin description
fr_FR: Description de la broche

en: Pin material banner
fr_FR: Bannière de matériel d'épingle

en: Pin multi products banner
fr_FR: Épingler une bannière multi-produits

en: Pin on Pinterest
fr_FR: Épingler sur Pinterest

en: Pin products banner
fr_FR: Épingler la bannière des produits

en: Pinterest URL Follow
fr_FR: Suivre l'URL de Pinterest

en: Please Install Revolution Slider Plugin to use this.
fr_FR: Veuillez installer le plugin Revolution Slider pour l'utiliser.

en: Please Install WPBakery or Elementor plugin Before Import Demo Data!!!
fr_FR: Veuillez installer le plugin WPBakery ou Elementor avant d'importer les données de démonstration !!!

en: Please Install WooCommerce plugin Before Import Demo Data!!!
fr_FR: Veuillez installer le plugin WooCommerce avant d'importer les données de démonstration !!!

en: Please Try Again
fr_FR: Veuillez réessayer

en: Please checked, save and built the filters Category at: Appearance > Widgets
fr_FR: Veuillez vérifier, enregistrer et créer la catégorie de filtres dans : Apparence > Widgets

en: Please complete your selection - Product ${productName} has not been selected
fr_FR: Veuillez compléter votre sélection - Le produit ${productName} n'a pas été sélectionné

en: Please create Static Blocks (or Custom Block of Elementor Header & Footer Builder) and select here.
fr_FR: Veuillez créer des blocs statiques (ou un bloc personnalisé du générateur d'en-tête et de pied de page Elementor) et sélectionner ici.

en: Please create Static Blocks (or Custom Block of Elementor Header & Footer Builder) to use this Feature.
fr_FR: Veuillez créer des blocs statiques (ou un bloc personnalisé du générateur d'en-tête et de pied de page Elementor) pour utiliser cette fonctionnalité.

en: Please create a Product Attribute type Image to use this feature.
fr_FR: Veuillez créer une image de type Attribut de produit pour utiliser cette fonctionnalité.

en: Please don't turn off with this option to increase website performance
fr_FR: Veuillez ne pas désactiver cette option pour augmenter les performances du site Web

en: Please enter a time to return the site to Online (YYYY/mm/dd | YYYY-mm-dd).
fr_FR: Veuillez saisir une heure pour remettre le site en ligne (AAAA/mm/jj | AAAA-mm-jj).

en: Please install "Smash Balloon Instagram Feed" plugin to use this feature.
fr_FR: Veuillez installer le plugin "Smash Balloon Instagram Feed" pour utiliser cette fonctionnalité.

en: Please waiting in a few minutes, The process is running...
fr_FR: Veuillez patienter dans quelques minutes, Le processus est en cours...

en: Plus icon
fr_FR: Icône Plus

en: Popup Static Block
fr_FR: Bloc statique contextuel

en: Portfolio
fr_FR: Portefeuille

en: Portfolio Columns
fr_FR: Colonnes du portefeuille

en: Portfolio Comments
fr_FR: Commentaires sur le portefeuille

en: Portfolio Count
fr_FR: Nombre de portefeuilles

en: Portfolio Lightbox
fr_FR: Visionneuse de portefeuille

en: Position Info
fr_FR: Informations sur le poste

en: Position Navigation
fr_FR: Navigation par poste

en: Position Title | Navigation (The Top Only use for Style is Carousel)
fr_FR: Titre du poste | Navigation (la seule utilisation principale pour le style est le carrousel)

en: Position Title | Navigation (The Top Only use for Style is Slider)
fr_FR: Titre du poste | Navigation (la seule utilisation supérieure pour le style est le curseur)

en: Post Type
fr_FR: Type de poste

en: Posted By
fr_FR: Posté par

en: Posts - Blogs
fr_FR: Billets - Blogues

en: Posts at
fr_FR: Postes à

en: Posts number
fr_FR: Nombre de messages

en: Posts number - Not use with Grid 3
fr_FR: Numéro de poste - Ne pas utiliser avec la grille 3

en: Prev Deal
fr_FR: Offre précédente

en: Price Font
fr_FR: Police du prix

en: Price Rounding
fr_FR: Arrondi des prix

en: Price icon
fr_FR: Icône de prix

en: Primary Color
fr_FR: Couleur primaire

en: Product 360&#176; Viewer
fr_FR: Visualiseur 360&#176; du produit

en: Product Brand
fr_FR: Marque de produit

en: Product Brand (PWB)
fr_FR: Marque de produit (PWB)

en: Product Brand - Nasa
fr_FR: Marque de produit - Nasa

en: Product Brand - Nasa (Use slug of Brand)
fr_FR: Marque du produit – Nasa (utilisez le slug de la marque)

en: Product Brand - Taxonomies
fr_FR: Marque de produit - Taxonomies

en: Product Brands
fr_FR: Marques de produits

en: Product Card Styles
fr_FR: Styles de fiche produit

en: Product Categories
fr_FR: catégories de produits

en: Product Category
fr_FR: catégorie de produit

en: Product Category (Use slug of Category)
fr_FR: Catégorie de produit (Utilisez le slug de la catégorie)

en: Product Column Icon Style
fr_FR: Style d'icône de colonne de produit

en: Product Group
fr_FR: Groupe de produits

en: Product Ids
fr_FR: ID de produit

en: Product List
fr_FR: Liste de produits

en: Product PWB Brand
fr_FR: Produit PWB Marque

en: Product PWB Brand - (Use slug of Brand)
fr_FR: Produit PWB Brand - (Utilisez le slug de la marque)

en: Product Selected
fr_FR: Produit sélectionné

en: Product Tags
fr_FR: Étiquettes de produit

en: Product Video Link
fr_FR: Lien vidéo du produit

en: Product Video Size
fr_FR: Taille de la vidéo du produit

en: Product brand base
fr_FR: Base de marque de produit

en: Products
fr_FR: Des produits

en: Products - WooCommerce
fr_FR: Produits - WooCommerce

en: Products Category:
fr_FR: Catégorie de produits :

en: Products Fake Purchase
fr_FR: Faux achat de produits

en: Project Category
fr_FR: Catégorie de projet

en: Project Name
fr_FR: nom du projet

en: Promote Sales
fr_FR: Promouvoir les ventes

en: Purchase Focus
fr_FR: Objectif d'achat

en: Quantity
fr_FR: Quantité

en: Quantity Stock
fr_FR: Quantité stock

en: Quantity Stock - Descending
fr_FR: Quantité Stock - Décroissant

en: RETURN TO SHOP
fr_FR: RETOUR A LA BOUTIQUE

en: RSS URL Follow
fr_FR: URL RSS Suivre

en: Radio Style
fr_FR: Style radio

en: Radio Style - Tooltip
fr_FR: Style de radio - Info-bulle

en: Read more
fr_FR: En savoir plus

en: Recent
fr_FR: Récent

en: Recent Products
fr_FR: Produits recents

en: Recent Projects
fr_FR: les projets récents

en: Recent Review
fr_FR: Examen récent

en: Recent Works
fr_FR: Travaux récents

en: Recently Viewed
fr_FR: Vu Récemment

en: Recommended - Columns
fr_FR: Recommander - Colonnes

en: Recommended - Mobile Columns
fr_FR: Recommander - Colonnes mobiles

en: Recommended - Tablet Columns
fr_FR: Recommander - Colonnes de tablette

en: Recommended In Archive Products
fr_FR: Recommander dans les produits d'archives

en: Recommended In Archive Products Page
fr_FR: Recommander dans la page des produits d'archives

en: Recommended Products
fr_FR: Recommander des produits

en: Related - Columns
fr_FR: Connexe - Colonnes

en: Related - Mobile Columns
fr_FR: Connexe - Colonnes mobiles

en: Related - Tablet Columns
fr_FR: Connexe - Colonnes de tablette

en: Related posts
fr_FR: Articles Similaires

en: Remove
fr_FR: Retirer

en: Remove Embed
fr_FR: Supprimer l'intégration

en: Remove Group
fr_FR: Supprimer le groupe

en: Remove Image
fr_FR: Supprimer l'image

en: Remove hr Title
fr_FR: Supprimer le titre RH

en: Request a Call Back
fr_FR: Demander un rappel

en: Request a Call Back - Single Product Page
fr_FR: Demander un rappel - Page produit unique

en: Reset Fake In Cart
fr_FR: Réinitialiser le faux dans le panier

en: Reset Fake In Cart Success !
fr_FR: Réinitialiser Fake In Cart Succès !

en: Reset Fake Sold
fr_FR: Réinitialiser le faux vendu

en: Reset Fake Sold Success !
fr_FR: Réinitialiser le faux succès vendu !

en: Responsive
fr_FR: Sensible

en: RevSlider Item
fr_FR: Élément RevSlider

en: RevSlider Item - Mobile Layout
fr_FR: Article RevSlider - Disposition mobile

en: Revolution Slider.
fr_FR: Curseur de révolution.

en: Right
fr_FR: Droite

en: Right (RTL - Left)
fr_FR: Droite (RTL - Gauche)

en: Right Sidebar
fr_FR: Barre latérale droite

en: Right Sidebar Classic
fr_FR: Barre latérale droite classique

en: Right Sidebar Off-canvas
fr_FR: Barre latérale droite hors toile

en: Right of Pin
fr_FR: Droit de l'épingle

en: Right to Left
fr_FR: De droite à gauche

en: Root Product Category
fr_FR: Catégorie de produit racine

en: Root Product Category. (Use for Multi stores)
fr_FR: Catégorie de produit racine. (Utiliser pour les magasins multi)

en: Rotate
fr_FR: Tourner

en: Round
fr_FR: Rond

en: Round Wrapper
fr_FR: Emballage rond

en: Round Wrapper - Tooltip
fr_FR: Enveloppe ronde - Info-bulle

en: Rows of Slide
fr_FR: Rangées de diapositives

en: START IMPORT DATA
fr_FR: DÉMARRER L'IMPORTATION DES DONNÉES

en: SVG Code
fr_FR: Code SVG

en: Saturday
fr_FR: Samedi

en: Saturday End Time
fr_FR: Heure de fin du samedi

en: Saturday Start Time
fr_FR: Heure de début du samedi

en: Save
fr_FR: Sauvegarder

en: Save&nbsp;%s&nbsp;<i>(%s&#37;&nbsp;OFF)</i>
fr_FR: Enregistrer&nbsp;%s&nbsp;(%s&#37;&nbsp;OFF)

en: Scroll Down
fr_FR: Défiler vers le bas

en: Scroll images
fr_FR: Faire défiler les images

en: Search
fr_FR: Recherche

en: Search ...
fr_FR: Recherche ...

en: Search Blocks
fr_FR: Rechercher des blocs

en: Search Brands
fr_FR: Rechercher des marques

en: Search Groups
fr_FR: Groupes de recherche

en: Search Header
fr_FR: En-tête de recherche

en: Search Projects
fr_FR: Rechercher des projets

en: Search Types
fr_FR: Types de recherche

en: Search for a product&hellip;
fr_FR: Rechercher un produit&hellip;

en: Secs
fr_FR: secs

en: Select
fr_FR: Sélectionner

en: Select / Deselect All
fr_FR: Tout sélectionner/désélectionner

en: Select Item
fr_FR: Sélectionner un article

en: Select Level 1
fr_FR: Sélectionnez le niveau 1

en: Select Level 2
fr_FR: Sélectionnez le niveau 2

en: Select Level 3
fr_FR: Sélectionnez le niveau 3

en: Select Menu (Use slug of Menu)
fr_FR: Sélectionnez le menu (utilisez une limace du menu)

en: Select Model
fr_FR: Sélectionnez le modèle

en: Select Options
fr_FR: Sélectionnez les options

en: Select Pin
fr_FR: Sélectionnez Épingle

en: Select Rev Slider Item
fr_FR: Sélectionnez l'élément du curseur Rev

en: Select Widget Area
fr_FR: Sélectionnez la zone des widgets

en: Select Your Custom Font.
fr_FR: Sélectionnez votre police personnalisée.

en: Select a brand
fr_FR: Sélectionnez une marque

en: Select a product deal
fr_FR: Sélectionnez une offre de produit

en: Select all
fr_FR: Tout sélectionner

en: Select block
fr_FR: Sélectionnez le bloc

en: Select brand
fr_FR: Sélectionnez la marque

en: Select category
fr_FR: Choisir une catégorie

en: Select icons to be shown on share icons on product page, blog page and [share] shortcode
fr_FR: Sélectionnez les icônes à afficher sur les icônes de partage sur la page du produit, la page du blog et le code abrégé [share]

en: Select images from media library.
fr_FR: Sélectionnez des images dans la médiathèque.

en: Select menu
fr_FR: Sélectionnez le menu

en: Select none
fr_FR: Ne rien sélectionner

en: Select terms
fr_FR: Sélectionnez les termes

en: Select the Contact Form
fr_FR: Sélectionnez le formulaire de contact

en: Send us an email
fr_FR: Envoyez-nous un e-mail

en: Separated by ", "
fr_FR: Séparé par ", "

en: Service Description
fr_FR: Description du service

en: Service Icon. Enter icon class name. Support FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme/assets/font-nasa/icons-reference.html)
fr_FR: Icône de service. Entrez le nom de la classe d'icône. Prise en charge de FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme/assets/font-nasa/icons-reference.html)

en: Service Style
fr_FR: Style de service

en: Service Title
fr_FR: Titre du service

en: Service link
fr_FR: Lien de service

en: Settings
fr_FR: Paramètres

en: Share
fr_FR: Partager

en: Share & Follow
fr_FR: Partager et suivre

en: Share Icons
fr_FR: Partager des icônes

en: Share in Single Product Page
fr_FR: Partager dans une seule page produit

en: Share on Facebook
fr_FR: Partager sur Facebook

en: Share on Linkedin
fr_FR: Partager sur Linkedin

en: Share on Odnoklassniki
fr_FR: Partager sur Odnoklassniki

en: Share on Telegram
fr_FR: Partager sur Telegram

en: Share on VK
fr_FR: Partager sur VK

en: Share on Viber
fr_FR: Partager sur Viber

en: Share on WhatsApp
fr_FR: Partager sur Whatsapp

en: Share on X
fr_FR: Partager sur X

en: Shop All
fr_FR: Tout magasiner

en: Shop Background Color
fr_FR: Couleur d'arrière-plan de la boutique

en: Shop The Look
fr_FR: Achetez le look

en: Shop URL
fr_FR: URL de la boutique

en: Shop With Background Color
fr_FR: Achetez avec la couleur d'arrière-plan

en: Shop Without Background Color
fr_FR: Achetez sans couleur d'arrière-plan

en: Shop now
fr_FR: Achetez maintenant

en: Short Description
fr_FR: brève description

en: Shortcode Text
fr_FR: Texte du code court

en: Shortcodes, custom post types and more for NasaTheme (ELESSI - THEME)
fr_FR: Shortcodes, types de publication personnalisés et plus pour NasaTheme (ELESSI - THEME)

en: Show Advanced Options
fr_FR: Montrer les options avancées

en: Show All
fr_FR: Afficher tout

en: Show Available - Sold
fr_FR: Afficher Disponible - Vendu

en: Show Breadcrumb
fr_FR: Afficher le fil d'Ariane

en: Show Categories of post
fr_FR: Afficher les catégories de messages

en: Show Count products
fr_FR: Afficher les produits Count

en: Show Filter by Group
fr_FR: Afficher le filtre par groupe

en: Show Image
fr_FR: Afficher l'image

en: Show Less, More Items
fr_FR: Afficher moins, plus d'articles

en: Show Less, Show More variation items
fr_FR: Afficher moins, Afficher plus d'éléments de variation

en: Show Price
fr_FR: Afficher le prix

en: Show Title
fr_FR: Montrer le titre

en: Show as Accordion
fr_FR: Afficher en accordéon

en: Show author post
fr_FR: Afficher l'article de l'auteur

en: Show button page blogs
fr_FR: Afficher les blogs de la page de bouton

en: Show date post
fr_FR: Afficher le message de date

en: Show deals (yyyy-mm-dd | yyyy/mm/dd) for Deal Before Time.
fr_FR: Afficher les offres (aaaa-mm-jj | aaaa/mm/jj) pour Deal Before Time.

en: Show default numbers items
fr_FR: Afficher les éléments de nombres par défaut

en: Show description
fr_FR: Montrer la description

en: Show description - Not use with Grid 2, 3
fr_FR: Afficher la description - Ne pas utiliser avec Grid 2, 3

en: Show hierarchy
fr_FR: Afficher la hiérarchie

en: Show on DeskTop
fr_FR: Afficher sur le bureau

en: Show on Mobile
fr_FR: Afficher sur mobile

en: Show on Tablet
fr_FR: Afficher sur tablette

en: Show product counts
fr_FR: Afficher le nombre de produits

en: Show read more
fr_FR: Afficher Lire la suite

en: Show the first item - Type Select, Custom
fr_FR: Afficher le premier élément - Type Select, Custom

en: Side
fr_FR: Côté

en: Side Classic
fr_FR: Côté Classique

en: Sidebar Layout
fr_FR: Disposition de la barre latérale

en: Sidebar Position
fr_FR: Position de la barre latérale

en: Simple Deals
fr_FR: Offres simples

en: Simple Slider
fr_FR: Curseur simple

en: Simple Slider v2
fr_FR: Curseur simple v2

en: Single Product Layout
fr_FR: Mise en page d'un seul produit

en: Single Product Sidebar Position
fr_FR: Position de la barre latérale d'un seul produit

en: Single Product Tabs Layout
fr_FR: Disposition des onglets de produit unique

en: Single Product page
fr_FR: Page produit unique

en: Single Row
fr_FR: Une rangée

en: Single Tabs Global
fr_FR: Onglets uniques Global

en: Site Mode Options
fr_FR: Options du mode site

en: Site Offline
fr_FR: Site hors ligne

en: Size Guide
fr_FR: Guide des tailles

en: Size Guide - Single Product Page
fr_FR: Guide des tailles - Page produit unique

en: Size Guide Content
fr_FR: Contenu du guide des tailles

en: Slide
fr_FR: Glisser

en: Slide Auto
fr_FR: Diapositive automatique

en: Slide Auto (Only use for Style is Slider)
fr_FR: Slide Auto (utiliser uniquement pour le style est Slider)

en: Slide Infinite
fr_FR: Glisser infini

en: Slide Infinite (Only use for Style is Slider)
fr_FR: Slide Infinite (utiliser uniquement pour le style est Slider)

en: Slide Infinite - for Deal Before Time, Simple Deals
fr_FR: Slide Infinite - pour un accord avant l'heure, des offres simples

en: Slide Item
fr_FR: Élément de diapositive

en: Slide Product Pin Reverse
fr_FR: Diapositive Produit Pin Reverse

en: Slide images
fr_FR: Diapositives

en: Slider
fr_FR: Glissière

en: Slider - Fullwidth
fr_FR: Curseur - Pleine largeur

en: Slider - Mobile layout
fr_FR: Curseur - Disposition mobile

en: Slider - Widget Items
fr_FR: Curseur - Éléments de widget

en: Slider Items
fr_FR: Éléments de curseur

en: Slug
fr_FR: Limace

en: Slug Pin
fr_FR: Épingle à limace

en: Slug of Products Group
fr_FR: Groupe de produits Slug

en: Slug of tags, separated by ","
fr_FR: Slug de balises, séparées par ","

en: Small
fr_FR: Petit

en: Small Square
fr_FR: Petit carré

en: Small Square 1
fr_FR: Petit Carré 1

en: Small Square 2
fr_FR: Petit Carré 2

en: Snapchat URL Follow
fr_FR: Suivre l'URL de Snapchat

en: Sold Out
fr_FR: Solder

en: Sold: %s
fr_FR: Vendu : %s

en: Sorry, Maybe a product empty in stock.
fr_FR: Désolé, peut-être un produit vide en stock.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
fr_FR: Désolé, aucun produit ne correspond à votre sélection. Veuillez choisir une combinaison différente.

en: Soundcloud
fr_FR: Nuage sonore

en: Soundcloud URL
fr_FR: URL Soundcloud

en: Special First word
fr_FR: Premier mot spécial

en: Specifications
fr_FR: Caractéristiques

en: Speed Slider
fr_FR: Curseur de vitesse

en: Spotify URL
fr_FR: URL Spotify

en: Square
fr_FR: Carré

en: Square has Caption
fr_FR: Le carré a une légende

en: Static Blocks
fr_FR: Blocs statiques

en: Sticky
fr_FR: Collant

en: Style 1
fr_FR: Modèle 1

en: Style 2
fr_FR: Modèle 2

en: Style 3
fr_FR: Modèle 3

en: Style 4
fr_FR: Modèle 4

en: Style 5
fr_FR: Modèle 5

en: Style 6
fr_FR: Modèle 6

en: Style 7
fr_FR: Modèle 7

en: Style 8
fr_FR: Modèle 8

en: Style 9
fr_FR: Modèle 9

en: Style View More
fr_FR: Afficher plus

en: Submit Redirect
fr_FR: Soumettre la redirection

en: Submit Redirect To
fr_FR: Soumettre Rediriger vers

en: Submit Redirect To (Input Slug of a Category you want, Default redirect to Shop page or Home page)
fr_FR: Soumettre la redirection vers (Slug d'entrée d'une catégorie que vous voulez, redirection par défaut vers la page de la boutique ou la page d'accueil)

en: Subscribe to RSS
fr_FR: Abonnez-vous au RSS

en: Success!!!
fr_FR: Succès!!!

en: Sunday
fr_FR: Dimanche

en: Sunday End Time
fr_FR: Heure de fin du dimanche

en: Sunday Start Time
fr_FR: Heure de début du dimanche

en: Support Menu - Description
fr_FR: Menu Assistance - Description

en: Support displaying short descriptions for menu items.
fr_FR: Prise en charge de l'affichage de courtes descriptions pour les éléments de menu.

en: TAB TITLE
fr_FR: TITRE DE L'ONGLET

en: Tab
fr_FR: Languette

en: Tablet Columns
fr_FR: Colonnes de tablette

en: Tabs Content
fr_FR: Contenu des onglets

en: Tabs Style
fr_FR: Style des onglets

en: Tags
fr_FR: Mots clés

en: Target
fr_FR: Cible

en: Taxonomy
fr_FR: Taxonomie

en: Taxonomy is not exists
fr_FR: La taxonomie n'existe pas

en: Technical Specifications
fr_FR: Spécifications techniques

en: Telegram URL Follow
fr_FR: Suivre l'URL du Telegram

en: Testimonial Say
fr_FR: Témoignage Dire

en: Testimonials Content Say
fr_FR: Témoignages Contenu Dire

en: Testimonials Text Color
fr_FR: Couleur du texte des témoignages

en: Text
fr_FR: Texte

en: Text Alignment
fr_FR: Alignement du texte

en: Text Button
fr_FR: Bouton Texte

en: Text Color
fr_FR: Couleur du texte

en: Text color icon
fr_FR: Icône de couleur de texte

en: Texts Font
fr_FR: Police des textes

en: Texts Font (paragraphs, etc..)
fr_FR: Police des textes (paragraphes, etc..)

en: The Block beside Main menu in Header Type 4, 6
fr_FR: Le bloc à côté du menu principal dans les types d'en-tête 4, 6

en: The Popup Static Block
fr_FR: Le bloc statique contextuel

en: The Top Only use for Style is Carousel.
fr_FR: La seule utilisation principale pour le style est le carrousel.

en: The max-width your site will be INPUT + 1200 (pixel). Empty will use default theme option
fr_FR: La largeur maximale de votre site sera INPUT + 1200 (pixel). Vide utilisera l'option de thème par défaut

en: The one you just selected is a video. Please choose the right image!
fr_FR: Celui que vous venez de sélectionner est une vidéo. Veuillez choisir la bonne image !

en: The one you just selected is an image. Please choose the right video!
fr_FR: Celui que vous venez de sélectionner est une image. Veuillez choisir la bonne vidéo !

en: The video is displayed in the Product Gallery, so please choose a video that is the same size as the images
fr_FR: La vidéo est affichée dans la galerie de produits, veuillez donc choisir une vidéo de la même taille que les images

en: There is not Brand (PWB) selected.
fr_FR: Aucune marque (PWB) n'est sélectionnée.

en: There is not Brand selected.
fr_FR: Il n'y a pas de marque sélectionnée.

en: There is not Category selected.
fr_FR: Aucune catégorie n'est sélectionnée.

en: There is not Menu selected.
fr_FR: Aucun menu n'est sélectionné.

en: There is not Pin selected.
fr_FR: Aucune broche n'est sélectionnée.

en: There is not Revolution Slider selected.
fr_FR: Il n'y a pas de curseur de révolution sélectionné.

en: There is not product selected.
fr_FR: Il n'y a pas de produit sélectionné.

en: This is the default brand and it cannot be deleted. It will be automatically assigned to products with no brand.
fr_FR: Il s'agit de la marque par défaut et elle ne peut pas être supprimée. Il sera automatiquement attribué aux produits sans marque.

en: This product:
fr_FR: Ce produit:

en: This term is exists
fr_FR: Ce terme existe

en: Thumbnail
fr_FR: Vignette

en: Thumbnail Style
fr_FR: Style de vignette

en: Thumbnails Style
fr_FR: Style des miniatures

en: Tiktok URL Follow
fr_FR: Suivre l'URL de Tiktok

en: Time Countdown Fake Purchased
fr_FR: Faux compte à rebours acheté

en: Tiny
fr_FR: Minuscule

en: Tip Position
fr_FR: Position de la pointe

en: Title
fr_FR: Titre

en: Title (Only using for Style is Slider, Simple Slide.)
fr_FR: Titre (Utiliser uniquement pour le style est Slider, Simple Slide.)

en: Title - Not Use for Nav 2 Items
fr_FR: Titre - Ne pas utiliser pour les éléments Nav 2

en: Title Align
fr_FR: Alignement du titre

en: Title Alignment
fr_FR: Alignement du titre

en: Title Centered
fr_FR: Titre centré

en: Title Centered - For Deal Before Time V2
fr_FR: Titre centré - Pour Deal Before Time V2

en: Title Description
fr_FR: description du titre

en: Title Font Size
fr_FR: Taille de la police du titre

en: Title HR
fr_FR: Titre HR

en: Title Material
fr_FR: Titre Matériel

en: Title Style
fr_FR: Style de titre

en: Title align (Only use for Style is Carousel)
fr_FR: Alignement du titre (à utiliser uniquement pour le style carrousel)

en: Title align (Only use for Style is Slider)
fr_FR: Alignement du titre (utiliser uniquement pour le style est un curseur)

en: Title heading
fr_FR: En-tête du titre

en: Title text
fr_FR: Texte du titre

en: Title type heading
fr_FR: En-tête de type de titre

en: To - Estimated Days
fr_FR: À - Jours estimés

en: Toggle Top Bar
fr_FR: Basculer la barre supérieure

en: Toggle Top Bar - Initialize
fr_FR: Basculer la barre supérieure - Initialiser

en: Top
fr_FR: Haut

en: Top - for Carousel 1 Row
fr_FR: Haut - pour carrousel 1 rangée

en: Top Bar
fr_FR: Barre du haut

en: Top Bar Background
fr_FR: Arrière-plan de la barre supérieure

en: Top Bar Text
fr_FR: Texte de la barre supérieure

en: Top Bar Text Color
fr_FR: Couleur du texte de la barre supérieure

en: Top Bar Text Color Hover
fr_FR: Survol de la couleur du texte de la barre supérieure

en: Top Bar Text Hover
fr_FR: Survol du texte de la barre supérieure

en: Top Bar Type 2
fr_FR: Barre supérieure Type 2

en: Top Bar Type 3
fr_FR: Barre supérieure type 3

en: Top Content
fr_FR: Contenu principal

en: Top Rate
fr_FR: Meilleur tarif

en: Top of Pin
fr_FR: Haut de la broche

en: Top to Bottom
fr_FR: De haut en bas

en: Transients - of default Wordpress
fr_FR: Transitoires - de WordPress par défaut

en: Tumblr URL Follow
fr_FR: Suivre l'URL de Tumblr

en: Turn Off
fr_FR: Éteindre

en: Turn On Product Brand - Taxonomies
fr_FR: Activer la marque de produit - Taxonomies

en: Type 1 (Limit 18 items)
fr_FR: Type 1 (Limite 18 articles)

en: Type 1 - No Border
fr_FR: Type 1 - Sans bordure

en: Type 2 (Limit 16 items)
fr_FR: Type 2 (Limite 16 articles)

en: Type 2 - Border - Top - Bottom
fr_FR: Type 2 - Bordure - Haut - Bas

en: Type 3 - Button - Radius - Dash
fr_FR: Type 3 - Bouton - Rayon - Tiret

en: Type Extra
fr_FR: Type Supplémentaire

en: Type Font
fr_FR: Police de caractère

en: Type Main
fr_FR: Tapez Principal

en: Type Show
fr_FR: Spectacle de type

en: Type View
fr_FR: Type de vue

en: URL button
fr_FR: Bouton URL

en: URL button (default shop page)
fr_FR: Bouton URL (page de la boutique par défaut)

en: UX Variations in Grid - Loop
fr_FR: Variations UX dans Grid - Loop

en: Update
fr_FR: Mise à jour

en: Update Category
fr_FR: Mettre à jour la catégorie

en: Upload
fr_FR: Télécharger

en: Upload/Add image
fr_FR: Télécharger/Ajouter une image

en: Use image
fr_FR: Utiliser l'image

en: User name for display show
fr_FR: Nom d'utilisateur pour le spectacle d'affichage

en: Username
fr_FR: Nom d'utilisateur

en: Using Image Attributes To Do Brands
fr_FR: Utilisation des attributs d'image pour créer des marques

en: VK URL Follow
fr_FR: Suivre l'URL VK

en: Variants
fr_FR: Variantes

en: Variation Custom Fields
fr_FR: Champs personnalisés de variation

en: Variation Image Gallery
fr_FR: Galerie d'images de variantes

en: Variation Swatches
fr_FR: Échantillons de variation

en: Vertical Alignment
fr_FR: Alignement vertical

en: Vertical Expanded
fr_FR: Déplié vertical

en: Vertical Menu
fr_FR: Menu vertical

en: Vertical Menu Background
fr_FR: Arrière-plan du menu vertical

en: Vertical Menu Background - Focus
fr_FR: Arrière-plan du menu vertical - Mise au point

en: Vertical Menu Background - Focus - Sticky
fr_FR: Fond de menu vertical - Focus - Collant

en: Vertical Menu Background - Sticky
fr_FR: Fond de menu vertical - collant

en: Vertical Menu Root
fr_FR: Racine du menu vertical

en: Vertical Menu Root - Limit
fr_FR: Racine de menu verticale - Limite

en: Vertical Menu Root Items - Limit
fr_FR: Éléments de la racine du menu vertical - Limite

en: Vertical Menu Text
fr_FR: Texte du menu vertical

en: Vertical Menu Text - Sticky
fr_FR: Texte du menu vertical - Collant

en: Vertical Menu Text Color - Focus
fr_FR: Couleur du texte du menu vertical - Mise au point

en: Vertical Menu Text Color - Focus - Sticky
fr_FR: Couleur du texte du menu vertical - Mise au point - Collant

en: Vertical Menu Visible
fr_FR: Menu vertical visible

en: Video Badge In Grid
fr_FR: Badge vidéo dans la grille

en: Video Poster Upload
fr_FR: Téléchargement de l'affiche vidéo

en: Video Upload
fr_FR: Téléchargement de vidéo

en: View
fr_FR: Voir

en: View Block
fr_FR: Afficher le bloc

en: View Header
fr_FR: Afficher l'en-tête

en: View More
fr_FR: Voir plus

en: View Project
fr_FR: Voir le projet

en: Viewed Products
fr_FR: Produits consultés

en: Viewed Sidebar Off-Canvas
fr_FR: Affichage de la barre latérale hors toile

en: Vimeo
fr_FR: Viméo

en: Vimeo URL
fr_FR: URL Viméo

en: WP Smilies
fr_FR: Smileys WP

en: WPBakery - Homes
fr_FR: WPBakery - Maisons

en: Website
fr_FR: Site Internet

en: Week
fr_FR: Semaine

en: Weekdays End Time
fr_FR: Heure de fin des jours de la semaine

en: Weekdays Start Time
fr_FR: Heure de début en semaine

en: Weeks
fr_FR: Semaines

en: Weibo URL Follow
fr_FR: Suivre l'URL de Weibo

en: Whatsapp URL Follow
fr_FR: Suivre l'URL Whatsapp

en: Wishlist
fr_FR: Liste de souhaits

en: With Background
fr_FR: Avec fond

en: With Background 2
fr_FR: Avec fond 2

en: With Background 3
fr_FR: Avec Contexte 3

en: With Slide
fr_FR: Avec diapositive

en: Without Background
fr_FR: Sans arrière-plan

en: Without Slide
fr_FR: Sans diapositive

en: WooCommerce Extended
fr_FR: WooCommerce étendu

en: Wrong request
fr_FR: Mauvaise demande

en: X - Twitter
fr_FR: X-Twitter

en: X URL Follow
fr_FR: X URL Suivre

en: X-Large
fr_FR: X-Grand

en: Year
fr_FR: Année

en: Years
fr_FR: Années

en: Yes
fr_FR: Oui

en: Yes, Please!
fr_FR: Oui s'il te plaît!

en: You need install plugin Contact Form 7, Fluent Form or WPform and Create a form
fr_FR: Vous devez installer le plugin Contact Form 7, Fluent Form ou WPform et créer un formulaire

en: You're recently viewed
fr_FR: Vous avez récemment été consulté

en: Youtube URL Follow
fr_FR: Suivre l'URL Youtube

en: Zoom Out
fr_FR: Dézoomer

en: day
fr_FR: jour

en: days
fr_FR: jours

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
fr_FR:  Aucun résultat

en: hour
fr_FR: heure

en: hours
fr_FR: heures

en: https://your-link.com
fr_FR: https://votre-lien.com

en: items
fr_FR: articles

en: list Title
fr_FR: Titre de la liste

en: month
fr_FR: mois

en: months
fr_FR: mois

en: on&nbsp;each&nbsp;product
fr_FR: sur&nbsp;chaque&nbsp;produit

en: or more
fr_FR: ou plus

[ctx: post type general name]
en: Projects
fr_FR:  Projets

[ctx: post type singular name]
en: Portfolio
fr_FR:  Portefeuille

en: products
fr_FR: des produits

[ctx: project]
en: Add New
fr_FR:  Ajouter nouveau

[ctx: taxonomy general name]
en: Brands
fr_FR:  Marques

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
fr_FR:  Catégories

[ctx: taxonomy general name]
en: Groups
fr_FR:  Groupes

[ctx: taxonomy singular name]
en: Brand
fr_FR:  Marque

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
fr_FR:  Catégorie

[ctx: taxonomy singular name]
en: Group
fr_FR:  Groupe

en: this image will be used as the poster of the video, if there is no image, the main image will be used as the poster
fr_FR: cette image sera utilisée comme affiche de la vidéo, s'il n'y a pas d'image, l'image principale sera utilisée comme affiche

en: week
fr_FR: semaine

en: weeks
fr_FR: semaines

en: year
fr_FR: année

en: years
fr_FR: années
