Nasa Core - en to it_IT translation catalogue (1388 entries)

en:  - Has been an error. You need to rebuild this product.
it_IT: - È stato un errore. Devi ricostruire questo prodotto.

en: %s sold in last %s hour
it_IT: %s venduto nell'ultima %s ora

en: %s sold in last %s hours
it_IT: %s venduto nelle ultime %s ore

en: %s was exists, please try with another string!!!
it_IT: %s esisteva, per favore prova con un'altra stringa!!!

en: %s&nbsp;each
it_IT: %s&nbsp;ciascuno

en: &#37;&nbsp;OFF
it_IT: &#37;&nbsp;SPENTO

en: &nbsp;each
it_IT: &nbsp;ciascuno

en: + Advance Options
it_IT: + Opzioni Avanzate

en: + Show more
it_IT: + Mostra di più

en: - Show less
it_IT: - Mostra meno

en: 1 Column
it_IT: 1 Colonna

en: 1 column
it_IT: 1 colonna

en: 1 level
it_IT: 1 livello

en: 1 Row
it_IT: 1 Riga

en: 2 Columns
it_IT: 2 colonne

en: 2 columns
it_IT: 2 colonne

en: 2 levels
it_IT: 2 livelli

en: 2 Rows
it_IT: 2 Righe

en: 3 Columns
it_IT: 3 colonne

en: 3 columns
it_IT: 3 colonne

en: 3 levels
it_IT: 3 livelli

en: 3 Rows
it_IT: 3 Righe

en: 360&#176; View
it_IT: Vista a 360&#176;

en: 360&#176; Viewer
it_IT: Visualizzatore a 360&#176;

en: 360&#176; Viewer Badge In Grid
it_IT: Badge visualizzatore a 360&#176; nella griglia

en: 4 Columns
it_IT: 4 colonne

en: 4 columns
it_IT: 4 colonne

en: 5 Columns
it_IT: 5 colonne

en: 5 columns
it_IT: 5 colonne

en: 6 Columns
it_IT: 6 colonne

en: 6 columns
it_IT: 6 colonne

en: <strong>Bulk Savings</strong>&nbsp;(Buy more save more)
it_IT: <strong>Risparmi all'ingrosso</strong>&nbsp;(Acquista di più risparmia di più)

en: <strong>people</strong>&nbsp;are viewing this right now
it_IT: <strong>persone</strong>&nbsp;stanno guardano questo prodotto ora

en: Accordion - Border
it_IT: Fisarmonica - Confine

en: Accordion - No Border
it_IT: Fisarmonica - Nessun bordo

en: Accordion in Content
it_IT: isarmonica nel contenuto

en: Add
it_IT: Aggiungere

en: Add Custom Class Page
it_IT: Aggiungi pagina di classe personalizzata

en: Add Dot Slide
it_IT: Aggiungi diapositiva a punti

en: Add Gallery
it_IT: Aggiungi Galleria

en: Add Gallery 360&#176; Viewer
it_IT: Aggiungi il visualizzatore Galleria 360&#176;

en: Add Gallery Images
it_IT: Aggiungi immagini della galleria

en: Add Group
it_IT: Aggiungere gruppo

en: Add images to variation gallery
it_IT: Aggiungi immagini alla galleria delle varianti

en: Add More Width (px)
it_IT: Aggiungi più larghezza (px)

en: Add more width site (px)
it_IT: Aggiungi più sito di larghezza (px)

en: Add New
it_IT: Aggiungi Nuovo

en: Add New Block
it_IT: Aggiungi nuovo blocco

en: Add New Bulk Discount
it_IT: Aggiungi nuovo sconto all'ingrosso

en: Add New Category
it_IT: Aggiungi Nuova Categoria

en: Add New Custom Tab
it_IT: Aggiungi nuova scheda personalizzata

en: Add New Header
it_IT: Aggiungi nuova intestazione

en: Add New Item
it_IT: Aggiungi un nuovo elemento

en: Add New Project
it_IT: Aggiungi nuovo progetto

en: Add New Slide
it_IT: Aggiungi nuova diapositiva

en: Add New Tab
it_IT: Aggiungi nuova scheda

en: Add new term
it_IT: Aggiungi nuovo termine

en: Add or Upload File
it_IT: Aggiungi o carica file

en: Add our Recommended Products to your Order - Checkout Page
it_IT: Aggiungi i nostri prodotti consigliati al tuo ordine - Pagina di pagamento

en: Add Recommended Products To Customer Order - Checkout Page
it_IT: Aggiungi prodotti consigliati all'ordine del cliente - Pagina di pagamento

en: Add Recommended Products To Mini- Cart, wishlist, Viewed - Empty Side Bar
it_IT: Aggiungi prodotti consigliati al mini-carrello, alla lista dei desideri, visualizzati - Barra laterale vuota

en: Add Recommended Products To Mini- Cart, wishlist, Viewed - Empty Sidebar
it_IT: Aggiungi prodotti consigliati al mini-carrello, lista dei desideri, visualizzati - Barra laterale vuota

en: Add Row
it_IT: Aggiungi riga

en: Add selected to cart
it_IT: Aggiungi selezionato al carrello

en: Add selected to cart (%s)
it_IT: Aggiungi selezionato al carrello (%s)

en: Add Slide Product Pin
it_IT: Aggiungi pin prodotto diapositiva

en: Add static block to Header
it_IT: Aggiungi un blocco statico all'intestazione

en: Add to cart
it_IT: Aggiungi al carrello

en: Add To Cart UX Variations in Grid
it_IT: Aggiungi al carrello Variazioni UX in griglia

en: Add to gallery
it_IT: Aggiungi alla galleria

en: Added successfully
it_IT: Aggiunto con successo

en: Additional
it_IT: Aggiuntivo

en: Address
it_IT: Indirizzo

en: After - Add To Cart Form - Single Product Page
it_IT: Dopo - Modulo Aggiungi al carrello - Pagina prodotto singolo

en: After - Cart Content - Shopping Cart
it_IT: Dopo - Contenuto del carrello - Carrello

en: After - Cart Table - Shopping Cart
it_IT: Dopo - Tabella carrello - Carrello acquisti

en: After - Customer Details - Checkout
it_IT: Dopo - Dettagli cliente - Checkout

en: After - Place Order Button - Checkout
it_IT: Dopo - Pulsante Effettua ordine - Checkout

en: After - Process Checkout Button - Shopping Cart
it_IT: Dopo: pulsante Processo di pagamento - Carrello

en: After - Review Order Payment - Checkout
it_IT: Dopo - Controlla il pagamento dell'ordine - Checkout

en: After Breadcrumb
it_IT: Dopo Pangrattato

en: After title
it_IT: Dopo il titolo

en: Ajax Infinite
it_IT: Aiace Infinito

en: Align
it_IT: Allineare

en: Align (Style => Full)
it_IT: Allinea (Stile => Completo)

en: Alignment
it_IT: Allineamento

en: Alignment Info
it_IT: Informazioni sull'allineamento

en: All Blogs
it_IT: Tutti i blog

en: All Brands
it_IT: Tutti i marchi

en: All Categories
it_IT: Tutte le Categorie

en: All Footers
it_IT: Tutti i piè di pagina

en: All Groups
it_IT: Tutti i gruppi

en: All Headers
it_IT: Tutte le intestazioni

en: ALL PORTFOLIOS LOADED
it_IT: TUTTI I PORTAFOGLI CARICATI

en: ALL PRODUCTS LOADED
it_IT: TUTTI I PRODOTTI CARICATI

en: Allow Bulk Discount
it_IT: Consenti lo sconto all'ingrosso

en: Allow Customized by Customer
it_IT: Consenti personalizzato dal cliente

en: Already Sold:
it_IT: Già venduto:

en: ALT - Text
it_IT: ALT - Testo

en: ALT - Title
it_IT: ALT - Titolo

en: Amazon URL
it_IT: URL Amazon

en: Animation Delay
it_IT: Ritardo dell'animazione

en: Apply with Header Type 1, 2, 3, 5, 7
it_IT: Applicare con tipo di intestazione 1, 2, 3, 5, 7

en: Are you sure to delete image?
it_IT: Sei sicuro di eliminare l'immagine?

en: Are you sure to delete video?
it_IT: Sei sicuro di eliminare il video?

en: Are you sure you want to remove it?
it_IT: Sei sicuro di volerlo rimuovere?

en: Arrows
it_IT: Frecce

en: Arrows (Only use for Style is Carousel or Simple Slide)
it_IT: Frecce (utilizzare solo per Stile è Carosello o Diapositiva semplice)

en: Arrows (Only use for Style is Slider or Simple Slide)
it_IT: Frecce (usare solo per Stile è Slider o Simple Slide)

en: Arrows (Only use for Style is Slider)
it_IT: Frecce (utilizzare solo per Stile è Slider)

en: Arrows Position
it_IT: Posizione delle frecce

en: Arrows Position - Simple Deals
it_IT: Posizione delle frecce - Offerte semplici

en: Ask a Question
it_IT: Fai una Domanda

en: Ask a Question - Single Product Page
it_IT: Fai una Domanda - Pagina prodotto singola

en: Attribute Color Style
it_IT: Stile colore attributo

en: Attribute Image Style
it_IT: Stile immagine attributo

en: Attribute Label Style
it_IT: Stile etichetta attributo

en: Attributes - the type "Select", "Custom" in Grid
it_IT: Attributi: il tipo "Seleziona", "Personalizzato" in Griglia

en: Author Info
it_IT: Informazioni sull'autore

en: Auto Play
it_IT: Riproduzione automatica

en: Auto Slide
it_IT: Scorrimento automatico

en: Available - Sold
it_IT: Disponibile - Venduto

en: Available Vertical
it_IT: Disponibile Verticale

en: Available:
it_IT: Disponibile:

en: Baby
it_IT: Bambino

en: Background Color
it_IT: Colore di sfondo

en: Background Color Of Product Items In The Shop
it_IT: Colore di sfondo degli articoli del prodotto nel negozio

en: Background icon
it_IT: Icona di sfondo

en: Background Image
it_IT: Immagine di sfondo

en: Background Image - Mobile
it_IT: Immagine di sfondo - Cellulare

en: Background Layout
it_IT: Disposizione dello sfondo

en: Background Mode
it_IT: Modalità Sfondo

en: Background Single Product Layout
it_IT: Layout del singolo prodotto di sfondo

en: Background title
it_IT: Titolo di sfondo

en: Badge Variants
it_IT: Varianti del distintivo

en: Banner Content
it_IT: Contenuto della bandiera

en: Banner Font
it_IT: Carattere della bandiera

en: Banner Height
it_IT: Altezza bandiera

en: Banner Image
it_IT: Immagine della bandiera

en: Banner Material
it_IT: Materiale per striscioni

en: Banner Multi Products
it_IT: Banner Prodotti Multipli

en: Banner Products
it_IT: Prodotti banner

en: Banner Text
it_IT: Testo della bandiera

en: Banner Width
it_IT: Larghezza bandiera

en: Before title
it_IT: Prima del titolo

en: Begin - Max Counter
it_IT: Inizio - Contatore massimo

en: Begin - Min Counter
it_IT: Inizio - Contatore minimo

en: Behance URL
it_IT: URL del comportamento

en: Best Selling
it_IT: La migliore vendita

en: Big Square
it_IT: Piazza Grande

en: Blank
it_IT: Vuoto

en: Blank - New Window
it_IT: Vuoto - Nuova finestra

en: Block Header
it_IT: Intestazione blocco

en: Blocks
it_IT: Blocchi

en: Bold - 500
it_IT: Grassetto - 500

en: Bold - 600
it_IT: Grassetto - 600

en: Bold - 700
it_IT: Grassetto - 700

en: Bold - 800
it_IT: Grassetto - 800

en: Bold - 900
it_IT: Grassetto - 900

en: Boot Rate
it_IT: Tasso di avvio

en: Border color icon
it_IT: Icona del colore del bordo

en: Border Inner
it_IT: Bordo interno

en: Border Outner
it_IT: Confine esterno

en: Bottom
it_IT: Metter il fondo a

en: Bottom Content
it_IT: Contenuto inferiore

en: Bottom of Pin
it_IT: Parte inferiore del perno

en: Bottom To Top
it_IT: Dal basso verso l'alto

en: Bought Together
it_IT: Acquistati insieme

en: Bought Together are suggested products purchased with the current product. Note: Only use for Simple product
it_IT: Acquistati insieme sono prodotti suggeriti acquistati con il prodotto attuale. Nota: utilizzare solo per prodotti semplici

en: Box Description
it_IT: Descrizione della scatola

en: Box Image
it_IT: Immagine della scatola

en: Box Link
it_IT: Collegamento della scatola

en: Box link
it_IT: Collegamento della scatola

en: Box Style
it_IT: Stile scatola

en: Box Title
it_IT: Titolo della scatola

en: Brand Order
it_IT: Ordine di marca

en: Brand:
it_IT: Marca:

en: Brands:
it_IT: Marche:

en: Breadcrumb
it_IT: Percorso di navigazione

en: Breadcrumb Background
it_IT: Sfondo di pangrattato

en: Breadcrumb Background - Mobile
it_IT: Sfondo Pangrattato - Cellulare

en: Breadcrumb Background Color
it_IT: Colore di sfondo del pangrattato

en: Breadcrumb Background Image
it_IT: Immagine di sfondo del pangrattato

en: Breadcrumb Height
it_IT: Altezza del pangrattato

en: Breadcrumb Height - Mobile
it_IT: Altezza breadcrumb - Cellulare

en: Breadcrumb Layout
it_IT: Disposizione del pangrattato

en: Breadcrumb Text Alignment
it_IT: Allineamento del testo breadcrumb

en: Breadcrumb Text Color
it_IT: Colore testo breadcrumb

en: Breadcrumb Type
it_IT: Tipo di pangrattato

en: Builder - Support HFE-Elementor
it_IT: Builder - Supporta HFE-Elementor

en: Builder - Support WPBakery
it_IT: Costruttore - Supporta WPBakery

en: Built-in
it_IT: Integrato

en: Built-in Dark
it_IT: Buio integrato

en: Built-in Light 1
it_IT: Luce incorporata 1

en: Built-in Light 2
it_IT: Luce incorporata 2

en: Built-in Light 3
it_IT: Luce incorporata 3

en: Built-in Mobile
it_IT: Cellulare integrato

en: Bulk
it_IT: Massa

en: Bulk Discount
it_IT: Sconto all'ingrosso

en: Bulk Discount - Badge
it_IT: Sconto quantità - Badge

en: Bulk Discount - Buy more save more
it_IT: Sconto quantità: acquista di più e risparmia di più

en: Bulk Discount Rules
it_IT: Regole per lo sconto all'ingrosso

en: Bullets
it_IT: Proiettili

en: Bullets Align
it_IT: Allinea i punti elenco

en: Bullets Postition
it_IT: Posizione dei proiettili

en: Button page blogs
it_IT: Pulsante pagina blog

en: Button Store
it_IT: Negozio di bottoni

en: Button text
it_IT: Testo del pulsante

en: BUY&nbsp;
it_IT: COMPRA&nbsp;

en: Buy&nbsp;%s&nbsp;item&nbsp;get&nbsp; | Buy&nbsp;%s&nbsp;items&nbsp;get&nbsp;
it_IT[0]: Acquista&nbsp;%s&nbsp;articolo&nbsp;ottieni&nbsp;
it_IT[1]: Acquista&nbsp;%s&nbsp;articoli&nbsp;ricevi&nbsp;

en: Buzz
it_IT: Ronzio

en: Cache Empty!
it_IT: Cache vuota!

en: Cache Files
it_IT: File di cache

en: Cache Mode
it_IT: Modalità cache

en: Cache Quickview (Apply with Cache Files)
it_IT: Cache Quickview (Applica con file cache)

en: Cache Shortcodes (Apply with Cache Files)
it_IT: Cache Shortcode (applica con file cache)

en: Cache Variable Loop Products (Apply with Cache Files)
it_IT: Cache Variable Loop Products (Applica con file cache)

en: Cancel
it_IT: Annulla

en: Caption
it_IT: Didascalia

en: Carousel
it_IT: Giostra

en: Cart
it_IT: Carrello

en: Cart page
it_IT: Pagina del carrello

en: Categories
it_IT: Categorie

en: Categories (Input categories slug Divide with "," Ex: slug-1, slug-2 ...)
it_IT: Categorie (categorie di input slug Dividi con "," Es: slug-1, slug-2 ...)

en: Categories Included
it_IT: Categorie incluse

en: Categories Included List
it_IT: Elenco delle categorie incluse

en: Categories Included List (ID or Slug, separated by ",". Ex: 1, 2 or slug-1, slug-2)
it_IT: Elenco delle categorie incluse (ID o Slug, separati da ",". Es: 1, 2 o slug-1, slug-2)

en: Categories Info
it_IT: Categorie Informazioni

en: Categories number for display
it_IT: Numero di categorie per la visualizzazione

en: CDN CNAME.
it_IT: CNAME CDN.

en: CDN Media
it_IT: Supporti CDN

en: Center
it_IT: Centro

en: Change Shop Layout Mode
it_IT: Cambia la modalità di layout del negozio

en: Change Time Delay (s)
it_IT: Cambia tempo di ritardo (s)

en: Change View Mode
it_IT: Cambia modalità di visualizzazione

en: Checkout now!
it_IT: Controlla ora!

en: Checkout page
it_IT: Pagina di pagamento

en: Choose an image
it_IT: Scegli un'immagine

en: Classic
it_IT: Classico

en: Classic 2D
it_IT: Classico 2D

en: Classic 2D - Background - Gray
it_IT: Classico 2D - Sfondo - Grigio

en: Classic 2D - Background - Transparent
it_IT: Classico 2D - Sfondo - Trasparente

en: Classic 2D - No Border
it_IT: Classico 2D - Nessun bordo

en: Classic 2D - Radius
it_IT: Classico 2D - Raggio

en: Classic 2D - Radius - Dash
it_IT: Classico 2D - Raggio - Tratto

en: Classic 3D
it_IT: Classico 3D

en: Clear Cache
it_IT: Cancella cache

en: Clear Cache Success !
it_IT: Cancella cache riuscita!

en: Click here to Edit
it_IT: Fare clic qui per modificare

en: Click here to select Brand (PWB) ...
it_IT: Fare clic qui per selezionare il marchio (PWB) ...

en: Click here to select Brand ...
it_IT: Fare clic qui per selezionare il marchio...

en: Click here to select Category ...
it_IT: Fare clic qui per selezionare la categoria...

en: Click here to select Deal ...
it_IT: Fare clic qui per selezionare l'affare...

en: Click here to select Menu ...
it_IT: Fare clic qui per selezionare il menu...

en: Click here to select Pin...
it_IT: Fare clic qui per selezionare Pin...

en: Click here to select Revolution Slider...
it_IT: Fare clic qui per selezionare Revolution Slider...

en: Close
it_IT: Chiudi

en: Color
it_IT: Colore

en: Color 1st
it_IT: Colore 1

en: Color 2nd
it_IT: Colore 2

en: Color Attribute Style - Only use for Single or Quickview
it_IT: Stile attributo colore: utilizzare solo per Singola o Visualizzazione rapida

en: Color title
it_IT: Titolo a colori

en: Column Icon View 1
it_IT: Visualizzazione icona colonna 1

en: Column Icon View 2
it_IT: Visualizzazione icona colonna 2

en: Column Number View
it_IT: Visualizzazione del numero di colonna

en: Columns
it_IT: Colonne

en: Columns Medium
it_IT: Colonne medie

en: Columns Number
it_IT: Numero colonne

en: Columns Number Small
it_IT: Numero di colonne Piccolo

en: Columns Number Small for Carousel
it_IT: Numero colonne piccolo per carosello

en: Columns Number Small for Slider
it_IT: Numero colonne piccolo per Slider

en: Columns Number Tablet
it_IT: Numero di colonne Tablet

en: Columns Small
it_IT: Colonne piccole

en: Columns Small Slider
it_IT: Colonne Slider piccolo

en: Coming Soon
it_IT: Prossimamente

en: Coming Soon Image
it_IT: Immagine in arrivo

en: Coming Soon Info
it_IT: Informazioni in arrivo

en: Coming Soon Time
it_IT: Tempo in arrivo

en: Coming Soon Tittle
it_IT: Prossimamente Tittle

en: Compare
it_IT: Confrontare

en: Compare images.
it_IT: Confronta le immagini.

en: COMPLETE - Please go to Dashboard > Settings > Permalinks to Re-built Permalinks your site.
it_IT: COMPLETO - Vai su Dashboard > Impostazioni > Permalink per ricostruire i permalink del tuo sito.

en: Contact Form Items
it_IT: Elementi del modulo di contatto

en: Content
it_IT: Contenuto

en: Content Width (%)
it_IT: Larghezza contenuto (%)

en: Core Options
it_IT: Opzioni di base

en: Count
it_IT: Contare

en: Count Items
it_IT: Contare gli articoli

en: Count products
it_IT: Contare i prodotti

en: Create Countdown time.
it_IT: Crea il conto alla rovescia.

en: Create icon box.
it_IT: Crea icona casella.

en: Create image.
it_IT: Crea immagine.

en: Create info contact, introduce.
it_IT: Crea info contatto, presenta.

en: Create info Instagram.
it_IT: Crea informazioni Instagram.

en: Create info opening time of shop.
it_IT: Crea informazioni sull'orario di apertura del negozio.

en: Create sevice box.
it_IT: Crea scatola di servizio.

en: Create text link custom.
it_IT: Crea link di testo personalizzato.

en: Create title of section.
it_IT: Crea il titolo della sezione.

en: Custom add more class name for header page
it_IT: Aggiunta personalizzata di più nomi di classe per la pagina di intestazione

en: Custom Badge
it_IT: Distintivo personalizzato

en: Custom Class
it_IT: Classe personalizzata

en: Custom Font
it_IT: Carattere personalizzato

en: Custom links
it_IT: Collegamenti personalizzati

en: Custom Tabs
it_IT: Schede personalizzate

en: Custom Width
it_IT: Larghezza personalizzata

en: Custom width this page
it_IT: Larghezza personalizzata questa pagina

en: Customer Name
it_IT: Nome del cliente

en: Customer Says
it_IT: Il cliente dice

en: Customize this item?
it_IT: Personalizza questo articolo?

en: Dark
it_IT: Buio

en: Date
it_IT: Data

en: Date (Format: YYYY-mm-dd HH:mm:ss | YYYY/mm/dd HH:mm:ss)
it_IT: Data (Formato: AAAA-mm-gg HH:mm:ss | AAAA/mm/gg HH:mm:ss)

en: Date align
it_IT: Allineamento data

en: Date align (with Style: Text)
it_IT: Allineamento data (con Stile: testo)

en: Date alignment
it_IT: Allineamento della data

en: Date Info
it_IT: Informazioni sulla data

en: Date text
it_IT: Testo della data

en: Date/Author/Readmore position with description
it_IT: Data/Autore/Per saperne di più posizione con descrizione

en: Day
it_IT: Giorno

en: day
it_IT: giorno

en: Days
it_IT: Giorni

en: days
it_IT: Giorni

en: Deal Before Time
it_IT: Affare prima del tempo

en: Deal Before Time V2
it_IT: Affare prima del tempo V2

en: Deal of the Day
it_IT: Affare del giorno

en: Deals
it_IT: Offerte

en: Deep Levels
it_IT: Livelli profondi

en: Default
it_IT: Predefinito

en: Default Font
it_IT: Carattere predefinito

en: Default is 800x800. (Width x Height)
it_IT: L'impostazione predefinita è 800x800. (Larghezza x Altezza)

en: Default link to shop page.
it_IT: Collegamento predefinito alla pagina del negozio.

en: Delay (s)
it_IT: Ritardo/i

en: Delay Time (s)
it_IT: Tempo di ritardo (s)

en: Delay Time (s) (Only use for Style is Slider.)
it_IT: Delay Time (s) (Usato solo per Style è Slider.)

en: Delete
it_IT: Eliminare

en: Delete image
it_IT: Elimina immagine

en: Delivery &#38; Return
it_IT: Spedizioni e Resi

en: Delivery &#38; Return - Single Product Page
it_IT: Consegna e restituzione - Pagina prodotto singolo

en: Demo data was imported. If you want import demo data again, You should need reset data of your site.
it_IT: I dati demo sono stati importati. Se desideri importare nuovamente i dati demo, dovresti aver bisogno di reimpostare i dati del tuo sito.

en: Description
it_IT: Descrizione

en: Description - for Deal Before Time
it_IT: Descrizione - per Deal Before Time

en: Desktop Columns
it_IT: Colonne da scrivania

en: Digital
it_IT: Digitale

en: Disable
it_IT: Disattiva

en: Discord
it_IT: Discordia

en: Discord URL
it_IT: URL discordia

en: Discount
it_IT: Sconto

en: Discount Type
it_IT: Tipo di sconto

en: Discount&nbsp;%s&#37;
it_IT: Sconto&nbsp;%s&#37;

en: Display 1 main and 4 extra products.
it_IT: Visualizza 1 prodotto principale e 4 extra.

en: Display Banner
it_IT: Mostra bandiera

en: Display Banner v1
it_IT: Visualizza banner v1

en: Display Banner v2
it_IT: Visualizza banner v2

en: Display brand on product Grid
it_IT: Mostra il marchio sulla griglia del prodotto

en: Display brands logo
it_IT: Mostra il logo dei marchi

en: Display Categories Directory
it_IT: Visualizza la directory delle categorie

en: Display Child of Product Categories.
it_IT: Visualizza il figlio delle categorie di prodotti.

en: Display Compare IMGS
it_IT: Visualizza Confronta IMGS

en: Display Countdown Time
it_IT: Visualizza il conto alla rovescia

en: Display Follow
it_IT: Visualizza Segui

en: Display Follow icon social.
it_IT: Visualizza l'icona Segui social.

en: Display form search.
it_IT: Visualizza la ricerca del modulo.

en: Display Header Icons
it_IT: Visualizza le icone dell'intestazione

en: Display Icon Box
it_IT: Visualizza la casella delle icone

en: Display Image
it_IT: Visualizza immagine

en: Display Image Box Grid
it_IT: Visualizza griglia casella immagine

en: Display Instagram Feed
it_IT: Visualizza il feed di Instagram

en: Display material pin banner.
it_IT: Visualizza il banner del pin del materiale.

en: Display Mega Menu
it_IT: Visualizza Mega Menu

en: Display menu is vertical format.
it_IT: Il menu di visualizzazione è in formato verticale.

en: Display Menu Level Root (level = 0).
it_IT: Visualizza la radice del livello del menu (livello = 0).

en: Display Menu Root (Level 0)
it_IT: Visualizza radice del menu (livello 0)

en: Display Menu Vertical
it_IT: Visualizza menu verticale

en: Display Multi products pin banner.
it_IT: Mostra banner con più prodotti.

en: Display Pin Material Banner
it_IT: Visualizza il banner del materiale del pin

en: Display Pin Products Banner
it_IT: Visualizza il banner del Prodotti del pin

en: Display Position
it_IT: Posizione di visualizzazione

en: Display Post - Blogs.
it_IT: Visualizza post - Blog.

en: Display Post Blogs
it_IT: Visualizza post blog

en: Display product brands with Accordion.
it_IT: Mostra i marchi dei prodotti con Accordion.

en: Display product brands with Dropdown.
it_IT: Mostra i marchi dei prodotti con Dropdown.

en: Display Product Categories
it_IT: Visualizza le categorie di prodotti

en: Display Product Categories.
it_IT: Visualizza le categorie di prodotti.

en: Display Product Deal
it_IT: Visualizza offerta prodotto

en: Display Product Groups
it_IT: Visualizza gruppi di prodotti

en: Display Products
it_IT: Mostra prodotti

en: Display Products - Tabs
it_IT: Visualizza prodotti - Schede

en: Display products as many format.
it_IT: Visualizza i prodotti in tanti formati.

en: Display products as masonry layout.
it_IT: Visualizza i prodotti come layout in muratura.

en: Display Products By Ids
it_IT: Visualizza i prodotti per ID

en: Display products by ids.
it_IT: Visualizza i prodotti per ID.

en: Display products deal.
it_IT: Visualizza l'affare dei prodotti.

en: Display products list.
it_IT: Visualizza l'elenco dei prodotti.

en: Display products pin banner.
it_IT: Visualizza il banner pin dei prodotti.

en: Display Products Special Deal
it_IT: Visualizza i prodotti Offerta speciale

en: Display Revolution Slider
it_IT: Visualizza il dispositivo di scorrimento della rivoluzione

en: Display Service Box
it_IT: Mostra casella di servizio

en: Display Share
it_IT: Mostra Condividi

en: Display share icon social.
it_IT: Visualizza l'icona di condivisione social.

en: Display shortcode mega menu.
it_IT: Visualizza il mega menu dello shortcode.

en: Display Shortcode Nasa Products Masonry
it_IT: Visualizza Shortcode Nasa Prodotti in muratura

en: Display shortcode static block.
it_IT: Visualizza il blocco statico dello shortcode.

en: Display slider (images, products, ...)
it_IT: Cursore di visualizzazione (immagini, prodotti, ...)

en: Display Slider Pin Material Banner
it_IT: Mostra il banner del materiale del pin del dispositivo di scorrimento

en: Display Slider Pin Products Banner
it_IT: Visualizza il banner dei prodotti Pin Slider

en: Display Sliders with Banner v1
it_IT: Mostra cursori con banner v1

en: Display Sliders with Banner v2
it_IT: Mostra cursori con banner v2

en: Display Sliders with Testimonials
it_IT: Mostra cursori con testimonianze

en: Display tags cloud (product tag, product categories).
it_IT: Display tags cloud (tag prodotto, categorie prodotto).

en: Display team members project.
it_IT: Visualizza il progetto dei membri del team.

en: Display Testimonials
it_IT: Mostra Testimonianze

en: Display Title Position
it_IT: Visualizza posizione titolo

en: Display type
it_IT: Tipo di visualizzazione

en: Don't show
it_IT: Non mostrare

en: Dots
it_IT: Punti

en: Dots (Only use for Style is Carousel)
it_IT: Punti (utilizzare solo per Stile è Carosello)

en: Dots (Only use for Style is Slider or Simple Slide 2)
it_IT: Punti (utilizzare solo per Stile è Slider o Simple Slide 2)

en: Dots (Only use for Style is Slider)
it_IT: Punti (Utilizzare solo per Stile è Slider)

en: Double Rows
it_IT: Doppie file

en: Download
it_IT: Scaricamento

en: Dribbble
it_IT: Dribbling

en: Dribbble URL
it_IT: URL Dribbble

en: Edit
it_IT: Modifica

en: Edit Block
it_IT: Modifica blocco

en: Edit Categories
it_IT: Modifica Categorie

en: Edit Header
it_IT: Modifica intestazione

en: Edit Project
it_IT: Modifica progetto

en: Effect Banner Content
it_IT: Contenuto del banner effetto

en: Effect Banner Hover
it_IT: Effetto banner al passaggio del mouse

en: Effect Content
it_IT: Effetto contenuto

en: Effect Hover Product
it_IT: Effetto prodotto al passaggio del mouse

en: Effect icons
it_IT: Effetto Icone

en: Effect Image
it_IT: Effetto immagine

en: Effect Pin Space (Pin Banner)
it_IT: Effetto Spazio Pin (Banner Pin)

en: Elementor - Homes
it_IT: Elementor - Home

en: Elementor Builder
it_IT: Costruttore di elementi

en: Elementor Builder - Mobile
it_IT: Elementor Builder - Cellulare

en: Email to your friends
it_IT: E-mail ai tuoi amici

en: Email URL
it_IT: E-mail URL

en: Enable
it_IT: Abilita

en: Enable in Archive Products
it_IT: Abilita in Archivia prodotti

en: Enable Portfolio
it_IT: Abilita portafoglio

en: Enable UX Variations (Color - Label (Size) - Image Swatches)
it_IT: Abilita variazioni UX (Colore - Etichetta (dimensione) - Campioni immagine)

en: End Date
it_IT: Data di fine

en: End date show deals (yyyy-mm-dd | yyyy/mm/dd)
it_IT: Data di fine mostra offerte (aaaa-mm-gg | aaaa/mm/gg)

en: End date show deals (yyyy-mm-dd | yyyy/mm/dd) for Deal Before Time
it_IT: Data di fine mostra offerte (aaaa-mm-gg | aaaa/mm/gg) per Deal Before Time

en: Ends in:
it_IT: Finisce tra:

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
it_IT: Nessun risultato trovato

en: Enter a list of product IDs, separated by ",".
it_IT: Inserisci un elenco di ID prodotto, separati da ",".

en: Enter a Youtube or Vimeo Url of the product video here.
it_IT: Inserisci qui un URL Youtube o Vimeo del video del prodotto.

en: Enter badge label (NEW, HOT etc...).
it_IT: Inserire l'etichetta del badge (NEW, HOT ecc...).

en: Enter icon class name. Support FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme/assets/font-nasa/icons-reference.html)
it_IT: Immettere il nome della classe dell'icona. Supporta FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme /assets/font-nasa/icons-reference.html)

en: Enter icon class name. Support FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme/assets/font-nasa/icons-reference.html.)
it_IT: Immettere il nome della classe dell'icona. Supporta FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme /assets/font-nasa/icons-reference.html.)

en: Enter image size. Example in pixels: 200x100 (Width x Height).
it_IT: Inserisci la dimensione dell'immagine. Esempio in pixel: 200x100 (Larghezza x Altezza).

en: Enter links for each slide here. Divide links with linebreaks (Enter).
it_IT: Inserisci qui i link per ogni diapositiva. Dividi i collegamenti con interruzioni di riga (Invio).

en: Enter personalized text
it_IT: Inserisci un testo personalizzato

en: Error!
it_IT: Errore!

en: Error!!!
it_IT: Errore!!!

en: Estimated Delivery
it_IT: Consegna Stimata

en: Estimated Delivery:
it_IT: Consegna Stimata:

en: Ex: Customers say about us.
it_IT: Es: I clienti dicono di noi.

en: Excl Sat
it_IT: Escluso Sab

en: Excl Sat, Sun
it_IT: Escl. sab, dom

en: Excl Sun
it_IT: Escluso domenica

en: Exclude Saturday
it_IT: Escludi sabato

en: Exclude Saturday and Sunday
it_IT: Esclusi sabato e domenica

en: Exclude Sunday
it_IT: Escludi domenica

en: Excludes Product Ids
it_IT: Esclude gli ID prodotto

en: Expire Time (Seconds - Expire time live file.)
it_IT: Tempo di scadenza (Secondi - Tempo di scadenza file live.)

en: Extends from Attribute Image Style
it_IT: Si estende da Attribute Image Style

en: Extends from Desktop
it_IT: Si estende dal desktop

en: Extends from Image Attribute Style - All
it_IT: Si estende da Stile attributo immagine - Tutto

en: Extra Class
it_IT: Classe extra

en: Extra class for Images
it_IT: Classe extra per le immagini

en: Extra Class Image
it_IT: Immagine di classe extra

en: Extra Class Images
it_IT: Immagini extra di classe

en: Extra class name
it_IT: Nome della classe extra

en: Extra Class Name Header
it_IT: Intestazione del nome della classe aggiuntiva

en: Extra Class Page
it_IT: Pagina di classe extra

en: Facebook URL Follow
it_IT: URL di Facebook Segui

en: Fake In Cart
it_IT: Falso nel carrello

en: Fake In Cart is Empty!
it_IT: Il falso nel carrello è vuoto!

en: Fake Number Of Products In Cart
it_IT: Numero falso di prodotti nel carrello

en: Fake Purchased
it_IT: Falso acquistato

en: Fake Sold
it_IT: Falso venduto

en: Fake Sold is Empty!
it_IT: Falso Venduto è Vuoto!

en: Fake View
it_IT: Falsa Vista

en: Fake Viewing
it_IT: Falsa Visione

en: Featured
it_IT: In Evidenza

en: Featured Products
it_IT: Prodotti in Evidenza

en: Files - directory uploads / nasa-caches
it_IT: File - caricamenti di directory / nasa-cache

en: Filter products by Product Groups.
it_IT: Filtra i prodotti per gruppi di prodotti.

en: Filter Text
it_IT: Filtra il testo

en: Find Product
it_IT: Trova Prodotto

en: Find product
it_IT: Trova Prodotto

en: Fit Rows
it_IT: Adatta righe

en: Flat
it_IT: Piatto

en: Flickr URL Follow
it_IT: Segui l'URL di Flickr

en: Flip Horizontal
it_IT: Capovolgi orizzontalmente

en: Fly
it_IT: Volare

en: Follow us on Amazon
it_IT: Seguici su Amazon

en: Follow us on Behance
it_IT: Seguici su Behance

en: Follow us on Discord
it_IT: Seguici su Discord

en: Follow us on Dribbble
it_IT: Seguici su Dribbble

en: Follow us on Facebook
it_IT: Seguici su Facebook

en: Follow us on Flickr
it_IT: Seguici su Flickr

en: Follow us on Github
it_IT: Seguici su Github

en: Follow us on Instagram
it_IT: Seguici su Instagam

en: Follow us on LinkedIn
it_IT: Seguici su LinkedIn

en: Follow us on Odnoklassniki
it_IT: Seguici su Odnoklassniki

en: Follow us on Pinterest
it_IT: Seguici su Pinterest

en: Follow us on Snapchat
it_IT: Seguici su Snapchat

en: Follow us on Soundcloud
it_IT: Seguici su Soundcloud

en: Follow us on Spotify
it_IT: Seguici su Spotify

en: Follow us on Telegram
it_IT: Seguici su Telegram

en: Follow us on Tiktok
it_IT: Seguici su Tiktok

en: Follow us on Tumblr
it_IT: Seguici su Tumblr

en: Follow us on Vimeo
it_IT: Seguici su Vimeo

en: Follow us on VK
it_IT: Seguici su VK

en: Follow us on Weibo
it_IT: Seguici su Weibo

en: Follow us on Whatsapp
it_IT: Seguici su Whatsapp

en: Follow us on X
it_IT: Seguici su X

en: Follow us on YouTube
it_IT: Seguici su YouTube

en: Font Colour
it_IT: Colore carattere

en: Font Orientation
it_IT: Orientamento dei caratteri

en: Font Size
it_IT: Dimensione del font

en: Font size
it_IT: Dimensione del font

en: Font size (with Style: Text)
it_IT: Dimensione carattere (con stile: testo)

en: Font Style
it_IT: Stile carattere

en: Font Type
it_IT: Tipo di carattere

en: Font Weight
it_IT: Peso carattere

en: Footer
it_IT: Piè di pagina

en: Footer Builder
it_IT: Generatore di piè di pagina

en: Footer Builder - WPBakery
it_IT: Generatore di piè di pagina - WPBakery

en: Footer Builder Elementor
it_IT: Generatore di piè di pagina - Elementor

en: Footer Builder Elementor Mobile
it_IT: Generatore di piè di pagina - Elementor - Mobile

en: Footer Builder Mobile
it_IT: Generatore di piè di pagina - Mobile

en: Footer Built-in
it_IT: Piè di pagina integrato

en: Footer Built-in Mobile
it_IT: Piè di pagina mobile incorporato

en: Footer Mode
it_IT: Modalità piè di pagina

en: For Deal Before Time V2.
it_IT: Per Deal Before Time V2.

en: For Deal Before Time, Simple Deals
it_IT: Per affari prima del tempo, affari semplici

en: For Simple Deals
it_IT: Per offerte semplici

en: Force Initialize
it_IT: Forza l'inizializzazione

en: Format: YYYY-mm-dd HH:mm:ss | YYYY/mm/dd HH:mm:ss.
it_IT: Formato: AAAA-mm-gg HH:mm:ss | AAAA/mm/gg HH:mm:ss.

en: From - Estimated Days
it_IT: Da - Giorni stimati

en: Full
it_IT: Completo

en: Full Price
it_IT: Prezzo pieno

en: Gallery - Carousel
it_IT: Galleria - Giostra

en: Gallery 360&#176; Viewer
it_IT: Galleria Visualizzatore a 360&#176;

en: Gallery for Variation
it_IT: Galleria per variazione

en: Gallery Grid
it_IT: Griglia della galleria

en: Gallery Grid 2
it_IT: Griglia della galleria 2

en: Gallery Grid 3
it_IT: Griglia Galleria 3

en: Gap Items
it_IT: Articoli Gap

en: General
it_IT: Generale

en: General Options
it_IT: Opzioni generali

en: Gift
it_IT: Regalo

en: Github URL
it_IT: URL di Github

en: Global Theme Options
it_IT: Opzioni del tema globale

en: Global URL
it_IT: URL globale

en: Global URL Text
it_IT: Testo dell'URL globale

en: Google Font
it_IT: Carattere Google

en: Gray
it_IT: Grigio

en: Grid
it_IT: Griglia

en: Grid 1
it_IT: Griglia 1

en: Grid 2
it_IT: Griglia 2

en: Grid 3 - Only show 2 posts
it_IT: Griglia 3 - Mostra solo 2 messaggi

en: Grid Image Box
it_IT: Casella immagine griglia

en: Grid Rows
it_IT: Righe della griglia

en: Grid View
it_IT: Vista a griglia

en: Groups:
it_IT: Gruppi:

en: Has Nav 2 Items
it_IT: Ha Nav 2 elementi

en: Has Nav 4 Items
it_IT: Ha Nav 4 elementi

en: Header
it_IT: Dell'intestazione

en: Header Background
it_IT: Sfondo dell'intestazione

en: Header Background - Sticky
it_IT: Sfondo dell'intestazione: appiccicoso

en: Header Builder
it_IT: Costruttore Dell'intestazione

en: Header Builder - WPBakery
it_IT: Generatore di intestazioni - WPBakery

en: Header Elementor Builder
it_IT: Dell'intestazione (Elementor Builder)

en: Header Text
it_IT: Testo dell'intestazione

en: Header Text - Sticky
it_IT: Testo dell'intestazione: adesivo

en: Header Text color
it_IT: Colore del testo dell'intestazione

en: Header Text color - Sticky
it_IT: Colore del testo dell'intestazione: adesivo

en: Header Text color hover
it_IT: Colore del testo dell'intestazione al passaggio del mouse

en: Header Text color hover - Sticky
it_IT: Colore del testo dell'intestazione al passaggio del mouse - Appiccicoso

en: Header Text Hover
it_IT: Testo dell'intestazione al passaggio del mouse

en: Header Text Hover - Sticky
it_IT: Testo dell'intestazione al passaggio del mouse: adesivo

en: Header Theme Builder
it_IT: Generatore di temi di intestazione

en: Header Transparent
it_IT: Dell'intestazione trasparente

en: Header Type
it_IT: Dell'intestazione Tipo

en: Header Type 1
it_IT: Dell'intestazione Tipo 1

en: Header Type 2
it_IT: Dell'intestazione Tipo 2

en: Header Type 3
it_IT: Dell'intestazione Tipo 3

en: Header Type 4
it_IT: Dell'intestazione Tipo 4

en: Header Type 5
it_IT: Dell'intestazione Tipo 5

en: Header Type 6
it_IT: Dell'intestazione Tipo 6

en: Header Type 7
it_IT: Dell'intestazione Tipo 7

en: Header Vertical Menu
it_IT: Menu verticale dell'intestazione

en: Header WPBakery Builder
it_IT: Intestazione WPBakery Builder

en: Headings Font
it_IT: Carattere delle intestazioni

en: Headings Font (H1, H2, H3, H4, H5, H6)
it_IT: Carattere delle intestazioni (H1, H2, H3, H4, H5, H6)

en: Height (px)
it_IT: Altezza (px)

en: Height - Mobile (px)
it_IT: Altezza - Mobile (px)

en: Helps reduce the number of HTML tags loaded on the site.
it_IT: Aiuta a ridurre il numero di tag HTML caricati sul sito.

en: Hide Advanced Options
it_IT: Nascondi opzioni avanzate

en: Hide Empty
it_IT: Nascondi vuoto

en: Hide empty brands
it_IT: Nascondi marchi vuoti

en: Hide Empty categories
it_IT: Nascondi le categorie vuote

en: Hide empty categories
it_IT: Nascondi le categorie vuote

en: Hide in Mobile
it_IT: Nascondi nel cellulare

en: Hide in Mobile - Mobile Layout
it_IT: Nascondi in Mobile - Layout Mobile

en: Hide Out Of Stock Product Variations
it_IT: Nascondi le varianti di prodotto non disponibili

en: Horizontal
it_IT: Orizzontale

en: Horizontal 1
it_IT: Orizzontale 1

en: Horizontal 2
it_IT: Orizzontale 2

en: Horizontal 3
it_IT: Orizzontale 3

en: Horizontal 4
it_IT: Orizzontale 4

en: Horizontal 5
it_IT: Orizzontale 5

en: Horizontal 6
it_IT: Orizzontale 6

en: Horizontal Alignment
it_IT: Allineamento orizzontale

en: HOT
it_IT: CALDO

en: Hour
it_IT: Ora

en: hour
it_IT: Ora

en: Hours
it_IT: Ore

en: hours
it_IT: ore

en: Hover Effect
it_IT: Effetto al passaggio del mouse

en: Hover To Top
it_IT: Passa il mouse in alto

en: Hurry up! these product are limited, checkout within
it_IT: Affrettarsi! questi prodotti sono limitati, effettua il pagamento entro

en: Hurry! Over %s people have this in their carts
it_IT: Fretta! Più di %s persone ce l'hanno nel carrello

en: Icon
it_IT: Icona

en: Icon Content
it_IT: Contenuto dell'icona

en: Icon Menu
it_IT: Menù delle icone

en: ID or Slug, separated by ",". Ex: 1, 2 or slug-1, slug-2.
it_IT: ID o Slug, separati da ",". Es: 1, 2 o slug-1, slug-2.

en: If you wish to style images differently, then use this field to add a class name and then refer to it in your css file.
it_IT: Se desideri dare uno stile alle immagini in modo diverso, usa questo campo per aggiungere un nome di classe e poi fai riferimento ad esso nel tuo file css.

en: If you wish to style particular content element differently, then use this field to add a class name and then refer to it in your css file.
it_IT: Se desideri dare uno stile diverso a un particolare elemento di contenuto, usa questo campo per aggiungere un nome di classe e poi fai riferimento ad esso nel tuo file css.

en: Image
it_IT: Immagine

en: Image After
it_IT: Immagine dopo

en: Image Attribute Style - All
it_IT: Stile attributo immagine - Tutto

en: Image Attribute Style - Only use for Single or Quickview
it_IT: Stile attributo immagine: utilizzare solo per Singola o Visualizzazione rapida

en: Image Attributes To Do Brands
it_IT: Attributi immagine per fare marchi

en: Image Before
it_IT: Immagine Prima

en: Image Box Items
it_IT: Articoli della casella immagine

en: Image Box.
it_IT: Casella immagine.

en: Image Layout
it_IT: Disposizione dell'immagine

en: Image show in Product Element with Style is Simple Slide
it_IT: L'immagine mostrata in Product Element with Style è Simple Slide

en: Image Simple Slide
it_IT: Immagine Semplice diapositiva

en: Image Size
it_IT: Dimensione dell'immagine

en: Image Style
it_IT: Stile immagine

en: Images
it_IT: Immagini

en: Images Layout
it_IT: Disposizione delle immagini

en: Images Style
it_IT: Stile delle immagini

en: Import Global Data (Media, Posts, Products, Categories...)
it_IT: Importa dati globali (media, post, prodotti, categorie...)

en: Import Homes
it_IT: Importa Home

en: Import Widgets Sidebars
it_IT: Importa le barre laterali dei widget

en: Infinite Slide
it_IT: Scivolo infinito

en: Info Align
it_IT: Informazioni Allineamento

en: Info Align - With List Style
it_IT: Allineamento informazioni - Con stile elenco

en: Info Columns
it_IT: Colonne informative

en: Infomations Columns
it_IT: Colonne di informazioni

en: Input categories slug Divide with "," Ex: slug-1, slug-2 ...
it_IT: Categorie di input slug Dividi con "," Es: slug-1, slug-2 ...

en: Input CNAME. It will be replaced for home URL of images your site. (Ex: https://elessi-cdn.nasatheme.com)
it_IT: Immettere CNAME. Sarà sostituito per l'URL principale delle immagini del tuo sito. (Es: https://elessi-cdn.nasatheme.com)

en: Input list ID or Slug, separated by ",". Ex: 1, 2 or slug-1, slug-2
it_IT: Inserisci ID elenco o Slug, separati da ",". Es: 1, 2 o slug-1, slug-2

en: Input Material
it_IT: Materiale di input

en: Input Slug of a Category you want, Default redirect to Shop page or Home page.
it_IT: Inserisci Slug di una categoria che desideri, reindirizzamento predefinito alla pagina del negozio o alla home page.

en: Inside
it_IT: Dentro

en: Instagram URL Follow
it_IT: Segui l'URL di Instagram

en: Install Elessi Theme - Child
it_IT: Installa il tema Elessi - Bambino

en: Isotope Layout Mode
it_IT: Modalità layout isotopo

en: Item
it_IT: Articolo

en: Item Padding (px || %)
it_IT: Imbottitura elemento (px || %)

en: Item Padding in Mobile (px || %)
it_IT: Imbottitura degli elementi nei dispositivi mobili (px || %)

en: Item Padding in Tablet (px || %)
it_IT: Imbottitura dell'elemento nel tablet (px || %)

en: items
it_IT: Articoli

en: Items show vertical
it_IT: Gli elementi mostrano verticale

en: Job
it_IT: Lavoro

en: Job (Style => Full)
it_IT: Lavoro (Stile => Completo)

en: Justify
it_IT: Giustificare

en: Label
it_IT: Etichetta

en: Label Attribute Selected - Single / Quick view Product
it_IT: Attributo etichetta selezionato - Singolo / Visualizzazione rapida del prodotto

en: Label Attribute Style - Only use for Single or Quickview
it_IT: Stile attributo etichetta: utilizzare solo per Singola o Visualizzazione rapida

en: Landscape
it_IT: Paesaggio

en: Large
it_IT: Grande

en: Layout
it_IT: Disposizione

en: Layout Reverse
it_IT: Layout inverso

en: Layout Style
it_IT: Stile di layout

en: Left
it_IT: Sinistra

en: Left (RTL - Right)
it_IT: Sinistra (RTL - Destra)

en: Left of Pin
it_IT: A sinistra di Pin

en: Left Sidebar
it_IT: Barra laterale sinistra

en: Left sidebar Classic
it_IT: Barra laterale sinistra Classica

en: Left Sidebar Off-canvas
it_IT: Barra laterale sinistra fuori tela

en: Left to Right
it_IT: Da sinistra a destra

en: Light
it_IT: Leggero

en: Limit
it_IT: Limite

en: Limit Child Items to display
it_IT: Limita elementi figlio da visualizzare

en: Limit in Product Grid
it_IT: Limite nella griglia del prodotto

en: Limit products
it_IT: Limita i prodotti

en: Limit show variations/1 attribute in product grid. Empty input to show all
it_IT: Limita le varianti di visualizzazione/1 attributo nella griglia del prodotto. Input vuoto per mostrare tutto

en: Link
it_IT: Collegamento

en: Link Follow
it_IT: Collegamento Segui

en: Link Target
it_IT: Obiettivo di collegamento

en: Link Target Blank
it_IT: Link Destinazione Vuoto

en: Link text
it_IT: Testo del collegamento

en: Linkedin URL Follow
it_IT: Segui l'URL di Linkedin

en: List
it_IT: Elenco

en: List - Widget Items
it_IT: Elenco - Oggetti widget

en: List 2 Columns
it_IT: Elenca 2 colonne

en: List Blocks
it_IT: Elenca blocchi

en: List Font Colours for Personalize product
it_IT: Elenca i colori dei caratteri per il prodotto Personalizza

en: List Font Types for Personalize product
it_IT: Elenca i tipi di carattere per il prodotto Personalizza

en: List Footer
it_IT: Piè di pagina elenco

en: List Headers
it_IT: Elenco intestazioni

en: List items
it_IT: Elementi della lista

en: list Title
it_IT: elenco Titolo

en: List View
it_IT: Visualizzazione elenco

en: List View 2 Columns
it_IT: Visualizzazione elenco 2 colonne

en: Live Search Products
it_IT: Prodotti di ricerca in tempo reale

en: Live Time Fake (s)
it_IT: Fake in tempo reale (s)

en: LOAD MORE
it_IT: CARICA ALTRO

en: Load More
it_IT: Carica Altro

en: LOAD MORE ...
it_IT: CARICA ALTRO ...

en: Load UX Variations in Grid After Click
it_IT: Carica le variazioni UX nella griglia dopo il clic

en: Loadding random products if had not exists list viewed products
it_IT: Caricamento di prodotti casuali se non esiste un elenco dei prodotti visualizzati

en: Logo Mobile
it_IT: Logo Cellulare

en: Logo Mode
it_IT: Modalità logo

en: Logo Sticky
it_IT: Logo appiccicoso

en: Main Menu Background
it_IT: Sfondo del menu principale

en: Main Menu Background - Sticky
it_IT: Sfondo del menu principale: adesivo

en: Main Menu Fullwidth
it_IT: Menu principale Larghezza intera

en: Main Menu Text
it_IT: Testo del menu principale

en: Main Menu Text - Sticky
it_IT: Testo del menu principale: adesivo

en: Main Menu Text color
it_IT: Menu principale Colore del testo

en: Main Menu Text color - Sticky
it_IT: Menu principale Colore testo: adesivo

en: Main Navigation Font
it_IT: Carattere di navigazione principale

note: %s: taxonomy term name
en: Make &#8220;%s&#8221; the default brand
it_IT: Rendi &#8220;%s&#8221; il marchio predefinito

en: Make default
it_IT: Rendere predefinito

en: Marker Full Price
it_IT: Marker prezzo pieno

en: Marker Style
it_IT: Stile Marker

en: Masonry
it_IT: Opere murarie

en: Masonry Isotope
it_IT: Isotopo della muratura

en: Max - Fake In Cart
it_IT: Max - Falso nel carrello

en: Max Change
it_IT: Cambio massimo

en: Max Deep in Archive Products Page
it_IT: Max Deep in Archivia la pagina dei prodotti

en: Max Fake Sold
it_IT: Max falso venduto

en: Max Fake Time (number hours ago)
it_IT: Max Fake Time (numero di ore fa)

en: Maximum depth
it_IT: Profondità massima

en: Maximum numbers tag to display (Show all insert "0" or "All")
it_IT: Numero massimo tag da visualizzare (Mostra tutto inserisci "0" o "Tutto")

en: Medium
it_IT: Medio

en: Mega Menu
it_IT: Mega Menù

en: Member email
it_IT: E-mail del membro

en: Member Information
it_IT: Informazioni sui membri

en: Member name
it_IT: Nome del membro

en: Menu
it_IT: Menù

en: Menu Navigation Font
it_IT: Carattere di navigazione del menu

en: Menu Order
it_IT: Ordine del menù

en: Menu Selected
it_IT: Menù Selezionato

en: Menu type
it_IT: Tipo di menù

en: Middle
it_IT: Mezzo

en: Min - Fake In Cart
it_IT: Min - Falso nel carrello

en: Min Fake Sold
it_IT: Minimo falso venduto

en: Min Fake Time (number hours ago)
it_IT: Min falso Time (numero di ore fa)

en: Mini Account
it_IT: Miniconto

en: Mini Cart
it_IT: Mini carrello

en: Mini Compare
it_IT: Mini confronto

en: Mini Wishlist
it_IT: Mini lista dei desideri

en: Mins
it_IT: Min

en: mins
it_IT: min

en: Mobile Columns
it_IT: Colonne mobili

en: Monday - Friday
it_IT: Lunedì venerdì

en: Month
it_IT: Mese

en: month
it_IT: mese

en: Months
it_IT: Mesi

en: months
it_IT: mesi

en: More details
it_IT: Più Dettagli

en: Move (%)
it_IT: Mossa (%)

en: Move Horizontal a distance (%)
it_IT: Sposta orizzontalmente di una distanza (%)

en: Mutil Pin Banner Reverse
it_IT: Banner con spilla multipla invertita

en: Name
it_IT: Nome

en: Nasa Brand
it_IT: Marchio Nasa

en: Nasa Elements
it_IT: Elementi Nasa

en: Nasa Header Elements
it_IT: Elementi dell'intestazione della Nasa

en: NasaTheme - Import Demo Data
it_IT: NasaTheme - Importa dati demo

note: Author of the plugin
en: NasaTheme Team
it_IT: Team tematico della Nasa

en: New
it_IT: Nuovo

en: New Block
it_IT: Nuovo blocco

en: New Brand
it_IT: Nuova marca

en: New Category Name
it_IT: Nuovo nome di categoria

en: New Group
it_IT: Nuovo gruppo

en: New Header
it_IT: Nuova intestazione

en: New Project
it_IT: Nuovo progetto

en: New Store we be Launched in
it_IT: Nuovo negozio in cui saremo lanciati

en: Next Deal
it_IT: Prossima Offerta

en: No Blocks found
it_IT: Nessun blocco trovato

en: No Blocks found in Trash
it_IT: Nessun Blocco trovato nel Cestino

en: No Footers found
it_IT: Nessun piè di pagina trovato

en: No Footers found in Trash
it_IT: Nessun piè di pagina trovato nel Cestino

en: No Header found in Trash
it_IT: Nessuna intestazione trovata nel Cestino

en: No Headers found
it_IT: Nessuna intestazione trovata

en: No heading
it_IT: Nessuna intestazione

en: No Image
it_IT: Nessuna immagine

en: No items found
it_IT: Nessun articolo trovato

en: No items found in Trash
it_IT: Nessun elemento trovato nel Cestino

en: No oEmbed Results Found for %s. View more info at
it_IT: Nessun risultato oEmbed trovato per %s. Visualizza maggiori informazioni su

en: No portfolio were found!
it_IT: Nessun portfolio trovato!

en: No product brands exist.
it_IT: Non esistono marchi di prodotto.

en: No products were viewed.
it_IT: Nessun prodotto è stato visualizzato.

en: No projects found
it_IT: Nessun progetto trovato

en: No projects found in Trash
it_IT: Nessun progetto trovato nel Cestino

en: No Sidebar
it_IT: Nessuna barra laterale

en: No terms
it_IT: Nessun termine

en: No, Thanks!
it_IT: No, Grazie!

en: None
it_IT: Nessuno

en: None Special First word
it_IT: Nessuno Speciale Prima parola

en: Not enough data
it_IT: Dati insufficienti

en: Not found!
it_IT: Non trovato!

en: Not Set
it_IT: Non impostato

en: Not use for Header Builder.
it_IT: Non utilizzare per Header Builder.

en: Not Use for Nav 2 Items.
it_IT: Non utilizzare per gli elementi Nav 2.

en: Not use with Grid 2, 3.
it_IT: Non utilizzare con Grid 2, 3.

en: Not use with Grid 3.
it_IT: Non utilizzare con Grid 3.

en: Note: If no options are selected, this setting will default to theme options.
it_IT: Nota: se non viene selezionata alcuna opzione, questa impostazione verrà impostata automaticamente sulle opzioni del tema.

en: Note: This feature does not apply to mobiles or devices with small screens
it_IT: Nota: questa funzionalità non si applica ai cellulari o ai dispositivi con schermi piccoli

en: Note: This feature uses milliseconds, for example 2s = 2000ms, if you enter incorrectly or do not enter anything, the default time is 8000ms
it_IT: Nota: questa funzione utilizza i millisecondi, ad esempio 2s = 2000ms, se inserisci in modo errato o non inserisci nulla, il tempo predefinito è 8000ms

en: Note: This option only uses with Desktop Mode.
it_IT: Nota: questa opzione viene utilizzata solo con la modalità desktop.

en: Number Columns Mega Menu
it_IT: Mega menu di colonne numeriche

en: Numbers
it_IT: Numeri

en: Odnoklassniki
it_IT: Amici di classe

en: OK - Odnoklassniki URL
it_IT: OK: URL dell'Odnoklassniki

en: On Sale
it_IT: in Saldo

en: on&nbsp;each&nbsp;product
it_IT: su&nbsp;ciascun&nbsp;prodotto

en: Only Apply for Loop (Grid)
it_IT: Applica solo per loop (griglia)

en: Only Apply for Single | Quickview
it_IT: Candidati solo per single | Occhiata veloce

en: Only child of
it_IT: Figlio unico di

en: Only for Deal Before Time.
it_IT: Solo per affare prima del tempo.

en: Only one product deal.
it_IT: Un solo affare di prodotto.

en: Only show child of (Product category id or slug)
it_IT: Mostra solo figlio di (ID categoria prodotto o slug)

en: Only show children of the current brand
it_IT: Mostra solo i bambini del marchio attuale

en: Only show root menu items - Parent - 0
it_IT: Mostra solo le voci del menu principale - Genitore - 0

en: Only Show top level
it_IT: Mostra solo il livello superiore

en: Only top level
it_IT: Solo di primo livello

en: Only use for Horizontal.
it_IT: Utilizzare solo per Orizzontale.

en: Only use for Style => Full.
it_IT: Utilizzare solo per Stile => Completo.

en: Only use for Style is Slider or Simple Slide 2.
it_IT: Utilizzare solo per Stile è Slider o Simple Slide 2.

en: Only use for Style is Slider or Simple Slide.
it_IT: Utilizzare solo per Stile è Slider o Simple Slide.

en: Only use for Style is Slider, Simple Slide 2, Slider - Widget Items.
it_IT: Utilizzare solo per Stile è Slider, Simple Slide 2, Slider - Widget Items.

en: Only use for Style is Slider.
it_IT: Utilizzare solo per Stile è Slider.

en: Only use with Style: Text.
it_IT: Utilizzare solo con Stile: testo.

en: Only using for Slide.
it_IT: Usato solo per Slide.

en: Only using for Slider.
it_IT: Usando solo per Slider.

en: Only using for Style is Ajax Infinite.
it_IT: L'unico utilizzo per Style è Ajax Infinite.

en: Only using for Style is Carousel.
it_IT: Usando solo per Style è Carousel.

en: Only using for Style is Slider
it_IT: L'unico utilizzo per lo stile è Slider

en: Only using for Style is Slider 1 row.
it_IT: Usando solo per Style è Slider 1 riga.

en: Only using for Style is Slider or Simple Slide.
it_IT: Usando solo per Stile è Slider o Simple Slide.

en: Only using for Style is Slider, Simple Slide, Slider - Widget Items.
it_IT: Usando solo per Stile è Slider, Simple Slide, Slider - Widget Items.

en: Only using for Style is Slider, Simple Slide.
it_IT: Usando solo per Style è Slider, Simple Slide.

en: Only using for Style is Slider, Simple Slider v2.
it_IT: Usando solo per Style è Slider, Simple Slider v2.

en: Only using for Style is Slider.
it_IT: Usando solo per Style è Slider.

en: Only With List Style.
it_IT: Solo con stile elenco.

en: Optimize HTML
it_IT: Ottimizza l'HTML

en: Option Product Column Select To Display
it_IT: Opzione Colonna prodotto Selezionare per visualizzare

en: Options Follows
it_IT: Opzioni segue

en: Options Shares
it_IT: Opzioni Azioni

en: or more
it_IT: o più

en: Order By
it_IT: Ordina per

en: Order by
it_IT: Ordina per

en: Other Customers Also Bought
it_IT: Altri clienti hanno acquistato anche

en: Outside
it_IT: Al di fuori

en: Overflows: + 0.5 items
it_IT: Overflow: + 0.5 elementi

en: Override Logo
it_IT: Sostituisci il logo

en: Override Logo Mode
it_IT: Ignora modalità logo

en: Override Mobile Logo
it_IT: Sostituisci il logo del cellulare

en: Override Primary Color
it_IT: Sostituisci colore primario

en: Override Retina Logo
it_IT: Sostituisci il logo Retina

en: Override Shop Filters
it_IT: Ignora i filtri del negozio

en: Override Sticky Logo
it_IT: Ignora il logo adesivo

en: Parent Block:
it_IT: Blocco padre:

en: Parent Brand
it_IT: Marchio principale

en: Parent Brand:
it_IT: Marchio principale:

en: Parent Category
it_IT: Categoria principale

en: Parent Category:
it_IT: Categoria principale:

en: Parent Footer:
it_IT: Piè di pagina padre:

en: Parent Group
it_IT: Gruppo Genitori

en: Parent Group:
it_IT: Gruppo padre:

en: Parent Header:
it_IT: Intestazione principale:

en: Parent Item:
it_IT: Articolo principale:

en: Percentage
it_IT: Percentuale

en: Personalize
it_IT: Personalizzare

en: Personalize (Allow Customized by Customer)
it_IT: Personalizza (Consenti personalizzato dal cliente)

en: Personalize product
it_IT: Personalizza il prodotto

en: Personalized
it_IT: Personalizzato

en: Phone
it_IT: Telefono

en: Photos Limit
it_IT: Limite foto

en: Pin description
it_IT: Descrizione del pin

en: Pin material banner
it_IT: Pin banner materiale

en: Pin multi products banner
it_IT: Pin banner multiprodotto

en: Pin on Pinterest
it_IT: Pin su Pinterest

en: Pin products banner
it_IT: Blocca il banner dei prodotti

en: Pin Selected
it_IT: Perno selezionato

en: Pinterest URL Follow
it_IT: Segui l'URL di Pinterest

en: Please checked, save and built the filters Category at: Appearance > Widgets
it_IT: Controlla, salva e crea la categoria dei filtri in: Aspetto > Widget

en: Please complete your selection - Product ${productName} has not been selected
it_IT: Completa la selezione: il prodotto ${productName} non è stato selezionato

en: Please create a Product Attribute type Image to use this feature.
it_IT: Crea un'immagine del tipo di attributo del prodotto per utilizzare questa funzione.

en: Please create Static Blocks (or Custom Block of Elementor Header & Footer Builder) and select here.
it_IT: Crea blocchi statici (o blocchi personalizzati di Elementor Header & Footer Builder) e seleziona qui.

en: Please create Static Blocks (or Custom Block of Elementor Header & Footer Builder) to use this Feature.
it_IT: Crea blocchi statici (o blocchi personalizzati di Elementor Header & Footer Builder) per utilizzare questa funzionalità.

en: Please don't turn off with this option to increase website performance
it_IT: Si prega di non disattivare questa opzione per aumentare le prestazioni del sito web

en: Please enter a time to return the site to Online (YYYY/mm/dd | YYYY-mm-dd).
it_IT: Inserisci un'ora per tornare online al sito (AAAA/mm/gg | AAAA-mm-gg).

en: Please install "Smash Balloon Instagram Feed" plugin to use this feature.
it_IT: Installa il plug-in "Smash Balloon Instagram Feed" per utilizzare questa funzione.

en: Please Install Revolution Slider Plugin to use this.
it_IT: Si prega di installare Revolution Slider Plugin per usarlo.

en: Please Install WooCommerce plugin Before Import Demo Data!!!
it_IT: Si prega di installare il plug-in WooCommerce prima di importare i dati demo!!!

en: Please Install WPBakery or Elementor plugin Before Import Demo Data!!!
it_IT: Si prega di installare il plug-in WPBakery o Elementor prima di importare i dati demo!!!

en: Please Try Again
it_IT: Prova di nuovo

en: Please waiting in a few minutes, The process is running...
it_IT: Attendere tra qualche minuto, il processo è in esecuzione...

en: Plus icon
it_IT: Icona più

en: Popup Static Block
it_IT: Blocco statico popup

en: Portfolio
it_IT: Portafoglio

en: Portfolio Columns
it_IT: Colonne del portafoglio

en: Portfolio Comments
it_IT: Commenti sul portafoglio

en: Portfolio Count
it_IT: Conteggio del portafoglio

en: Portfolio Lightbox
it_IT: Scatola luminosa del portafoglio

en: Portrait
it_IT: Ritratto

en: Position
it_IT: Posizione

en: Position Info
it_IT: Informazioni sulla posizione

en: Position Navigation
it_IT: Posizione di navigazione

en: Position Title | Navigation (The Top Only use for Style is Carousel)
it_IT: Posizione Titolo | Navigazione (L'unico utilizzo in alto per Style è Carousel)

en: Position Title | Navigation (The Top Only use for Style is Slider)
it_IT: Posizione Titolo | Navigazione (l'unico utilizzo in alto per lo stile è il dispositivo di scorrimento)

en: Post Type
it_IT: Tipo di messaggio

[ctx: post type general name]
en: Projects
it_IT: Progetti

[ctx: post type singular name]
en: Portfolio
it_IT: Portafoglio

en: Posted By
it_IT: Pubblicato da

en: Posts - Blogs
it_IT: Post - Blog

en: Posts at
it_IT: Post a

en: Posts number
it_IT: Numero post

en: Posts number - Not use with Grid 3
it_IT: Numero post - Non utilizzare con Grid 3

en: Prev Deal
it_IT: Affare precedente

en: Price Font
it_IT: Carattere del prezzo

en: Price icon
it_IT: Icona del prezzo

en: Price Rounding
it_IT: Arrotondamento dei prezzi

en: Primary Color
it_IT: Colore primario

en: Product 360&#176; Viewer
it_IT: Prodotto Visualizzatore a 360&#176;

en: Product Brand
it_IT: Marchio del prodotto

en: Product Brand (PWB)
it_IT: Marchio del prodotto (PWB)

en: Product Brand - Nasa
it_IT: Marchio del prodotto - Nasa

en: Product Brand - Nasa (Use slug of Brand)
it_IT: Marchio del prodotto - Nasa (usa l'indicazione del marchio)

en: Product Brand - Taxonomies
it_IT: Marchio del prodotto - Tassonomie

en: Product brand base
it_IT: Base del marchio del prodotto

en: Product Brands
it_IT: Marchi di prodotto

en: Product Card Styles
it_IT: Stili delle schede prodotto

en: Product Categories
it_IT: Categorie

en: Product Category
it_IT: Categoria Prodotto

en: Product Category (Use slug of Category)
it_IT: Categoria di prodotto (usa lo slug della categoria)

en: Product Column Icon Style
it_IT: Stile icona colonna prodotto

en: Product Group
it_IT: Gruppo di prodotti

en: Product Ids
it_IT: Prodotto ID

en: Product List
it_IT: Elenco prodotti

en: Product PWB Brand
it_IT: Marchio del prodotto PWB

en: Product PWB Brand - (Use slug of Brand)
it_IT: Prodotto PWB Marca - (Usa l'indicazione della marca)

en: Product Selected
it_IT: Prodotto selezionato

en: Product Tags
it_IT: Tag del prodotto

en: Product Video Link
it_IT: Collegamento video del prodotto

en: Product Video Size
it_IT: Dimensioni del video del prodotto

en: Products
it_IT: Prodotti

en: products
it_IT: prodotti

en: Products - WooCommerce
it_IT: Prodotti - WooCommerce

en: Products Category:
it_IT: Categorie Prodotto:

en: Products Fake Purchase
it_IT: Prodotti Acquisto falso

[ctx: project]
en: Add New
it_IT: Aggiungi Nuovo

en: Project Category
it_IT: Categoria del progetto

en: Project Name
it_IT: Nome del progetto

en: Promote Sales
it_IT: Promuovi le vendite

en: Purchase Focus
it_IT: Acquisto Focus

en: Quantity
it_IT: Quantità

en: Quantity Stock
it_IT: Quantità Stock

en: Quantity Stock - Descending
it_IT: Quantità Stock - Decrescente

en: Radio Style
it_IT: Stile radiofonico

en: Radio Style - Tooltip
it_IT: Stile radio - Descrizione comandi

en: Read more
it_IT: Leggi di più

en: Recent
it_IT: Recente

en: Recent Products
it_IT: Prodotti Recenti

en: Recent Projects
it_IT: progetti recenti

en: Recent Review
it_IT: Recensioni Recenti

en: Recent Works
it_IT: Lavori recenti

en: Recently Viewed
it_IT: Visti di Recente

en: Recommended - Columns
it_IT: Consiglia - Colonne

en: Recommended - Mobile Columns
it_IT: Consiglia - Colonne Mobili

en: Recommended - Tablet Columns
it_IT: Consiglia - Colonne Tablet

en: Recommended In Archive Products
it_IT: Raccomanda nella prodotti dell'archivio

en: Recommended In Archive Products Page
it_IT: Raccomanda nella pagina dei prodotti dell'archivio

en: Recommended Products
it_IT: Prodotti Raccomandati

en: Related - Columns
it_IT: Correlati - Colonne

en: Related - Mobile Columns
it_IT: Correlati - Colonne mobili

en: Related - Tablet Columns
it_IT: Correlati - Colonne tablet

en: Related posts
it_IT: Post Correlati

en: Remove
it_IT: Rimuovi

en: Remove Embed
it_IT: Rimuovi Incorpora

en: Remove Group
it_IT: Rimuovi gruppo

en: Remove hr Title
it_IT: Rimuovi titolo hr

en: Remove Image
it_IT: Rimuovi immagine

en: Request a Call Back
it_IT: Richiedi una richiamata

en: Request a Call Back - Single Product Page
it_IT: Richiedi una richiamata - Pagina prodotto singolo

en: Reset Fake In Cart
it_IT: Ripristina falso nel carrello

en: Reset Fake In Cart Success !
it_IT: Ripristina il falso nel carrello Successo!

en: Reset Fake Sold
it_IT: Ripristina falso venduto

en: Reset Fake Sold Success !
it_IT: Ripristina successo venduto falso!

en: Responsive
it_IT: Reattivo

en: RETURN TO SHOP
it_IT: TORNA AL NEGOZIO

en: Revolution Slider.
it_IT: Cursore della rivoluzione.

en: RevSlider Item
it_IT: Articolo RevSlider

en: RevSlider Item - Mobile Layout
it_IT: Articolo RevSlider - Layout mobile

en: Right
it_IT: Destra

en: Right (RTL - Left)
it_IT: Destra (RTL - Sinistra)

en: Right of Pin
it_IT: A destra di Pin

en: Right Sidebar
it_IT: Barra laterale destra

en: Right Sidebar Classic
it_IT: Barra laterale destra classica

en: Right Sidebar Off-canvas
it_IT: Barra laterale destra Fuori tela

en: Right to Left
it_IT: Da destra a sinistra

en: Root Product Category
it_IT: Categoria prodotto principale

en: Root Product Category. (Use for Multi stores)
it_IT: Categoria prodotto principale. (Utilizzare per più negozi)

en: Rotate
it_IT: Ruotare

en: rotateInDownLeft
it_IT: ruotareInDownLeft

en: rotateInDownRight
it_IT: ruotareInDownRight

en: rotateInUpLeft
it_IT: ruotareInSuSinistra

en: rotateInUpRight
it_IT: ruotareInUpRight

en: Round
it_IT: Girare

en: Round Wrapper
it_IT: Involucro rotondo

en: Round Wrapper - Tooltip
it_IT: Involucro rotondo - Tooltip

en: Rows of Slide
it_IT: Righe di diapositiva

en: RSS URL Follow
it_IT: URL RSS Segui

en: Saturday
it_IT: Sabato

en: Saturday End Time
it_IT: Ora di fine del sabato

en: Saturday Start Time
it_IT: Orario di inizio del sabato

en: Save
it_IT: Salva

en: Save&nbsp;%s&nbsp;<i>(%s&#37;&nbsp;OFF)</i>
it_IT: Risparmia&nbsp;%s&nbsp;<i>(%s&#37;&nbsp;SCONTO)</i>

en: Scroll Down
it_IT: Scorrere verso il basso

en: Scroll images
it_IT: Scorri le immagini

en: Search
it_IT: Cerca

en: Search ...
it_IT: Cerca ...

en: Search Blocks
it_IT: Cerca blocchi

en: Search Brands
it_IT: Cerca marchi

en: Search for a product&hellip;
it_IT: Cerca un prodotto&hellip;

en: Search Groups
it_IT: Cerca gruppi

en: Search Header
it_IT: Cerca intestazione

en: Search Projects
it_IT: Cerca progetti

en: Search Types
it_IT: Tipi di ricerca

en: Secs
it_IT: Sec

en: secs
it_IT: sec

en: Select
it_IT: Seleziona

en: Select / Deselect All
it_IT: Seleziona / Deseleziona tutto

en: Select a brand
it_IT: Seleziona un marchio

en: Select a product deal
it_IT: Seleziona un'offerta di prodotto

en: Select all
it_IT: Seleziona tutto

en: Select block
it_IT: Seleziona blocco

en: Select brand
it_IT: Seleziona la marca

en: Select category
it_IT: Seleziona categoria

en: Select icons to be shown on share icons on product page, blog page and [share] shortcode
it_IT: Seleziona le icone da mostrare sulle icone di condivisione sulla pagina del prodotto, sulla pagina del blog e sullo shortcode [share].

en: Select images from media library.
it_IT: Seleziona le immagini dalla libreria multimediale.

en: Select Item
it_IT: Scegliere oggetto

en: Select Level 1
it_IT: Seleziona Livello 1

en: Select Level 2
it_IT: Seleziona Livello 2

en: Select Level 3
it_IT: Seleziona Livello 3

en: Select menu
it_IT: Seleziona menù

en: Select Menu (Use slug of Menu)
it_IT: Seleziona menu (usa l'elemento del menu)

en: Select Model
it_IT: Seleziona Modello

en: Select none
it_IT: Non selezionare niente

en: Select Options
it_IT: Seleziona Opzioni

en: Select Pin
it_IT: Seleziona Pin

en: Select Rev Slider Item
it_IT: Selezionare l'elemento del dispositivo di scorrimento Rev

en: Select terms
it_IT: Seleziona i termini

en: Select the Contact Form
it_IT: Seleziona il modulo di contatto

en: Select Widget Area
it_IT: Seleziona Area widget

en: Select Your Custom Font.
it_IT: Seleziona il tuo carattere personalizzato.

en: Send us an email
it_IT: Inviaci una email

en: Separated by ", "
it_IT: Divisi da ", "

en: Service Description
it_IT: Descrizione del servizio

en: Service Hover Effect
it_IT: Servizio al passaggio del mouse

en: Service Icon. Enter icon class name. Support FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme/assets/font-nasa/icons-reference.html)
it_IT: Icona del servizio. Inserisci il nome della classe dell'icona. Supporta FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme/assets/font-nasa/icons-reference.html)

en: Service link
it_IT: Collegamento di servizio

en: Service Style
it_IT: Stile di servizio

en: Service Title
it_IT: Titolo di servizio

en: Settings
it_IT: Impostazioni

en: Share
it_IT: Condividi

en: Share & Follow
it_IT: Condividi e segui

en: Share Icons
it_IT: Condividi icone

en: Share in Single Product Page
it_IT: Condividi nella pagina del singolo prodotto

en: Share on Facebook
it_IT: Condividi su Facebook

en: Share on Linkedin
it_IT: Condividi su Linkedin

en: Share on Odnoklassniki
it_IT: Condividi su Odnoklassniki

en: Share on Telegram
it_IT: Condividi su Telegram

en: Share on Viber
it_IT: Condividi su Viber

en: Share on VK
it_IT: Condividi su VK

en: Share on WhatsApp
it_IT: Condividi su WhatsApp

en: Share on X
it_IT: Condividi su X

en: Shop All
it_IT: Vai allo Shop

en: Shop Background Color
it_IT: Acquista il colore di sfondo

en: Shop now
it_IT: Acquistare ora

en: Shop The Look
it_IT: Acquista il look

en: Shop URL
it_IT: URL del negozio

en: Shop With Background Color
it_IT: Acquista con il colore di sfondo

en: Shop Without Background Color
it_IT: Acquista senza colore di sfondo

en: Short Description
it_IT: breve descrizione

en: Shortcode Text
it_IT: Testo del codice breve

note: Description of the plugin
en: Shortcodes, custom post types and more for NasaTheme (ELESSI - THEME)
it_IT: Shortcode, tipi di post personalizzati e altro per NasaTheme (ELESSI - THEME)

en: Show Advanced Options
it_IT: Mostra opzioni avanzate

en: Show All
it_IT: Mostra Tutto

en: Show as Accordion
it_IT: Mostra come fisarmonica

en: Show author post
it_IT: Mostra il post dell'autore

en: Show Available - Sold
it_IT: Mostra Disponibile - Venduto

en: Show Breadcrumb
it_IT: Mostra pangrattato

en: Show button page blogs
it_IT: Mostra i blog delle pagine dei pulsanti

en: Show Categories of post
it_IT: Mostra categorie di post

en: Show Count products
it_IT: Mostra i prodotti Count

en: Show date post
it_IT: Mostra post data

en: Show deals (yyyy-mm-dd | yyyy/mm/dd) for Deal Before Time.
it_IT: Mostra le offerte (aaaa-mm-gg | aaaa/mm/gg) per Deal Before Time.

en: Show default numbers items
it_IT: Mostra elementi di numeri predefiniti

en: Show description
it_IT: Mostra descrizione

en: Show description - Not use with Grid 2, 3
it_IT: Mostra descrizione - Non utilizzare con Grid 2, 3

en: Show Filter by Group
it_IT: Mostra filtro per gruppo

en: Show hierarchy
it_IT: Mostra gerarchia

en: Show Image
it_IT: Mostra immagine

en: Show Less, More Items
it_IT: Mostra meno, più articoli

en: Show Less, Show More variation items
it_IT: Mostra di meno, Mostra di più elementi di variazione

en: Show on DeskTop
it_IT: Mostra su DeskTop

en: Show on Mobile
it_IT: Mostra su Mobili

en: Show on Tablet
it_IT: Mostra su Tablet

en: Show Price
it_IT: Mostra prezzo

en: Show product counts
it_IT: Mostra i conteggi dei prodotti

en: Show read more
it_IT: Mostra leggi di più

en: Show the first item - Type Select, Custom
it_IT: Mostra il primo elemento: Seleziona tipo, Personalizzato

en: Show Title
it_IT: Mostra titolo

en: Side
it_IT: Lato

en: Side Classic
it_IT: Lato Classico

en: Sidebar Layout
it_IT: Layout della barra laterale

en: Sidebar Position
it_IT: Posizione barra laterale

en: Simple
it_IT: Semplice

en: Simple Deals
it_IT: Offerte semplici

en: Simple Slider
it_IT: Cursore semplice

en: Simple Slider v2
it_IT: Slider semplice v2

en: Single Product Layout
it_IT: Disposizione del singolo prodotto

en: Single Product page
it_IT: Pagina del singolo prodotto

en: Single Product Sidebar Position
it_IT: Posizione della barra laterale del singolo prodotto

en: Single Product Tabs Layout
it_IT: Layout delle schede dei singoli prodotti

en: Single Row
it_IT: Fila unica

en: Single Tabs Global
it_IT: Schede singole globali

en: Site Mode Options
it_IT: Opzioni modalità sito

en: Site Offline
it_IT: Sito offline

en: Size Guide
it_IT: Guida Taglie

en: Size Guide - Single Product Page
it_IT: Guida alle taglie - Pagina prodotto singolo

en: Size Guide Content
it_IT: Contenuto della guida alle taglie

en: Slide
it_IT: Diapositiva

en: Slide Auto
it_IT: Scorri Automatico

en: Slide Auto (Only use for Style is Slider)
it_IT: Slide Auto (Utilizzare solo per Style è Slider)

en: Slide images
it_IT: Far scorrere le immagini

en: Slide Infinite
it_IT: Diapositiva infinita

en: Slide Infinite (Only use for Style is Slider)
it_IT: Slide Infinite (Utilizzare solo per Style è Slider)

en: Slide Infinite - for Deal Before Time, Simple Deals
it_IT: Slide Infinite - per Deal Before Time, Simple Deals

en: Slide Item
it_IT: Elemento scorrevole

en: Slide Product Pin Reverse
it_IT: Perno del prodotto scorrevole invertito

en: Slider - Fullwidth
it_IT: Dispositivo di scorrimento - Larghezza intera

en: Slider - Mobile layout
it_IT: Dispositivo di scorrimento: layout per dispositivi mobili

en: Slider - Widget Items
it_IT: Slider - Oggetti widget

en: Slider Items
it_IT: Elementi di scorrimento

en: Slug
it_IT: Lumaca

en: Slug of Products Group
it_IT: Slug del gruppo di prodotti

en: Slug of tags, separated by ","
it_IT: Slug di tag, separati da ","

en: Slug Pin
it_IT: Perno di lumaca

en: Small
it_IT: Piccolo

en: Small Square
it_IT: Piazzetta

en: Small Square 1
it_IT: Quadrato piccolo 1

en: Small Square 2
it_IT: Quadrato piccolo 2

en: Snapchat URL Follow
it_IT: Segui l'URL di Snapchat

en: Sold Out
it_IT: Esaurito

en: Sold: %s
it_IT: Venduto: %s

en: Sorry, Maybe a product empty in stock.
it_IT: Siamo spiacenti, forse un prodotto vuoto in magazzino.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
it_IT: Siamo spiacenti, nessun prodotto corrisponde alla tua selezione. Si prega di scegliere una combinazione diversa.

en: Soundcloud URL
it_IT: URL di Soundcloud

en: Special First word
it_IT: Speciale Prima parola

en: Specifications
it_IT: Specifiche

en: Speed Slider
it_IT: Cursore di velocità

en: Spotify URL
it_IT: URL di Spotify

en: Square
it_IT: Piazza

en: Square has Caption
it_IT: Square ha didascalia

en: START IMPORT DATA
it_IT: INIZIA IMPORTAZIONE DATI

en: Static Blocks
it_IT: Blocchi statici

en: Sticky
it_IT: Appiccicoso

en: Style
it_IT: Stile

en: Style 1
it_IT: Stile 1

en: Style 10
it_IT: Stile 10

en: Style 2
it_IT: Stile 2

en: Style 3
it_IT: Stile 3

en: Style 4
it_IT: Stile 4

en: Style 5
it_IT: Stile 5

en: Style 6
it_IT: Stile 6

en: Style 7
it_IT: Stile 7

en: Style 8
it_IT: Stile 8

en: Style 9
it_IT: Stile 9

en: Style View More
it_IT: Stile Visualizza altro

en: Submit Redirect
it_IT: Invia reindirizzamento

en: Submit Redirect To
it_IT: Invia reindirizzamento a

en: Submit Redirect To (Input Slug of a Category you want, Default redirect to Shop page or Home page)
it_IT: Invia reindirizzamento a (Inserisci Slug di una categoria che desideri, reindirizzamento predefinito alla pagina del negozio o alla home page)

en: Subscribe to RSS
it_IT: Iscriviti a RSS

en: Success!!!
it_IT: Successo!!!

en: Sunday
it_IT: Domenica

en: Sunday End Time
it_IT: Ora di fine della domenica

en: Sunday Start Time
it_IT: Ora di inizio della domenica

en: Support displaying short descriptions for menu items.
it_IT: Supporto per la visualizzazione di brevi descrizioni per le voci di menu.

en: Support Menu - Description
it_IT: Menu Supporto - Descrizione

en: SVG Code
it_IT: Codice SVG

en: Tab
it_IT: Scheda

en: TAB TITLE
it_IT: TITOLO SCHEDA

en: Tablet Columns
it_IT: Colonne Tablet

en: Tabs Content
it_IT: Schede Contenuto

en: Tabs Style
it_IT: Stile schede

en: Tags
it_IT: Etichette

en: Target
it_IT: Bersaglio

en: Taxonomy
it_IT: Tassonomia

[ctx: taxonomy general name]
en: Brands
it_IT: Marchi

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
it_IT: Categorie

[ctx: taxonomy general name]
en: Groups
it_IT: Gruppi

en: Taxonomy is not exists
it_IT: La tassonomia non esiste

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
it_IT: Categoria

[ctx: taxonomy singular name]
en: Group
it_IT: Gruppo

en: Technical Specifications
it_IT: Specifiche tecniche

en: Telegram
it_IT: Telegramma

en: Telegram URL Follow
it_IT: Segui l'URL di Telegram

en: Testimonial Say
it_IT: Testimonianza Dire

en: Testimonials Content Say
it_IT: Testimonianze Contenuto Dire

en: Testimonials Text Color
it_IT: Testimonianze Colore del testo

en: Text
it_IT: Testo

en: Text Alignment
it_IT: Allineamento del testo

en: Text Button
it_IT: Pulsante di testo

en: Text Color
it_IT: Colore del testo

en: Text color icon
it_IT: Icona del colore del testo

en: Texts Font
it_IT: Carattere dei testi

en: Texts Font (paragraphs, etc..)
it_IT: Testi Font (paragrafi, ecc..)

en: The Block beside Main menu in Header Type 4, 6
it_IT: Il blocco accanto al menu principale nel tipo di intestazione 4, 6

en: The max-width your site will be INPUT + 1200 (pixel). Empty will use default theme option
it_IT: La larghezza massima del tuo sito sarà INPUT + 1200 (pixel). Vuoto utilizzerà l'opzione del tema predefinito

en: The one you just selected is a video. Please choose the right image!
it_IT: Quello che hai appena selezionato è un video. Si prega di scegliere l'immagine giusta!

en: The one you just selected is an image. Please choose the right video!
it_IT: Quella appena selezionata è un'immagine. Si prega di scegliere il video giusto!

en: The Popup Static Block
it_IT: Il blocco statico popup

en: The Top Only use for Style is Carousel.
it_IT: L'unico uso migliore per Style è Carousel.

en: The video is displayed in the Product Gallery, so please choose a video that is the same size as the images
it_IT: Il video viene visualizzato nella Galleria prodotti, quindi scegli un video delle stesse dimensioni delle immagini

en: There is not Brand (PWB) selected.
it_IT: Non è selezionato Brand (PWB).

en: There is not Brand selected.
it_IT: Non c'è Marca selezionata.

en: There is not Category selected.
it_IT: Nessuna categoria selezionata.

en: There is not Menu selected.
it_IT: Non c'è Menu selezionato.

en: There is not Pin selected.
it_IT: Non c'è Pin selezionato.

en: There is not product selected.
it_IT: Non c'è prodotto selezionato.

en: There is not Revolution Slider selected.
it_IT: Non è selezionato Revolution Slider.

en: this image will be used as the poster of the video, if there is no image, the main image will be used as the poster
it_IT: questa immagine verrà utilizzata come poster del video, se non è presente alcuna immagine, l'immagine principale verrà utilizzata come poster

en: This is the default brand and it cannot be deleted. It will be automatically assigned to products with no brand.
it_IT: Questo è il marchio predefinito e non può essere eliminato. Verrà assegnato automaticamente ai prodotti senza marchio.

en: This product:
it_IT: Questo prodotto:

en: This term is exists
it_IT: Questo termine esiste

en: Thumbnail
it_IT: Miniatura

en: Thumbnail Style
it_IT: Stile miniatura

en: Thumbnails Style
it_IT: Stile miniature

en: Tiktok URL Follow
it_IT: Segui l'URL di Tiktok

en: Time Countdown Fake Purchased
it_IT: Conto alla rovescia temporale falso acquistato

en: Tiny
it_IT: Minuscolo

en: Tip Position
it_IT: Posizione della punta

en: Title
it_IT: Titolo

en: Title (Only using for Style is Slider, Simple Slide.)
it_IT: Titolo (Utilizzare solo per Stile è Slider, Simple Slide.)

en: Title - Not Use for Nav 2 Items
it_IT: Titolo - Non utilizzare per elementi Nav 2

en: Title Align
it_IT: Allineamento del titolo

en: Title align (Only use for Style is Carousel)
it_IT: Allineamento del titolo (da usare solo per lo stile è carosello)

en: Title align (Only use for Style is Slider)
it_IT: Allineamento del titolo (Utilizzare solo per Stile è Slider)

en: Title Alignment
it_IT: Allineamento del titolo

en: Title Centered
it_IT: Titolo centrato

en: Title Centered - For Deal Before Time V2
it_IT: Titolo centrato - Per un accordo prima del tempo V2

en: Title Description
it_IT: Descrizione del titolo

en: Title Font Size
it_IT: Dimensione del carattere del titolo

en: Title heading
it_IT: Intestazione del titolo

en: Title HR
it_IT: Titolo HR

en: Title Material
it_IT: Materiale del titolo

en: Title Style
it_IT: Stile del titolo

en: Title text
it_IT: Testo del titolo

en: Title type heading
it_IT: Intestazione del tipo di titolo

en: To - Estimated Days
it_IT: A - Giorni stimati

en: Toggle Top Bar
it_IT: Attiva/disattiva la barra superiore

en: Toggle Top Bar - Initialize
it_IT: Attiva/disattiva barra superiore - Inizializza

en: Top
it_IT: Superiore

en: Top - for Carousel 1 Row
it_IT: In alto - per giostra 1 fila

en: Top Bar
it_IT: Barra superiore

en: Top Bar Background
it_IT: Sfondo della barra superiore

en: Top Bar Text
it_IT: Testo della barra superiore

en: Top Bar Text Color
it_IT: Colore del testo della barra superiore

en: Top Bar Text Color Hover
it_IT: Colore del testo della barra superiore al passaggio del mouse

en: Top Bar Text Hover
it_IT: Testo della barra superiore al passaggio del mouse

en: Top Bar Type 2
it_IT: Barra superiore tipo 2

en: Top Bar Type 3
it_IT: Barra superiore tipo 3

en: Top Content
it_IT: Contenuti principali

en: Top of Pin
it_IT: Parte superiore del perno

en: Top Rate
it_IT: Voto più alto

en: Top to Bottom
it_IT: Dall'alto al basso

en: Total:&nbsp;
it_IT: Totale:&nbsp;

en: Transients - of default Wordpress
it_IT: Transienti - di default Wordpress

en: Tumblr URL Follow
it_IT: Segui l'URL di Tumblr

en: Turn Off
it_IT: Spegnere

en: Turn On Product Brand - Taxonomies
it_IT: Attiva la marca del prodotto - Tassonomie

en: Type 1 (Limit 18 items)
it_IT: Tipo 1 (limite di 18 articoli)

en: Type 1 - No Border
it_IT: Tipo 1 - Nessun bordo

en: Type 2 (Limit 16 items)
it_IT: Tipo 2 (limite di 16 articoli)

en: Type 2 - Border - Top - Bottom
it_IT: Tipo 2 - Bordo - Alto - Basso

en: Type 3 - Button - Radius - Dash
it_IT: Tipo 3 - Pulsante - Raggio - Trattino

en: Type Extra
it_IT: Tipo Extra

en: Type Font
it_IT: Digitare Carattere

en: Type Main
it_IT: Digita Principale

en: Type Show
it_IT: Digita Mostra

en: Type View
it_IT: Digitare Visualizza

en: Update
it_IT: Aggiornamento

en: Update Category
it_IT: Aggiorna categoria

en: Upload
it_IT: Caricamento

en: Upload/Add image
it_IT: Carica/Aggiungi immagine

en: URL button
it_IT: Pulsante dell'URL

en: URL button (default shop page)
it_IT: Pulsante URL (pagina del negozio predefinita)

en: Use image
it_IT: Usa l'immagine

en: User name for display show
it_IT: Nome utente per il display show

en: Username
it_IT: Nome utente

en: Using Image Attributes To Do Brands
it_IT: Utilizzo degli attributi dell'immagine per creare marchi

en: UX Variations in Grid - Loop
it_IT: Variazioni UX in Grid - Loop

en: Variants
it_IT: Varianti

en: Variation Custom Fields
it_IT: Campi personalizzati di variazione

en: Variation Image Gallery
it_IT: Galleria di immagini di variazione

en: Variation Swatches
it_IT: Campioni di variazione

en: Vertical
it_IT: Verticale

en: Vertical Alignment
it_IT: Allineamento verticale

en: Vertical Expanded
it_IT: Verticale espanso

en: Vertical Menu
it_IT: Menù verticale

en: Vertical Menu Background
it_IT: Sfondo del menu verticale

en: Vertical Menu Background - Focus
it_IT: Fondo verticale del menu - fuoco

en: Vertical Menu Background - Focus - Sticky
it_IT: Sfondo del menu verticale - Messa a fuoco - Appiccicoso

en: Vertical Menu Background - Sticky
it_IT: Sfondo del menu verticale - appiccicoso

en: Vertical Menu Root
it_IT: Radice di menu verticale

en: Vertical Menu Root - Limit
it_IT: Radice del menu verticale - Limite

en: Vertical Menu Root Items - Limit
it_IT: Elementi principali del menu verticale - Limite

en: Vertical Menu Text
it_IT: Testo del menu verticale

en: Vertical Menu Text - Sticky
it_IT: Testo del menu verticale: adesivo

en: Vertical Menu Text Color - Focus
it_IT: Colore del testo del menu verticale - Messa a fuoco

en: Vertical Menu Text Color - Focus - Sticky
it_IT: Colore testo menu verticale - Messa a fuoco - Appiccicoso

en: Vertical Menu Visible
it_IT: Menù verticale visibile

en: Video Badge In Grid
it_IT: Distintivo video in griglia

en: Video Poster Upload
it_IT: Caricamento poster video

en: Video Upload
it_IT: Carica video

en: View
it_IT: Visualizzazione

en: View Block
it_IT: Visualizza blocco

en: View Header
it_IT: Visualizza intestazione

en: View More
it_IT: Visualizza altro

en: View Project
it_IT: Visualizza progetto

en: Viewed Products
it_IT: Prodotti visualizzati

en: Viewed Sidebar Off-Canvas
it_IT: Barra laterale visualizzata Off-Canvas

en: Vimeo URL
it_IT: URL di Vimeo

en: VK URL Follow
it_IT: URL VK Segui

en: Week
it_IT: Settimana

en: week
it_IT: settimana

en: Weekdays End Time
it_IT: Orario di fine nei giorni feriali

en: Weekdays Start Time
it_IT: Orario di inizio nei giorni feriali

en: Weeks
it_IT: Settimane

en: weeks
it_IT: settimane

en: Weibo URL Follow
it_IT: Segui l'URL di Weibo

en: Whatsapp
it_IT: WhatsApp

en: Whatsapp URL Follow
it_IT: Segui l'URL di Whatsapp

en: Wishlist
it_IT: Lista dei desideri

en: With Background
it_IT: Con Sfondo

en: With Background 2
it_IT: Con sfondo 2

en: With Background 3
it_IT: Con sfondo 3

en: With Slide
it_IT: Con scivolo

en: Without Background
it_IT: Senza Sfondo

en: Without Slide
it_IT: Senza diapositiva

en: WooCommerce Extended
it_IT: WooCommerce esteso

en: WP Smilies
it_IT: Faccine WP

en: WPBakery - Homes
it_IT: WPBakery - Home

en: Wrong request
it_IT: Richiesta sbagliata

en: X - Twitter
it_IT: X-Twitter

en: X URL Follow
it_IT: X URL Segui

en: X-Large
it_IT: X-Grande

en: Year
it_IT: Anno

en: year
it_IT: anno

en: Years
it_IT: Anni

en: years
it_IT: anni

en: Yes
it_IT: Sì

en: Yes, Please!
it_IT: Sì, Grazie!

en: You need install plugin Contact Form 7, Fluent Form or WPform and Create a form
it_IT: È necessario installare il plugin Contact Form 7, Fluent Form o WPform e creare un modulo

en: You're recently viewed
it_IT: Sei stato visualizzato di recente

en: Youtube URL Follow
it_IT: Segui l'URL di YouTube

en: Zoom
it_IT: Ingrandisci

en: Zoom Out
it_IT: Zoom indietro

en: zoomIn
it_IT: ingrandire

en: zoomInLeft
it_IT: zoomInSinistra
