Nasa Core - en to ro_RO translation catalogue (1342 entries)

en:  - Has been an error. You need to rebuild this product.
ro_RO: - A fost o eroare. Trebuie să reconstruiți acest produs.

en: %s sold in last %s hour
ro_RO: %s-a vândut în ultimele %s ore

en: %s sold in last %s hours
ro_RO: %s-a vândut în ultimele %s ore

en: %s was exists, please try with another string!!!
ro_RO: %s a fost există, vă rugăm să încercați cu un alt șir de caractere!!!

en: %s&nbsp;each
ro_RO: %s&nbsp;fiecare

en: &#37;&nbsp;OFF
ro_RO: &#37;&nbsp;REDUCERE

en: &nbsp;each
ro_RO:  &nbsp;fiecare

en: + Advance Options
ro_RO: + Opțiuni De Avans

en: + Show more
ro_RO: + Arată mai mult

en: - Show less
ro_RO: - Arată mai puțin

en: 0.1s
ro_RO: 0.1 s

en: 0.2s
ro_RO: 0.2 s

en: 0.3s
ro_RO: 0.3 s

en: 0.4s
ro_RO: 0,4 s

en: 0.5s
ro_RO: 0,5 s

en: 0.6s
ro_RO: 0.6 s

en: 0.7s
ro_RO: 0.7 s

en: 0.8s
ro_RO: 0.8 s

en: 0.9s
ro_RO: 0.9 s

en: 1 Column
ro_RO: 1 Coloana

en: 1 column
ro_RO: 1 coloana

en: 1 level
ro_RO: 1 nivel

en: 1 Row
ro_RO: 1 Rând

en: 1.0s
ro_RO: 1.0 s

en: 1.1s
ro_RO: 1.1 s

en: 1.2s
ro_RO: 1.2 s

en: 1.3s
ro_RO: 1.3 s

en: 1.4s
ro_RO: 1.4 s

en: 1.5 column
ro_RO: 1.5 coloana

en: 1.5s
ro_RO: 1.5 s

en: 1.6s
ro_RO: 1.6 s

en: 2 Columns
ro_RO: 2 Coloane

en: 2 columns
ro_RO: 2 coloane

en: 2 levels
ro_RO: 2 niveluri

en: 2 Rows
ro_RO: 2 Rânduri

en: 3 Columns
ro_RO: 3 coloane

en: 3 columns
ro_RO: 3 coloane

en: 3 levels
ro_RO: 3 nivele

en: 3 Rows
ro_RO: 3 Rânduri

en: 360&#176; View
ro_RO: Vedere 360&#176;

en: 360&#176; Viewer
ro_RO: Vizualizator 360&#176;

en: 360&#176; Viewer Badge In Grid
ro_RO: Insigna de vizualizare la 360&#176; în grilă

en: 4 Columns
ro_RO: 4 coloane

en: 4 columns
ro_RO: 4 coloane

en: 400ms
ro_RO: 400 ms

en: 5 Columns
ro_RO: 5 coloane

en: 5 columns
ro_RO: 5 coloane

en: 6 Columns
ro_RO: 6 coloane

en: 6 columns
ro_RO: 6 coloane

en: <strong>Bulk Savings</strong>&nbsp;(Buy more save more)
ro_RO: <strong>Economii în bloc</strong>&nbsp;(Cumpărați mai mult economisiți mai mult)

en: <strong>people</strong>&nbsp;are viewing this right now
ro_RO: <strong>persoanele</strong>&nbsp;vizionează acest lucru chiar acum

en: Accordion - Border
ro_RO: Acordeon - Frontieră

en: Accordion - No Border
ro_RO: Acordeon - Nu De Frontieră

en: Accordion in Content
ro_RO: Acordeon în Conținut

en: Account
ro_RO: Contul

en: Add
ro_RO: Adauga

en: Add Custom Class Page
ro_RO: Adauga Clasa Personalizat De Pagină

en: Add Dot Slide
ro_RO: Adăugați Dot Slide

en: Add Gallery
ro_RO: Adaugă Galerie

en: Add Gallery 360&#176; Viewer
ro_RO: Adăugați galerie 360&#176; Viewer

en: Add Gallery Images
ro_RO: Adaugă Galerie Imagini

en: Add Group
ro_RO: Adaugă Grup

en: Add images to variation gallery
ro_RO: Adauga imagini pentru variație galerie

en: Add More Width (px)
ro_RO: Adăugați Mai multe Latime (px)

en: Add more width site (px)
ro_RO: Adăuga mai multe site lățime (px)

en: Add New
ro_RO: Adăugați Noi

en: Add New Block
ro_RO: Adaugă Bloc Nou

en: Add New Bulk Discount
ro_RO: Adăuga Noi Discount

en: Add New Category
ro_RO: Adauga O Noua Categorie

en: Add New Custom Tab
ro_RO: Add New Tab Personalizat

en: Add New Header
ro_RO: Adăugați Antet Nou

en: Add New Item
ro_RO: Adauga Articol Nou

en: Add New Project
ro_RO: Adaugă Nou Proiect

en: Add New Slide
ro_RO: Adăugare Diapozitiv Nou

en: Add New Tab
ro_RO: Adăugați O Filă Nouă

en: Add new term
ro_RO: Adaugă nou termen

en: Add or Upload File
ro_RO: Adăugați sau să Încărcați Fișierul

en: Add our Recommended Products to your Order - Checkout Page
ro_RO: Adăugați Produsele noastre Recomandate la Comandă - Pagina de Finalizare

en: Add Recommended Products To Customer Order - Checkout Page
ro_RO: Adăugați produse recomandate la comanda clientului - Pagina de finalizare a comenzii

en: Add Recommended Products To Mini- Cart, wishlist, Viewed - Empty Side Bar
ro_RO: Adăugați produse recomandate în mini-coș, lista de dorințe, vizualizate - Bară laterală goală

en: Add Recommended Products To Mini- Cart, wishlist, Viewed - Empty Sidebar
ro_RO: Adăugați produse recomandate în mini-coș, lista de dorințe, vizualizate - Bara laterală goală

en: Add Row
ro_RO: Adauga Rând

en: Add selected to cart
ro_RO: Adaugă selectate în coș

en: Add selected to cart (%s)
ro_RO: Adăugați selecția în coș (%s)

en: Add Slide Product Pin
ro_RO: Adăugați codul de produs Slide

en: Add static block to Header
ro_RO: Adaugă bloc static pentru Antet

en: Add to cart
ro_RO: Adaugă în coș

en: Add To Cart UX Variations in Grid
ro_RO: Adauga in Cos UX Variații în Grilă

en: Add to gallery
ro_RO: Adauga la galerie

en: Added successfully
ro_RO: Adăugat cu succes

en: Additional
ro_RO: Suplimentare

en: Address
ro_RO: Adresa

en: After - Add To Cart Form - Single Product Page
ro_RO: După - Adaugă În Coș Forma - Pagina Singur Produs

en: After - Cart Content - Shopping Cart
ro_RO: După - Coș De Conținut - Cosul De Cumparaturi

en: After - Cart Table - Shopping Cart
ro_RO: După - Coș De Masă - Cărucior De Cumpărături

en: After - Customer Details - Checkout
ro_RO: După - Detalii Client - Verificare

en: After - Place Order Button - Checkout
ro_RO: După - Locul De Comandă Buton - Checkout

en: After - Process Checkout Button - Shopping Cart
ro_RO: După Procesul De Checkout Button - Cosul De Cumparaturi

en: After - Review Order Payment - Checkout
ro_RO: După - Review Ordine De Plata - Verificare

en: After Breadcrumb
ro_RO: După Pesmet

en: After title
ro_RO: După titlu

en: Ajax Infinite
ro_RO: Ajax Infinit

en: Align
ro_RO: Aliniați

en: Align (Style => Full)
ro_RO: Aliniați (Stil => Complet)

en: Alignment
ro_RO: Alinierea

en: Alignment Info
ro_RO: Alinierea Info

en: All Blogs
ro_RO: Toate Blogurile

en: All Brands
ro_RO: Toate Marcile

en: All Categories
ro_RO: Toate Categoriile

en: All Footers
ro_RO: Toate Subsoluri

en: All Groups
ro_RO: Toate Grupurile

en: All Headers
ro_RO: Toate Antetele

en: ALL PORTFOLIOS LOADED
ro_RO: TOATE PORTOFOLIILE ÎNCĂRCATE

en: ALL PRODUCTS LOADED
ro_RO: TOATE PRODUSELE ÎNCĂRCATE

en: Allow Bulk Discount
ro_RO: Permite O Reducere În Vrac

en: Allow Customized by Customer
ro_RO: Permite Personalizate de Client

en: Already Sold:
ro_RO: Deja Vândute:

en: ALT - Title
ro_RO: ALT - Titlu

en: Animation Delay
ro_RO: Animație Întârziere

en: Apply with Header Type 1, 2, 3, 5, 7
ro_RO: Se aplică cu Antet de Tip 1, 2, 3, 5, 7

en: Are you sure to delete image?
ro_RO: Ești sigur pentru a șterge imaginea?

en: Are you sure to delete video?
ro_RO: Ești sigur pentru a șterge video?

en: Are you sure you want to remove it?
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să-l eliminați?

en: Arrows
ro_RO: Săgețile

en: Arrows (Only use for Style is Carousel or Simple Slide)
ro_RO: Săgeți (a se utiliza Numai pentru Stilul Carusel sau Simplu Glisați)

en: Arrows (Only use for Style is Slider or Simple Slide)
ro_RO: Săgeți (a se utiliza Numai pentru Stilul este Slider sau Simplu Glisați)

en: Arrows (Only use for Style is Slider)
ro_RO: Săgeți (a se utiliza Numai pentru Stilul este Slider)

en: Arrows Position
ro_RO: Săgețile Poziția

en: Arrows Position - Simple Deals
ro_RO: Săgeți - Poziția De Simplu De Oferte

en: Ask a Question
ro_RO: Pune o Întrebare

en: Ask a Question - Single Product Page
ro_RO: Pune o Întrebare - Pagina Singur Produs

en: Attribute Color Style
ro_RO: Atribut De Stil De Culoare

en: Attribute Image Style
ro_RO: Atributul Stil De Imagine

en: Attribute Label Style
ro_RO: Atributul Label Style

en: Attributes - the type "Select", "Custom" in Grid
ro_RO: Atribute - de tipul "Select", "Personalizat" în Grilă

en: Author Info
ro_RO: Autor Info

en: Auto Slide
ro_RO: Slide Auto

en: Available - Sold
ro_RO: Disponibile - Vandut

en: Available Vertical
ro_RO: Vertical Disponibil

en: Available:
ro_RO: Disponibil:

en: Baby
ro_RO: Copilul

en: Background Color
ro_RO: Culoarea De Fundal

en: Background Color Of Product Items In The Shop
ro_RO: Culoarea de fundal a articolelor de produs din magazin

en: Background icon
ro_RO: Icon fundal

en: Background Image
ro_RO: Imagine De Fundal

en: Background Image - Mobile
ro_RO: Imagine De Fundal - Mobile

en: Background Layout
ro_RO: Aspect Fond

en: Background Mode
ro_RO: Modul De Fundal

en: Background Single Product Layout
ro_RO: Fundal Singur Produs Layout

en: Background title
ro_RO: Fundal titlul

en: Badge Variants
ro_RO: Insigna Variante

en: Banner Content
ro_RO: Banner-Ul De Conținut

en: Banner Height
ro_RO: Banner Înălțime

en: Banner Image
ro_RO: Imagine Banner

en: Banner Material
ro_RO: Material Banner

en: Banner Products
ro_RO: Banner Produse

en: Banner Width
ro_RO: Banner Lățime

en: Before title
ro_RO: Înainte de titlu

en: Begin - Max Counter
ro_RO: Begin - Max Contra

en: Begin - Min Counter
ro_RO: Begin - Min Contra

en: Best Selling
ro_RO: Cel Mai Bun De Vânzare

en: Big Square
ro_RO: Mare Pătrat

en: Blank
ro_RO: Gol

en: Blank - New Window
ro_RO: Blank - Fereastră Nouă

en: Block Header
ro_RO: Blocul De Antet

en: Blocks
ro_RO: Blocuri

en: Boot Rate
ro_RO: Boot Rata

en: Border color icon
ro_RO: Pictograma culoare de frontieră

en: Border Inner
ro_RO: Frontiera Interioară

en: Border Outner
ro_RO: Chenar Outner

en: Bottom
ro_RO: Jos

en: Bottom Content
ro_RO: Conținutul Jos

en: Bottom of Pin
ro_RO: Jos de Pin

en: Bottom To Top
ro_RO: De Jos În Sus

en: Bought Together
ro_RO: Cumpărat-O Împreună

en: Bought Together are suggested products purchased with the current product. Note: Only use for Simple product
ro_RO: A cumpărat Împreună sunt sugerate produse achiziționate cu actualul produs. Notă: folosiți Numai pentru Simplu produs

en: Box Description
ro_RO: Cutie Descriere

en: Box Image
ro_RO: Cutie De Imagine

en: Box Link
ro_RO: Cutie Link

en: Box link
ro_RO: Cutie link

en: Box Style
ro_RO: Stil Cutie

en: Box Title
ro_RO: Titlul Cutie

en: Brand Order
ro_RO: Brand Pentru

en: Brands:
ro_RO: Marci:

en: Breadcrumb Background
ro_RO: Breadcrumb Fundal

en: Breadcrumb Background - Mobile
ro_RO: Breadcrumb Fundal - Mobile

en: Breadcrumb Background Color
ro_RO: Breadcrumb Culoare De Fundal

en: Breadcrumb Background Image
ro_RO: Breadcrumb Imagine De Fundal

en: Breadcrumb Height
ro_RO: Breadcrumb Înălțime

en: Breadcrumb Height - Mobile
ro_RO: Breadcrumb Inaltime - Mobil

en: Breadcrumb Text Alignment
ro_RO: Breadcrumb Alinierea Textului

en: Breadcrumb Text Color
ro_RO: Breadcrumb Culoarea Textului

en: Breadcrumb Type
ro_RO: Tip Breadcrumb

en: Builder - Support HFE-Elementor
ro_RO: Constructor - Suport HFE-Elementor

en: Builder - Support WPBakery
ro_RO: Constructor - Suport WPBakery

en: Built-in Dark
ro_RO: Construit-în Întuneric

en: Built-in Light 2
ro_RO: Built-in Lumina 2

en: Built-in Light 3
ro_RO: Built-in Lumina 3

en: Built-in Mobile
ro_RO: Built-in Mobil

en: Bulk
ro_RO: Vrac

en: Bulk Discount
ro_RO: Discount

en: Bulk Discount - Badge
ro_RO: Discount - Insigna

en: Bulk Discount - Buy more save more
ro_RO: Discount - Cumpara mai mult de a salva mai mult

en: Bulk Discount Rules
ro_RO: Discount Reguli

en: Bullets
ro_RO: Gloanțe

en: Bullets Align
ro_RO: Gloanțele Se Alinieze

en: Bullets Postition
ro_RO: Gloanțele Poziție.

en: Button page blogs
ro_RO: Butonul de pagina blog-uri

en: Button Store
ro_RO: Butonul Store

en: Button text
ro_RO: Butonul text

en: BUY&nbsp;
ro_RO: CUMPARA

en: Buy&nbsp;%s&nbsp;item&nbsp;get&nbsp; | Buy&nbsp;%s&nbsp;items&nbsp;get&nbsp;
ro_RO[0]: Vand %s element obține
ro_RO[1]: Vand %s elementele obține

en: Cache Empty!
ro_RO: Cache Gol!

en: Cache Files
ro_RO: Fișierele Cache

en: Cache Mode
ro_RO: Modul De Cache

en: Cache Quickview (Apply with Cache Files)
ro_RO: Cache Quickview (se Aplică cu Fișierele Cache)

en: Cache Shortcodes (Apply with Cache Files)
ro_RO: Cache Scurtăturile (se Aplică cu Fișierele Cache)

en: Cache Variable Loop Products (Apply with Cache Files)
ro_RO: Cache Variabila Buclă de Produse (se Aplică cu Fișierele Cache)

en: Cancel
ro_RO: Anula

en: Caption
ro_RO: Legendă

en: Carousel
ro_RO: Carusel

en: Cart
ro_RO: Cos

en: Cart page
ro_RO: Pagina coș

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Categories (Input categories slug Divide with "," Ex: slug-1, slug-2 ...)
ro_RO: Categorii (de Intrare categorii slug Divide cu "," Ex: slug-1, melc-2 ...)

en: Categories Included
ro_RO: Categorii Incluse

en: Categories Included List
ro_RO: Categorii Incluse Lista

en: Categories Included List (ID or Slug, separated by ",". Ex: 1, 2 or slug-1, slug-2)
ro_RO: Categorii Incluse Listă (ID sau Melc, separate prin ",". Ex: 1, 2 sau melc-1, melc-2)

en: Categories Info
ro_RO: Categorii De Informatii

en: Categories number for display
ro_RO: Categoriile de număr pentru a afișa

en: CDN Media
ro_RO: CDN mass-Media

en: Center
ro_RO: Centru

en: Change Shop Layout Mode
ro_RO: Schimbați modul de aspect al magazinului

en: Change Time Delay (s)
ro_RO: Modifica Timpul de Întârziere (s)

en: Change View Mode
ro_RO: Schimba Modul De Vizualizare

en: Checkout now!
ro_RO: Plateste acum!

en: Checkout page
ro_RO: Pagina de Checkout

en: Choose an image
ro_RO: Alegeți o imagine

en: Classic
ro_RO: Clasic

en: Classic 2D
ro_RO: Clasic 2D

en: Classic 2D - Background - Gray
ro_RO: 2D clasic - Fond - Gri

en: Classic 2D - Background - Transparent
ro_RO: Clasic 2D - Fundal Transparent

en: Classic 2D - No Border
ro_RO: Clasic 2D - Nr de Frontieră

en: Classic 2D - Radius
ro_RO: Clasic 2D - Raza

en: Classic 2D - Radius - Dash
ro_RO: Clasic 2D - Raza - Dash

en: Classic 3D
ro_RO: Clasic 3D

en: Clear Cache Success !
ro_RO: Cache Clar Succes !

en: Click here to Edit
ro_RO: Click aici pentru a Edita

en: Click here to select Brand (PWB) ...
ro_RO: Faceți clic aici pentru a selecta Marca (PWB) ...

en: Click here to select Brand ...
ro_RO: Faceți clic aici pentru a selecta Marca ...

en: Click here to select Category ...
ro_RO: Faceți clic aici pentru a selecta Categoria ...

en: Click here to select Deal ...
ro_RO: Faceți clic aici pentru a selecta Afacere ...

en: Click here to select Menu ...
ro_RO: Faceți clic aici pentru a selecta Meniul ...

en: Click here to select Pin...
ro_RO: Faceți clic aici pentru a selecta Pin...

en: Click here to select Revolution Slider...
ro_RO: Faceți clic aici pentru a selecta Slider Revoluție...

en: Close
ro_RO: Aproape

en: Color
ro_RO: Culoare

en: Color 1st
ro_RO: Culoare 1

en: Color 2nd
ro_RO: Culoare 2

en: Color Attribute Style - Only use for Single or Quickview
ro_RO: Culoare Atribut de Stil - utilizați Numai pentru o Singură sau Quickview

en: Color title
ro_RO: Culoare titlul

en: Column Icon View 1
ro_RO: Vizualizare pictogramă coloană 1

en: Column Icon View 2
ro_RO: Vizualizare pictogramă coloană 2

en: Column Number View
ro_RO: Vizualizarea numărului coloanei

en: Columns
ro_RO: Coloane

en: Columns Medium
ro_RO: Coloane De Mediu

en: Columns Number
ro_RO: Numărul De Coloane

en: Columns Number Small
ro_RO: Numărul De Coloane Mici

en: Columns Number Small for Carousel
ro_RO: Numărul de coloane Mici pentru Carusel

en: Columns Number Small for Slider
ro_RO: Numărul de coloane Mici pentru Slider

en: Columns Number Tablet
ro_RO: Numărul De Coloane Tableta

en: Columns Small
ro_RO: Coloane Mici

en: Columns Small Slider
ro_RO: Coloane Mici Slider

en: Coming Soon
ro_RO: În Curând

en: Coming Soon Image
ro_RO: În Curând Imagine

en: Coming Soon Info
ro_RO: În Curând Info

en: Coming Soon Time
ro_RO: În Curând Timp

en: Coming Soon Tittle
ro_RO: În Curând Frântură

en: Compare
ro_RO: Compara

en: Compare images.
ro_RO: Compara imagini.

en: COMPLETE - Please go to Dashboard > Settings > Permalinks to Re-built Permalinks your site.
ro_RO: COMPLET - Vă rugăm să accesați Tabloul de bord > Setări > Permalink-uri pentru a reconstrui Permalink-uri site-ul dvs.

en: Contact Form Items
ro_RO: Articole din formularul de contact

en: Content
ro_RO: Conținutul

en: Content Width (%)
ro_RO: Lățimea De Conținut (%)

en: Core Options
ro_RO: Opțiuni De Bază

en: Count
ro_RO: Numara

en: Count Items
ro_RO: Numărați articolele

en: Count products
ro_RO: Conta produse

en: Create Countdown time.
ro_RO: Crea timp Numărătoarea inversă.

en: Create icon box.
ro_RO: Crea pictograma cutie.

en: Create image.
ro_RO: A crea imaginea.

en: Create info contact, introduce.
ro_RO: Crea informații de contact, să introducă.

en: Create info Instagram.
ro_RO: Crea info Instagram.

en: Create info opening time of shop.
ro_RO: Crea info timp de deschidere de magazin.

en: Create sevice box.
ro_RO: Crea sevice cutie.

en: Create text link custom.
ro_RO: Creați link text personalizat.

en: Create title of section.
ro_RO: De a crea titlul de secțiune.

en: Custom add more class name for header page
ro_RO: Personalizat adăuga mai multe nume de clasă pentru antet de pagină

en: Custom Badge
ro_RO: Personalizat Insigna

en: Custom Class
ro_RO: Clasa Personalizat

en: Custom Font
ro_RO: Font Personalizat

en: Custom links
ro_RO: Link-uri personalizate

en: Custom Tabs
ro_RO: File Personalizate

en: Custom Width
ro_RO: Lățime Personalizate

en: Custom width this page
ro_RO: Lățime personalizate aceasta pagina

en: Customer Name
ro_RO: Numele Clientului

en: Customer Says
ro_RO: Clientul Spune

en: Customize this item?
ro_RO: Personaliza acest produs?

en: Dark
ro_RO: Întuneric

en: Date
ro_RO: Data

en: Date (Format: YYYY-mm-dd HH:mm:ss | YYYY/mm/dd HH:mm:ss)
ro_RO: Data (Format: AAAA-mm-zz HH:mm:ss | AAAA/mm/zz HH:mm:ss)

en: Date align
ro_RO: Data alinia

en: Date align (with Style: Text)
ro_RO: Data alinia (cu Stil: Text)

en: Date alignment
ro_RO: Data de aliniere

en: Date Info
ro_RO: Data De Informații

en: Date text
ro_RO: Data textul

en: Date/Author/Readmore position with description
ro_RO: Data/Autor/Readmore poziție cu descriere

en: Day
ro_RO: Zi

en: day
ro_RO: zi

en: Days
ro_RO: Zile

en: days
ro_RO: zile

en: Deal Before Time
ro_RO: Afacere Înainte De Timp

en: Deal Before Time V2
ro_RO: Face Înainte De Ora V2

en: Deal of the Day
ro_RO: Oferta Zilei

en: Deals
ro_RO: Oferte

en: Deep Levels
ro_RO: Niveluri Profunde

en: Default Font
ro_RO: Fontul Implicit

en: Default is 800x800. (Width x Height)
ro_RO: Implicit este 800x800. (Lățime x Înălțime)

en: Default link to shop page.
ro_RO: Implicit link-ul de la pagina de magazin.

en: Delay (s)
ro_RO: Întârziere (s)

en: Delay Time (s)
ro_RO: Timp de întârziere (s)

en: Delay Time (s) (Only use for Style is Slider.)
ro_RO: Timp de întârziere (e) (a se folosi Numai pentru Stilul este Slider.)

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Delete image
ro_RO: Ștergeți imaginea

en: Delivery &#38; Return
ro_RO: Livrare și returnare

en: Delivery &#38; Return - Single Product Page
ro_RO: Livrare și returnare - Pagina unui singur produs

en: Demo data was imported. If you want import demo data again, You should need reset data of your site.
ro_RO: Demo datele au fost importate. Dacă doriți date demo import din nou, ar trebui să nevoie de resetare date al site-ului tău.

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Description - for Deal Before Time
ro_RO: Descriere - pentru a Face Înainte de Timp

en: Desktop Columns
ro_RO: Desktop Coloane

en: Disable
ro_RO: Dezactivați

en: Discord
ro_RO: Discordie

en: Discord URL
ro_RO: Discordie URL

en: Discount
ro_RO: Reducere

en: Discount Type
ro_RO: Tipul De Reducere

en: Discount&nbsp;%s&#37;
ro_RO: Reducere&nbsp;%s&#37;

en: Display 1 main and 4 extra products.
ro_RO: Ecran principal 1 și 4 produse în plus.

en: Display Banner
ro_RO: Afișare Banner

en: Display Banner v1
ro_RO: Banner Display v1

en: Display Banner v2
ro_RO: Banner Display v2

en: Display brand on product Grid
ro_RO: Display marca pe Grila produs

en: Display brands logo
ro_RO: Afișa logo-ul marci

en: Display Categories Directory
ro_RO: Afișează directorul de categorii

en: Display Child of Product Categories.
ro_RO: Display Copil de Categorii de Produse.

en: Display Compare IMGS
ro_RO: Display Compara IMAG

en: Display Countdown Time
ro_RO: Afișa Numărătoarea Inversă Timp

en: Display Follow
ro_RO: Display Urma

en: Display Follow icon social.
ro_RO: Follow afișare pictogramă socială.

en: Display form search.
ro_RO: Afișa formularul de căutare.

en: Display Header Icons
ro_RO: Afișare Antet Icoane

en: Display Icon Box
ro_RO: Pictograma Display Cutie

en: Display Image
ro_RO: Afișare Imagine

en: Display Image Box Grid
ro_RO: Afișare Imagine Box Grid

en: Display Mega Menu
ro_RO: Afișare Meniu Mega

en: Display menu is vertical format.
ro_RO: Afișa meniul este format vertical.

en: Display Menu Level Root (level = 0).
ro_RO: Afișare Nivel de Meniu Rădăcină (nivel = 0).

en: Display Menu Root (Level 0)
ro_RO: Afișați Meniul Rădăcină (Nivel 0)

en: Display Menu Vertical
ro_RO: Afișare Meniu Vertical

en: Display Multi products pin banner.
ro_RO: Afișează banner cu mai multe produse.

en: Display Pin Material Banner
ro_RO: Display Pin Material De Banner

en: Display Pin Products Banner
ro_RO: Display Pin Produse Banner

en: Display Position
ro_RO: Poziția De Afișare

en: Display Post - Blogs.
ro_RO: Display Post - Bloguri.

en: Display Post Blogs
ro_RO: Display Blog-Uri

en: Display product brands with Accordion.
ro_RO: Display marci de produse cu Acordeon.

en: Display product brands with Dropdown.
ro_RO: Display marci de produse cu Vertical.

en: Display Product Categories
ro_RO: Display Categorii De Produse

en: Display Product Categories.
ro_RO: Display Categorii De Produse.

en: Display Product Deal
ro_RO: Produs De Afișare Afacere

en: Display Product Groups
ro_RO: Display Grupuri De Produse

en: Display Products
ro_RO: Afișare Produse

en: Display Products - Tabs
ro_RO: Afișare Produse - File

en: Display products as many format.
ro_RO: Afișare produse cât mai multe format.

en: Display products as masonry layout.
ro_RO: Afișare produse ca masoneria layout.

en: Display Products By Ids
ro_RO: Afișare Produse De Id-Uri

en: Display products by ids.
ro_RO: Afișare produse de id-uri.

en: Display products deal.
ro_RO: Afișare produse afacere.

en: Display products list.
ro_RO: Afișa lista de produse.

en: Display products pin banner.
ro_RO: Afișare produse pin banner.

en: Display Products Special Deal
ro_RO: Produse De Afișaj Ofertă Specială

en: Display Revolution Slider
ro_RO: Display Slider Revoluție

en: Display Share
ro_RO: Display Împărtășească

en: Display share icon social.
ro_RO: Afișa pictograma de acțiuni sociale.

en: Display shortcode mega menu.
ro_RO: Afișaj cod scurt de meniu mega.

en: Display Shortcode Nasa Products Masonry
ro_RO: Afișaj Cod Scurt De La Nasa Produse De Zidărie

en: Display shortcode static block.
ro_RO: Afișaj cod scurt de bloc static.

en: Display slider (images, products, ...)
ro_RO: Slider Display (imagini, produse, ...)

en: Display Slider Pin Material Banner
ro_RO: Slider Display Pin Material De Banner

en: Display Slider Pin Products Banner
ro_RO: Slider Display Pin Produse Banner

en: Display Sliders with Banner v1
ro_RO: Display Glisante cu Banner v1

en: Display Sliders with Banner v2
ro_RO: Display Glisante cu Banner v2

en: Display Sliders with Testimonials
ro_RO: Display Glisante cu Marturii

en: Display tags cloud (product tag, product categories).
ro_RO: Display tag cloud (produs de taguri, categorii de produse).

en: Display team members project.
ro_RO: Display membrii echipei de proiect.

en: Display Testimonials
ro_RO: Marturii De Afișare

en: Display Title Position
ro_RO: Afișează poziția titlului

en: Display type
ro_RO: Tip Display

en: Don't show
ro_RO: Nu arată

en: Dots
ro_RO: Puncte

en: Dots (Only use for Style is Carousel)
ro_RO: Puncte (se vor utiliza Numai pentru Stilul Carusel)

en: Dots (Only use for Style is Slider or Simple Slide 2)
ro_RO: Puncte (se vor utiliza Numai pentru Stilul este Slider sau Simplu Slide 2)

en: Dots (Only use for Style is Slider)
ro_RO: Puncte (se vor utiliza Numai pentru Stilul este Slider)

en: Double Rows
ro_RO: Dublu Rânduri

en: Edit Block
ro_RO: Edit Bloc

en: Edit Categories
ro_RO: Editare Categorii

en: Edit Header
ro_RO: Editare Antet

en: Edit Project
ro_RO: Edit Proiect

en: Effect Banner Content
ro_RO: Efect De Conținut Banner

en: Effect Banner Hover
ro_RO: Efect Hover Banner

en: Effect Content
ro_RO: Efect De Conținut

en: Effect Hover Product
ro_RO: Efect Hover Produs

en: Effect icons
ro_RO: Efectul icoane

en: Effect Image
ro_RO: Efect De Imagine

en: Effect Pin Space (Pin Banner)
ro_RO: Efectul Pin Spațiu (Pin Banner)

en: Elementor - Homes
ro_RO: Elementor - Case

en: Elementor Builder
ro_RO: Elementor Constructor

en: Elementor Builder - Mobile
ro_RO: Elementor Constructor - Mobile

en: Email
ro_RO: E-mail

en: Email to your friends
ro_RO: E-mail la prieteni

en: Email URL
ro_RO: E-mail URL-ul

en: Email:
ro_RO: E-mail:

en: Enable
ro_RO: Permite

en: Enable in Archive Products
ro_RO: Permite în Arhiva Produse

en: Enable Portfolio
ro_RO: Permite Portofoliu

en: Enable UX Variations (Color - Label (Size) - Image Swatches)
ro_RO: Permite UX Variante (Culoare - Etichetă (Dimensiune) - Imagine Specimene)

en: End Date
ro_RO: Data De Sfârșit

en: End date show deals (yyyy-mm-dd | yyyy/mm/dd)
ro_RO: Data de încheiere arată oferte (aaaa-ll-zz | aaaa/ll/zz)

en: End date show deals (yyyy-mm-dd | yyyy/mm/dd) for Deal Before Time
ro_RO: Data de încheiere arată oferte (aaaa-mm-zz | aaaa/ll/zz) pentru Ofertă înainte de ora

en: Ends in:
ro_RO: Se termină în:

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
ro_RO: N-am găsit

en: Enter a list of product IDs, separated by ",".
ro_RO: Introduceți o listă de Id-uri de produs, separate prin ",".

en: Enter a Youtube or Vimeo Url of the product video here.
ro_RO: Intra pe Youtube sau Vimeo Url-ul de video produs aici.

en: Enter badge label (NEW, HOT etc...).
ro_RO: Introduceți insigna eticheta (NOU, FIERBINTE etc...).

en: Enter icon class name. Support FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme/assets/font-nasa/icons-reference.html)
ro_RO: Introduceți numele clasei pictogramei. Suport FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme /assets/font-nasa/icons-reference.html)

en: Enter icon class name. Support FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme/assets/font-nasa/icons-reference.html.)
ro_RO: Introduceți numele clasei pictogramei. Suport FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme /assets/font-nasa/icons-reference.html.)

en: Enter image size. Example in pixels: 200x100 (Width x Height).
ro_RO: Introduceți dimensiunea imaginii. Exemplu în pixeli: 200x100 (Lățime x Înălțime).

en: Enter links for each slide here. Divide links with linebreaks (Enter).
ro_RO: Intre link-uri pentru fiecare diapozitiv. Împărțiți link-uri cu linebreaks (Enter).

en: Enter personalized text
ro_RO: Introduceți textul personalizat

en: Error!
ro_RO: Eroare!

en: Error!!!
ro_RO: Eroare!!!

en: Estimated Delivery
ro_RO: Estimat De Livrare

en: Estimated Delivery:
ro_RO: Estimat De Livrare:

en: Ex: Customers say about us.
ro_RO: Ex: spun Clientii despre noi.

en: Excl Sat, Sun
ro_RO: Cu Excepția Sat, Soare

en: Excl Sun
ro_RO: Excl Soare

en: Exclude Saturday
ro_RO: Excludeți sâmbăta

en: Exclude Saturday and Sunday
ro_RO: Exclude sâmbătă și duminică

en: Exclude Sunday
ro_RO: Exclude duminica

en: Excludes Product Ids
ro_RO: Exclude Id-Uri De Produs

en: Expire Time (Seconds - Expire time live file.)
ro_RO: Expira Timpul (Secunde - timp de Expirare live file.)

en: Extends from Attribute Image Style
ro_RO: Se extinde de la un Atribut de Stil Imagine

en: Extends from Desktop
ro_RO: Se extinde de la Desktop

en: Extends from Image Attribute Style - All
ro_RO: Se extinde de la Imagine Atribut de Stil - Toate

en: Extra Class
ro_RO: Clasa Extra

en: Extra class for Images
ro_RO: Clasa Extra pentru Imagini

en: Extra Class Image
ro_RO: Clasa Extra Imagine

en: Extra Class Images
ro_RO: Clasa Extra Imagini

en: Extra class name
ro_RO: În plus numele clasei

en: Extra Class Name Header
ro_RO: Clasa Extra Numele Antet

en: Extra Class Page
ro_RO: Clasa Extra Pagina

en: Facebook URL Follow
ro_RO: Facebook URL Urma

en: Fade
ro_RO: Se estompeze

en: Fake In Cart
ro_RO: Fals În Coș

en: Fake In Cart is Empty!
ro_RO: Fals În Coșul este Gol!

en: Fake Number Of Products In Cart
ro_RO: Număr Fals De Produse În Coș

en: Fake Purchased
ro_RO: Fals Achiziționate

en: Fake Sold
ro_RO: Fals Vândut

en: Fake Sold is Empty!
ro_RO: Fals Vândut este Gol!

en: Fake View
ro_RO: Fals Vedere

en: Fake Viewing
ro_RO: Vizualizarea Fals

en: Featured
ro_RO: Recomandate

en: Featured Products
ro_RO: Produse Recomandate

en: File:
ro_RO: Fișier:

en: Files - directory uploads / nasa-caches
ro_RO: Fișiere - directorul uploads / nasa-cache

en: Filter products by Product Groups.
ro_RO: Filtru produse pe Grupe de Produse.

en: Filter Text
ro_RO: Filtru De Text

en: Find Product
ro_RO: Găsiți Produs

en: Find product
ro_RO: Găsiți produs

en: Fit Rows
ro_RO: Se Potrivesc Rânduri

en: Flat
ro_RO: Apartament

en: Flickr URL Follow
ro_RO: Flickr URL Urma

en: Flip Horizontal
ro_RO: Flip Orizontal

en: Fly
ro_RO: Zbura

en: Follow us on Amazon
ro_RO: Urmați-ne pe Amazon

en: Follow us on Behance
ro_RO: Urmați-ne pe Behance

en: Follow us on Discord
ro_RO: Urmați-ne pe Discordiei

en: Follow us on Dribbble
ro_RO: Urmați-ne pe Dribbble

en: Follow us on Facebook
ro_RO: Urmați-ne pe Facebook

en: Follow us on Flickr
ro_RO: Urmați-ne pe Flickr

en: Follow us on Github
ro_RO: Urmați-ne pe Github

en: Follow us on Instagram
ro_RO: Urmați-ne pe Instagram

en: Follow us on LinkedIn
ro_RO: Urmați-ne pe LinkedIn

en: Follow us on Odnoklassniki
ro_RO: Urmați-ne pe Odnoklassniki

en: Follow us on Pinterest
ro_RO: Urmați-ne pe Pinterest

en: Follow us on Snapchat
ro_RO: Urmați-ne pe Snapchat

en: Follow us on Soundcloud
ro_RO: Urmați-ne pe Soundcloud

en: Follow us on Spotify
ro_RO: Urmați-ne pe Spotify

en: Follow us on Telegram
ro_RO: Urmați-ne pe Telegramă

en: Follow us on Tiktok
ro_RO: Urmați-ne pe Tiktok

en: Follow us on Tumblr
ro_RO: Urmați-ne pe Tumblr

en: Follow us on Vimeo
ro_RO: Urmați-ne pe Vimeo

en: Follow us on VK
ro_RO: Urmați-ne pe VK

en: Follow us on Weibo
ro_RO: Urmați-ne pe sina Weibo

en: Follow us on Whatsapp
ro_RO: Urmați-ne pe Whatsapp

en: Follow us on X
ro_RO: Urmați-ne pe X

en: Follow us on YouTube
ro_RO: Urmați-ne pe YouTube

en: Font Colour
ro_RO: Culoarea Fontului

en: Font Orientation
ro_RO: Font Orientare

en: Font Size
ro_RO: Dimensiunea Fontului

en: Font size
ro_RO: Dimensiunea fontului

en: Font size (with Style: Text)
ro_RO: Dimensiunea fontului (cu Stil: Text)

en: Font Style
ro_RO: Stil De Font

en: Font Type
ro_RO: Tipul De Font

en: Font Weight
ro_RO: Greutate Font

en: Footer
ro_RO: Subsol

en: Footer Builder
ro_RO: Constructor De Subsol

en: Footer Builder - WPBakery
ro_RO: Constructor De Subsol - WPBakery

en: Footer Builder Elementor
ro_RO: Constructor De Subsol Elementor

en: Footer Builder Elementor Mobile
ro_RO: Constructor De Subsol Elementor Mobil

en: Footer Builder Mobile
ro_RO: Constructor De Subsol Mobil

en: Footer Built-in
ro_RO: Subsol Built-in

en: Footer Built-in Mobile
ro_RO: Subsol Built-in Mobil

en: Footer Mode
ro_RO: Subsol Modul

en: For Deal Before Time V2.
ro_RO: Pentru A Face Înainte De Ora V2.

en: For Deal Before Time, Simple Deals
ro_RO: Pentru A Face Înainte De Timp, Simplu De Oferte

en: For Simple Deals
ro_RO: Pentru Oferte De Simplu

en: Force Initialize
ro_RO: Vigoare A Inițializa

en: Format: YYYY-mm-dd HH:mm:ss | YYYY/mm/dd HH:mm:ss.
ro_RO: Format: AAAA-mm-zz HH:mm:ss | AAAA/ll/zz HH:mm:ss.

en: From - Estimated Days
ro_RO: De - A Estimat Zile

en: Full
ro_RO: Plin

en: Full Price
ro_RO: Prețul Întreg

en: Gallery - Carousel
ro_RO: Galerie - Carusel

en: Gallery 360&#176; Viewer
ro_RO: Galerie Vizualizator 360&#176;

en: Gallery for Variation
ro_RO: Galerie de Variație

en: Gallery Grid
ro_RO: Galerie Grilă

en: Gallery Grid 2
ro_RO: Galerie Grid 2

en: Gallery Grid 3
ro_RO: Grila galeriei 3

en: Gap Items
ro_RO: Diferența Elemente

en: General Options
ro_RO: Opțiuni Generale

en: Gift
ro_RO: Cadou

en: Global Theme Options
ro_RO: Global Opțiuni De Temă

en: Global URL Text
ro_RO: Global de Text URL-ul

en: Gray
ro_RO: Gri

en: Grid
ro_RO: Grila

en: Grid 1
ro_RO: Grila 1

en: Grid 3 - Only show 2 posts
ro_RO: Grila 3 - arată Doar 2 posturi

en: Grid Image Box
ro_RO: Grilă Imagine Cutie

en: Grid Rows
ro_RO: Grila Rânduri

en: Grid View
ro_RO: Vizualizare grilă

en: Groups:
ro_RO: Grupuri:

en: Has Nav 2 Items
ro_RO: A Nav 2 Elemente

en: Has Nav 4 Items
ro_RO: A Nav 4 Elemente

en: Header
ro_RO: Antet

en: Header Background
ro_RO: Fundal Antet

en: Header Background - Sticky
ro_RO: Fundal Antet Lipicios

en: Header Builder
ro_RO: Antet Constructor

en: Header Builder - WPBakery
ro_RO: Antet Constructor - WPBakery

en: Header Elementor Builder
ro_RO: Antet Elementor Constructor

en: Header Text
ro_RO: Text Antet

en: Header Text - Sticky
ro_RO: Text Antet Lipicios

en: Header Text color
ro_RO: Text antet culoare

en: Header Text color - Sticky
ro_RO: Text antet culoare - Lipicios

en: Header Text color hover
ro_RO: Text antet culoare hover

en: Header Text color hover - Sticky
ro_RO: Text antet culoare hover - Lipicios

en: Header Text Hover
ro_RO: Text Antet Hover

en: Header Text Hover - Sticky
ro_RO: Text Antet Hover - Lipicios

en: Header Theme Builder
ro_RO: Antet Tema Builder

en: Header Transparent
ro_RO: Antet Transparent

en: Header Type
ro_RO: Tip Antet

en: Header Type 1
ro_RO: Antet De Tip 1

en: Header Type 2
ro_RO: Antet De Tip 2

en: Header Type 3
ro_RO: Antet De Tip 3

en: Header Type 4
ro_RO: Tip Antet 4

en: Header Type 5
ro_RO: Antet De Tip 5

en: Header Type 6
ro_RO: Tip Antet 6

en: Header Type 7
ro_RO: Tip Antet 7

en: Header Vertical Menu
ro_RO: Antet Meniu Vertical

en: Header WPBakery Builder
ro_RO: Antet WPBakery Constructor

en: Headings Font
ro_RO: Rubricile Font

en: Headings Font (H1, H2, H3, H4, H5, H6)
ro_RO: Rubricile Font (H1, H2, H3, H4, H5, H6)

en: Height (px)
ro_RO: Înălțime (px)

en: Height - Mobile (px)
ro_RO: Inaltime - Mobil (px)

en: Helps reduce the number of HTML tags loaded on the site.
ro_RO: Ajută la reducerea numărul de tag-uri HTML încărcate pe site-ul.

en: Hide Advanced Options
ro_RO: Ascunde Opțiuni Avansate

en: Hide Empty
ro_RO: Ascunde Gol

en: Hide empty brands
ro_RO: Ascunde gol marci

en: Hide Empty categories
ro_RO: Ascunde Gunoiul categorii

en: Hide empty categories
ro_RO: Ascunde gunoiul categorii

en: Hide in Mobile
ro_RO: Ascunde în Mobile

en: Hide in Mobile - Mobile Layout
ro_RO: Ascunde în mobil - Mobil Layout

en: Hide Out Of Stock Product Variations
ro_RO: Ascundeți variațiile produsului epuizat

en: Horizontal
ro_RO: Orizontală

en: Horizontal 1
ro_RO: Orizontală 1

en: Horizontal 2
ro_RO: Orizontală 2

en: Horizontal 3
ro_RO: Orizontală 3

en: Horizontal 4
ro_RO: Orizontală 4

en: Horizontal 5
ro_RO: Orizontală 5

en: Horizontal 6
ro_RO: Orizontale 6

en: Horizontal Alignment
ro_RO: Alinierea Orizontală

en: HOT
ro_RO: FIERBINTE

en: Hour
ro_RO: Oră

en: hour
ro_RO: oră

en: Hours
ro_RO: Ore

en: hours
ro_RO: ore

en: Hover Effect
ro_RO: Efect Hover

en: Hover To Top
ro_RO: Treceți La Partea De Sus

en: Hurry up! these product are limited, checkout within
ro_RO: Grăbește-te! aceste produse sunt limitate, verificare termen de

en: Hurry! Over %s people have this in their carts
ro_RO: Grăbește-te! Peste %s oameni au acest lucru în coșurile de cumpărături

en: Icon
ro_RO: Icoana

en: Icon Content
ro_RO: Pictograma De Conținut

en: Icon Menu
ro_RO: Meniu pictogramă

en: ID or Slug, separated by ",". Ex: 1, 2 or slug-1, slug-2.
ro_RO: ID-ul sau Melc, separate prin ",". Ex: 1, 2 sau melc-1, melc-2.

en: If you wish to style images differently, then use this field to add a class name and then refer to it in your css file.
ro_RO: Dacă doriți să imagini de stil diferit, atunci utilizați acest câmp pentru a adăuga un nume de clasă și apoi să-l consultați în fișierul css.

en: If you wish to style particular content element differently, then use this field to add a class name and then refer to it in your css file.
ro_RO: Dacă doriți să stil anumit element de conținut diferit, apoi utilizați acest câmp pentru a adăuga un nume de clasă și apoi să-l consultați în fișierul css.

en: Image
ro_RO: Imagine

en: Image After
ro_RO: Imagine După

en: Image Attribute Style - All
ro_RO: Imaginea Atribut De Stil - Toate

en: Image Attribute Style - Only use for Single or Quickview
ro_RO: Imaginea Atribut de Stil - utilizați Numai pentru o Singură sau Quickview

en: Image Attributes To Do Brands
ro_RO: Atributele Imaginii Pentru A Face Branduri

en: Image Before
ro_RO: Imaginea Înainte De A

en: Image Box Items
ro_RO: Imaginea Cutie Elemente

en: Image Box.
ro_RO: Imaginea Cutie.

en: Image Layout
ro_RO: Aspect Imagine

en: Image show in Product Element with Style is Simple Slide
ro_RO: Imagine arată în Produsul Element cu Stil este Simplu Glisați

en: Image Simple Slide
ro_RO: Imagine Diapozitiv Simplu

en: Image Size
ro_RO: Dimensiunea Imaginii

en: Image Style
ro_RO: Stil De Imagine

en: Images
ro_RO: Imagini

en: Images Layout
ro_RO: Imagini Layout

en: Images Style
ro_RO: Imagini Stil

en: Import Global Data (Media, Posts, Products, Categories...)
ro_RO: Import De Date La Nivel Mondial (Mass-Media, Posturi, Produse, Categorii...)

en: Import Homes
ro_RO: Import Case

en: Import Widgets Sidebars
ro_RO: Import Widget-Uri Laterale

en: Infinite Slide
ro_RO: Infinit Slide

en: Info Align
ro_RO: Info Alinia

en: Info Align - With List Style
ro_RO: Info Aliniați - Cu Stil De Listă

en: Info Columns
ro_RO: Info Coloane

en: Infomations Columns
ro_RO: Infomations Coloane

en: Input categories slug Divide with "," Ex: slug-1, slug-2 ...
ro_RO: Intrare categorii slug Divide cu "," Ex: slug-1, melc-2 ...

en: Input CNAME. It will be replaced for home URL of images your site. (Ex: https://elessi-cdn.nasatheme.com)
ro_RO: Introduceți CNAME. Acesta va fi înlocuit cu adresa URL de acasă a imaginilor site-ului dvs. (Ex: https://elessi-cdn.nasatheme.com)

en: Input list ID or Slug, separated by ",". Ex: 1, 2 or slug-1, slug-2
ro_RO: Lista de intrare ID-ul sau Melc, separate prin ",". Ex: 1, 2 sau melc-1, melc-2

en: Input Material
ro_RO: Material De Intrare

en: Input Slug of a Category you want, Default redirect to Shop page or Home page.
ro_RO: Intrare Melc de o Categorie vrei, Default redirect la pagina de Magazin sau pagina de Start.

en: Inside
ro_RO: În interiorul

en: Instagram URL Follow
ro_RO: Instagram URL Urma

en: Install Elessi Theme - Child
ro_RO: Instalați Elessi Tema - Copil

en: Isotope Layout Mode
ro_RO: Izotop Modul Layout

en: Item
ro_RO: Articol

en: Item Padding (px || %)
ro_RO: Element de umplutură (px || %)

en: Item Padding in Mobile (px || %)
ro_RO: Element de umplutură pe mobil (px || %)

en: Item Padding in Tablet (px || %)
ro_RO: Element de umplutură în tabletă (px || %)

en: items
ro_RO: elemente

en: Items show vertical
ro_RO: Elemente de show verticale

en: Job
ro_RO: Locuri de muncă

en: Job (Style => Full)
ro_RO: Job (Stil => Complet)

en: Justify
ro_RO: Justifica

en: Label
ro_RO: Eticheta

en: Label Attribute Selected - Single / Quick view Product
ro_RO: Eticheta Atribut Selectat - Single / vizualizare Rapidă Produs

en: Label Attribute Style - Only use for Single or Quickview
ro_RO: Eticheta Atribut de Stil - utilizați Numai pentru o Singură sau Quickview

en: Landscape
ro_RO: Peisaj

en: Large
ro_RO: Mare

en: Layout Reverse
ro_RO: Aspect invers

en: Layout Style
ro_RO: Stil De Aspect

en: Left
ro_RO: Stânga

en: Left (RTL - Right)
ro_RO: Stânga (RTL - Dreapta)

en: Left of Pin
ro_RO: A plecat de Pin

en: Left Sidebar
ro_RO: Bara Laterală Stânga

en: Left sidebar Classic
ro_RO: Bara laterală stânga Clasic

en: Left Sidebar Off-canvas
ro_RO: Bara Laterală stânga Off-panza

en: Left to Right
ro_RO: De la stânga la Dreapta

en: Light
ro_RO: Lumina

en: Limit
ro_RO: Limita

en: Limit Child Items to display
ro_RO: Limita Copilul Elemente pentru a afișa

en: Limit in Product Grid
ro_RO: Limita în Grila de Produs

en: Limit products
ro_RO: Limita de produse

en: Limit show variations/1 attribute in product grid. Empty input to show all
ro_RO: Limita show variante/1 atribut în grila de produs. Gol de intrare pentru a afișa toate

en: Link
ro_RO: Link-ul

en: Link Follow
ro_RO: Urmați Link-Ul

en: Link Target
ro_RO: Link-Ul Țintă

en: Link Target Blank
ro_RO: Link-Ul Țintă Gol

en: Link text
ro_RO: Link-ul de text

en: Linkedin URL Follow
ro_RO: Linkedin URL Urma

en: List
ro_RO: Lista

en: List - Widget Items
ro_RO: Lista De Widget - Articole

en: List 2 Columns
ro_RO: Lista 2 coloane

en: List Blocks
ro_RO: Lista De Blocuri

en: List Font Colours for Personalize product
ro_RO: Lista de Culori de Font pentru a Personaliza produsul

en: List Font Types for Personalize product
ro_RO: Lista de Tipuri de Fonturi pentru a Personaliza produsul

en: List Footer
ro_RO: Lista De Subsol

en: List Headers
ro_RO: Lista De Anteturi

en: List items
ro_RO: Elemente de listă

en: list Title
ro_RO: Titlul listei

en: List View
ro_RO: Vizualizare listă

en: List View 2 Columns
ro_RO: Vizualizare listă 2 coloane

en: Live Search Products
ro_RO: Live Search Produse

en: Live Time Fake (s)
ro_RO: Live Timp de Fals (s)

en: LOAD MORE ...
ro_RO: ÎNCĂRCAȚI MAI MULTE ...

en: Load UX Variations in Grid After Click
ro_RO: Sarcina UX Variații în Grilă După ce faceți Clic pe

en: Loadding random products if had not exists list viewed products
ro_RO: Loadding produse aleatoare dacă nu există listă de produse vizualizate

en: Logo
ro_RO: Logo-ul

en: Logo Mobile
ro_RO: Logo-Ul Mobil

en: Logo Mode
ro_RO: Logo Modul

en: Logo Retina
ro_RO: Logo-Ul Retina

en: Logo Sticky
ro_RO: Logo-Ul Lipicios

en: Main Menu Background
ro_RO: Meniul Principal Fundal

en: Main Menu Background - Sticky
ro_RO: Meniul Principal Fundal - Lipicios

en: Main Menu Fullwidth
ro_RO: Meniul Principal Fullwidth

en: Main Menu Text
ro_RO: Meniul Principal De Text

en: Main Menu Text - Sticky
ro_RO: Meniul Principal Text - Lipicios

en: Main Menu Text color
ro_RO: Meniul principal de Text de culoare

en: Main Menu Text color - Sticky
ro_RO: Meniul principal culoarea Textului - Lipicios

en: Main Navigation Font
ro_RO: Navigarea Principală Font

note: %s: taxonomy term name
en: Make &#8220;%s&#8221; the default brand
ro_RO: Faceți &#8220;%s&#8221; marca implicită

en: Marker Full Price
ro_RO: Marcator Pret Intreg

en: Marker Style
ro_RO: Markerul De Stil

en: Masonry
ro_RO: Zidărie

en: Masonry Isotope
ro_RO: Zidărie Izotop

en: Max - Fake In Cart
ro_RO: Max - Fals În Coș

en: Max Change
ro_RO: Max Schimba

en: Max Deep in Archive Products Page
ro_RO: Max Adânc în Arhiva Pagina de Produse

en: Max Fake Sold
ro_RO: Max Fals Vândut

en: Max Fake Time (number hours ago)
ro_RO: Max Fals Timp (nr. ore)

en: Maximum depth
ro_RO: Adâncimea maximă

en: Maximum numbers tag to display (Show all insert "0" or "All")
ro_RO: Numărul maxim de taguri pentru a afișa (Arată toate introduce "0" sau "Toate")

en: Medium
ro_RO: Mediu

en: Mega Menu
ro_RO: Mega Meniu

en: Member email
ro_RO: Membru de e-mail

en: Member Information
ro_RO: Informații Membru

en: Member name
ro_RO: Nume membru

en: Menu
ro_RO: Meniu

en: Menu Navigation Font
ro_RO: Meniul De Navigare Font

en: Menu Order
ro_RO: Meniu Pentru

en: Menu Selected
ro_RO: Meniul Selectat

en: Menu type
ro_RO: Tip de meniu

en: Middle
ro_RO: Mijloc

en: Min - Fake In Cart
ro_RO: Min - Fals În Coș

en: Min Fake Sold
ro_RO: Min Fals Vândut

en: Min Fake Time (number hours ago)
ro_RO: Min Fals Timp (nr. ore)

en: Mini Account
ro_RO: Mini-Cont

en: Mini Cart
ro_RO: Mini Cos

en: Mini Compare
ro_RO: Mini Compara

en: Mins
ro_RO: Minute

en: mins
ro_RO: minute

en: Mobile Columns
ro_RO: Coloane Mobile

en: Monday - Friday
ro_RO: Luni - Vineri

en: Month
ro_RO: Luna

en: month
ro_RO: luna

en: Months
ro_RO: Luni

en: months
ro_RO: luni

en: More details
ro_RO: Mai multe detalii

en: Move (%)
ro_RO: Muta (%)

en: Move Horizontal a distance (%)
ro_RO: Muta pe Orizontală o distanță (%)

en: Name
ro_RO: Numele

en: Nasa Elements
ro_RO: Nasa Elemente

en: Nasa Header Elements
ro_RO: Nasa Elemente De Antet

en: NasaTheme - Import Demo Data
ro_RO: NasaTheme - Date Demo Import

note: Author of the plugin
en: NasaTheme Team
ro_RO: NasaTheme Echipa

en: New
ro_RO: Noi

en: New Block
ro_RO: Bloc Nou

en: New Brand
ro_RO: Noul Brand

en: New Category Name
ro_RO: Noul Nume De Categorie

en: New Group
ro_RO: Noul Grup

en: New Header
ro_RO: Noul Antet

en: New Project
ro_RO: Noul Proiect

en: New Store we be Launched in
ro_RO: Noul Magazin va fi Lansat în

en: Next Deal
ro_RO: Următor

en: No
ro_RO: Nu

en: No Blocks found
ro_RO: Blocuri nu a fost găsit

en: No Blocks found in Trash
ro_RO: Blocuri nu a fost găsit în coșul de Gunoi

en: No Footers found
ro_RO: Nu Subsoluri găsit

en: No Footers found in Trash
ro_RO: Nu Subsoluri găsit în coșul de Gunoi

en: No Header found in Trash
ro_RO: Nici un Antet găsit în coșul de Gunoi

en: No Headers found
ro_RO: Anteturile nu a fost găsit

en: No heading
ro_RO: Nici poziția

en: No Image
ro_RO: Nici O Imagine

en: No items found
ro_RO: Nu obiectele gasite

en: No items found in Trash
ro_RO: Nu obiectele găsite în Gunoi

en: No oEmbed Results Found for %s. View more info at
ro_RO: Nu oEmbed s-au Găsit Rezultate pentru %s. Vezi mai multe informatii la

en: No portfolio were found!
ro_RO: Nu de portofoliu au fost găsite!

en: No product brands exist.
ro_RO: Nu marci de produse exista.

en: No products were viewed.
ro_RO: Produsele nu au fost vizualizate.

en: No projects found
ro_RO: Nici un proiect nu a fost găsit

en: No projects found in Trash
ro_RO: Nici un proiect nu a fost găsit în coșul de Gunoi

en: No Sidebar
ro_RO: Fără Bara Laterală

en: No terms
ro_RO: Nu exista termeni

en: No, Thanks!
ro_RO: Nu, Multumesc!

en: None
ro_RO: Nici unul

en: None Special First word
ro_RO: Nimic Special Primul cuvânt

en: Not enough data
ro_RO: Nu este suficient de date

en: Not found!
ro_RO: Nu a fost gasit!

en: Not Set
ro_RO: Nu Set

en: Not use for Header Builder.
ro_RO: Nu utilizați pentru Antet Constructor.

en: Not Use for Nav 2 Items.
ro_RO: Nu Utilizați pentru Nav 2 Elemente.

en: Not use with Grid 2, 3.
ro_RO: Nu se utilizează cu Grid 2, 3.

en: Not use with Grid 3.
ro_RO: Nu utilizați cu Grilă 3.

en: Note: If no options are selected, this setting will default to theme options.
ro_RO: Notă: Dacă nu este selectată nicio opțiune, această setare va folosi implicit opțiunile temei.

en: Note: This feature does not apply to mobiles or devices with small screens
ro_RO: Notă: Această caracteristică nu se aplică la telefoane mobile sau dispozitive cu ecrane mici

en: Note: This feature uses milliseconds, for example 2s = 2000ms, if you enter incorrectly or do not enter anything, the default time is 8000ms
ro_RO: Notă: Această caracteristică folosește milisecunde, de exemplu 2s = 2000ms, dacă introduceți incorect sau nu introduceți nimic, timpul implicit este de 8000ms

en: Note: This option only uses with Desktop Mode.
ro_RO: Notă: Această opțiune se folosește doar cu Modul Desktop.

en: Number Columns Mega Menu
ro_RO: Numărul De Coloane Mega Meniu

en: Numbers
ro_RO: Numere

en: On Sale
ro_RO: Pe De Vânzare

en: on&nbsp;each&nbsp;product
ro_RO: pe fiecare produs

en: Only Apply for Loop (Grid)
ro_RO: Se Aplică numai pentru Bucla (Grilă)

en: Only Apply for Single | Quickview
ro_RO: Aplicați numai pentru Single | Vizualizare rapidă

en: Only child of
ro_RO: Singurul copil al

en: Only for Deal Before Time.
ro_RO: Doar pentru a Face Înainte de Timp.

en: Only one product deal.
ro_RO: Doar un singur produs afacere.

en: Only show child of (Product category id or slug)
ro_RO: Numai show-copil (Produs categoria de identitate sau melc)

en: Only show children of the current brand
ro_RO: Singurul show pentru copii din actualul brand

en: Only show root menu items - Parent - 0
ro_RO: Numai show-rădăcină elemente de meniu - Părinte - 0

en: Only Show top level
ro_RO: Afișa numai nivelul de sus

en: Only top level
ro_RO: Doar la nivel de top

en: Only use for Horizontal.
ro_RO: Utilizați numai pentru Orizontală.

en: Only use for Style => Full.
ro_RO: Utilizați numai pentru Style => Full.

en: Only use for Style is Slider or Simple Slide 2.
ro_RO: Utilizați numai pentru Stilul este Slider sau Simplu Slide 2.

en: Only use for Style is Slider or Simple Slide.
ro_RO: Utilizați numai pentru Stilul este Slider sau Diapozitiv Simplu.

en: Only use for Style is Slider, Simple Slide 2, Slider - Widget Items.
ro_RO: Utilizați numai pentru Stilul este Slider, Simplu, Slide 2, Slider Widget - Elemente.

en: Only use for Style is Slider.
ro_RO: Utilizați numai pentru Stilul este Slider.

en: Only use with Style: Text.
ro_RO: Doar folosi cu Stil: Text.

en: Only using for Slide.
ro_RO: Folosind doar pentru Diapozitiv.

en: Only using for Slider.
ro_RO: Folosind doar pentru Slider.

en: Only using for Style is Ajax Infinite.
ro_RO: Folosind doar pentru Stil este Ajax Infinit.

en: Only using for Style is Carousel.
ro_RO: Folosind doar pentru Stil este de tip Carusel.

en: Only using for Style is Slider
ro_RO: Folosind doar pentru Style este Slider

en: Only using for Style is Slider 1 row.
ro_RO: Folosind doar pentru Stil este Slider 1 rând.

en: Only using for Style is Slider or Simple Slide.
ro_RO: Folosind doar pentru Stil este Slider sau Diapozitiv Simplu.

en: Only using for Style is Slider, Simple Slide, Slider - Widget Items.
ro_RO: Folosind doar pentru Stil este Slider, Simplu, Tobogan, Slider, Widget - Elemente.

en: Only using for Style is Slider, Simple Slide.
ro_RO: Folosind doar pentru Stil este Slider, Diapozitiv Simplu.

en: Only using for Style is Slider, Simple Slider v2.
ro_RO: Folosind doar pentru Stil este Slider, Slider Simplu v2.

en: Only using for Style is Slider.
ro_RO: Folosind doar pentru Stil este Slider.

en: Only With List Style.
ro_RO: Doar Cu Lista Stil.

en: Optimize HTML
ro_RO: Optimizarea HTML

en: Option Product Column Select To Display
ro_RO: Opțiune Coloană produs Selectați pentru afișare

en: Options Follows
ro_RO: Opțiuni Cum Urmează

en: Options Shares
ro_RO: Opțiuni De Acțiuni

en: or more
ro_RO: sau mai multe

en: Order By
ro_RO: Comanda Prin

en: Order by
ro_RO: Comanda prin

en: Other Customers Also Bought
ro_RO: Au cumpărat și alți clienți

en: Outside
ro_RO: În afara

en: Overflows: + 0.5 items
ro_RO: Se revarsă: + 0.5 elemente

en: Override Logo
ro_RO: Suprascrie Logo-Ul

en: Override Logo Mode
ro_RO: Suprascrie Modul De Logo-Ul

en: Override Mobile Logo
ro_RO: Suprascrie Mobil Logo-Ul

en: Override Primary Color
ro_RO: Suprascrie Culoare Primară

en: Override Retina Logo
ro_RO: Suprascrie Retina Logo-Ul

en: Override Shop Filters
ro_RO: Suprascrie Magazin Filtre

en: Override Sticky Logo
ro_RO: Suprascrie Lipicios Logo-Ul

en: Parent Block:
ro_RO: Părinte Bloc:

en: Parent Brand
ro_RO: Marca-Mamă

en: Parent Brand:
ro_RO: Părinte Brand:

en: Parent Category
ro_RO: Categoria Părinte

en: Parent Category:
ro_RO: Categoria Părinte:

en: Parent Footer:
ro_RO: Părinte Subsol:

en: Parent Group
ro_RO: Grupul-Mamă

en: Parent Group:
ro_RO: Grupul-Mamă:

en: Parent Header:
ro_RO: Părinte Antet:

en: Parent Item:
ro_RO: Elementul Părinte:

en: Percentage
ro_RO: Procent

en: Personalize
ro_RO: Personaliza

en: Personalize (Allow Customized by Customer)
ro_RO: Personalizați (Permite Personalizate de Client)

en: Personalize product
ro_RO: Personalizarea produsului

en: Personalized
ro_RO: Personalizate

en: Phone
ro_RO: Telefon

en: Photos Limit
ro_RO: Poze Limita

en: Pin description
ro_RO: Descrierea pinului

en: Pin material banner
ro_RO: Pin material de banner

en: Pin multi products banner
ro_RO: Fixați bannerul cu mai multe produse

en: Pin on Pinterest
ro_RO: Pin pe Pinterest

en: Pin products banner
ro_RO: Pin produse banner

en: Pin Selected
ro_RO: Pin-Ul Selectat

en: Pinterest URL Follow
ro_RO: Pinterest URL Urma

en: Please checked, save and built the filters Category at: Appearance > Widgets
ro_RO: Vă rugăm să verificați, să salvați și să creați filtrele Categoria la: Aspect > Widgeturi

en: Please complete your selection - Product ${productName} has not been selected
ro_RO: Vă rugăm să completați selecția - Produsul ${productName} nu a fost selectat

en: Please create a Product Attribute type Image to use this feature.
ro_RO: Vă rugăm să creați un Atribut de Produs de tip Imagine pentru a utiliza această caracteristică.

en: Please create Static Blocks (or Custom Block of Elementor Header & Footer Builder) and select here.
ro_RO: Vă rugăm să creați Blocuri Statice (sau Bloc de comandă al Elementor de Antet și Subsol Constructor) și selectați aici.

en: Please create Static Blocks (or Custom Block of Elementor Header & Footer Builder) to use this Feature.
ro_RO: Vă rugăm să creați Blocuri Statice (sau Bloc de comandă al Elementor de Antet și Subsol Builder) pentru a utiliza această Caracteristică.

en: Please don't turn off with this option to increase website performance
ro_RO: Vă rog să nu vă opriți cu această opțiune pentru a crește performanța site-ul

en: Please enter a time to return the site to Online (YYYY/mm/dd | YYYY-mm-dd).
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o oră pentru a reveni site-ul la Online (AAAA/ll/zz | AAAA-mm-zz).

en: Please install "Smash Balloon Instagram Feed" plugin to use this feature.
ro_RO: Vă rugăm să instalați "Sparge Balonul Instagram Feed" plugin pentru a utiliza această caracteristică.

en: Please Install Revolution Slider Plugin to use this.
ro_RO: Vă rugăm să Instalați Plugin Revolution Slider pentru a utiliza aceasta.

en: Please Install WooCommerce plugin Before Import Demo Data!!!
ro_RO: Vă rugăm să Instalați plugin-ul WooCommerce Înainte de Date Demo Import!!!

en: Please Install WPBakery or Elementor plugin Before Import Demo Data!!!
ro_RO: Vă rugăm să Instalați WPBakery sau Elementor plugin Înainte de a Importa Date Demo!!!

en: Please Try Again
ro_RO: Vă Rugăm Să Încercați Din Nou

en: Please waiting in a few minutes, The process is running...
ro_RO: Vă rugăm să aștept în câteva minute, procesul se execută...

en: Plus icon
ro_RO: Pictograma Plus

en: Popup Static Block
ro_RO: Bloc static pop-up

en: Portfolio
ro_RO: Portofoliu

en: Portfolio Columns
ro_RO: Coloane De Portofoliu

en: Portfolio Comments
ro_RO: Portofoliu Comentarii

en: Portfolio Count
ro_RO: Portofoliu Conta

en: Portfolio Lightbox
ro_RO: Portofoliu Lightbox

en: Portrait
ro_RO: Portret

en: Position
ro_RO: Poziția

en: Position Info
ro_RO: Poziția Info

en: Position Navigation
ro_RO: Poziția De Navigare

en: Position Title | Navigation (The Top Only use for Style is Carousel)
ro_RO: Titlul poziției | Navigare (Numai partea de sus folosită pentru Style este Carusel)

en: Position Title | Navigation (The Top Only use for Style is Slider)
ro_RO: Titlul poziției | Navigare (Numai partea de sus folosită pentru Style este Slider)

en: Post Type
ro_RO: Tip Post

[ctx: post type general name]
en: Projects
ro_RO: Proiecte

[ctx: post type singular name]
en: Portfolio
ro_RO: Portofoliu

en: Posted By
ro_RO: Postat de

en: Posts - Blogs
ro_RO: Posts - Blog-Uri

en: Posts at
ro_RO: Postează la

en: Posts number
ro_RO: Număr de posturi

en: Posts number - Not use with Grid 3
ro_RO: Număr de posturi - Nu utilizați cu Grila 3

en: Prev Deal
ro_RO: Anterior

en: Price Font
ro_RO: Prețul Font

en: Price icon
ro_RO: Pret icoana

en: Price Rounding
ro_RO: Prețul De Rotunjire

en: Primary Color
ro_RO: Culoare Primară

en: Product 360&#176; Viewer
ro_RO: Vizualizare 360&#176; a produsului

en: Product Brand
ro_RO: Brand De Produs

en: Product Brand (PWB)
ro_RO: Marca de produs (PWB)

en: Product Brand - Nasa
ro_RO: Produs Nou - Nasa

en: Product Brand - Nasa (Use slug of Brand)
ro_RO: Produs Nou - Nasa (Utilizarea melc de Brand)

en: Product Brand - Taxonomies
ro_RO: Produs Nou - Taxonomii

en: Product brand base
ro_RO: Brand de produs de bază

en: Product Brands
ro_RO: Marci De Produse

en: Product Card Styles
ro_RO: Produsul Card De Stiluri

en: Product Categories
ro_RO: Categorii De Produse

en: Product Category
ro_RO: Categorie Produs

en: Product Category (Use slug of Category)
ro_RO: Categoria de produs (Utilizarea melc de Categorie)

en: Product Column Icon Style
ro_RO: Stil pictogramă coloană produs

en: Product Group
ro_RO: Grup De Produse

en: Product Ids
ro_RO: Id-Uri De Produs

en: Product List
ro_RO: Lista de produse

en: Product PWB Brand
ro_RO: Produs PWB Brand

en: Product PWB Brand - (Use slug of Brand)
ro_RO: Produs PWB Brand - (Utilizarea melc de Brand)

en: Product Selected
ro_RO: Produsul Selectat

en: Product Tags
ro_RO: Tag-Uri Produs

en: Product Video Link
ro_RO: Produsul Video Link

en: Product Video Size
ro_RO: Produs Dimensiune Video

en: Products
ro_RO: Produse

en: products
ro_RO: produse

en: Products - WooCommerce
ro_RO: Produse - WooCommerce

en: Products Category:
ro_RO: Categoria de produse:

en: Products Fake Purchase
ro_RO: Produse De Cumpărare Fals

[ctx: project]
en: Add New
ro_RO: Adăugați Noi

en: Project Category
ro_RO: Categoria De Proiect

en: Project Name
ro_RO: Nume Proiect

en: Promote Sales
ro_RO: Promovarea Vânzărilor

en: Purchase Focus
ro_RO: Achiziționarea Focus

en: Quantity
ro_RO: Cantitatea

en: Quantity Stock
ro_RO: Cantitate Stoc

en: Quantity Stock - Descending
ro_RO: Cantitate Stoc - Descendent

en: Radio Style
ro_RO: Radio Stil

en: Radio Style - Tooltip
ro_RO: Radio Stil - Tooltip

en: Read more
ro_RO: Citeste mai mult

en: Recent Products
ro_RO: Ultimele Produse

en: Recent Projects
ro_RO: Proiecte Recente

en: Recent Review
ro_RO: Recenta Revizuire

en: Recent Works
ro_RO: Lucrări Recente

en: Recently Viewed
ro_RO: Recent Vizualizate

en: Recommended - Columns
ro_RO: Recomandat - Coloane

en: Recommended - Mobile Columns
ro_RO: Recomandat - Mobile Coloane

en: Recommended - Tablet Columns
ro_RO: Recomandat - Tableta Coloane

en: Recommended In Archive Products
ro_RO: Recomandat În Arhiva Produse

en: Recommended In Archive Products Page
ro_RO: Recomandat În Arhiva Pagina De Produse

en: Recommended Products
ro_RO: Produse Recomandate

en: Related - Columns
ro_RO: Legate - Coloane

en: Related - Mobile Columns
ro_RO: Legate - Mobile Coloane

en: Related - Tablet Columns
ro_RO: Legate - Tableta Coloane

en: Related posts
ro_RO: Legate de posturi

en: Remove
ro_RO: Elimina

en: Remove Embed
ro_RO: Elimina Încorpora

en: Remove Group
ro_RO: Scoateți Grup

en: Remove hr Title
ro_RO: Eliminați titlul orei

en: Remove Image
ro_RO: Elimina Imagine

en: Request a Call Back
ro_RO: Să solicite un Apel Înapoi

en: Request a Call Back - Single Product Page
ro_RO: Să solicite un Apel Înapoi - Pagina Singur Produs

en: Reset Fake In Cart
ro_RO: Resetare Fals În Coș

en: Reset Fake In Cart Success !
ro_RO: Resetare Fals În Coș Succes !

en: Reset Fake Sold
ro_RO: Resetare Fals Vândut

en: Reset Fake Sold Success !
ro_RO: Resetare Fals Vândut Succes !

en: Responsive
ro_RO: Receptiv

en: RETURN TO SHOP
ro_RO: A REVENI LA MAGAZIN

en: Revolution Slider.
ro_RO: Revoluția Slider.

en: RevSlider Item
ro_RO: RevSlider Element

en: RevSlider Item - Mobile Layout
ro_RO: RevSlider Element - Aspect Mobil

en: Right
ro_RO: Chiar

en: Right (RTL - Left)
ro_RO: Dreapta (RTL - Stânga)

en: Right of Pin
ro_RO: Dreptul de Pin

en: Right Sidebar
ro_RO: Dreptul De Bara Laterală

en: Right Sidebar Classic
ro_RO: Bara Laterală Dreapta Clasic

en: Right Sidebar Off-canvas
ro_RO: Bara Laterală dreapta Off-panza

en: Right to Left
ro_RO: De la dreapta la Stânga

en: Root Product Category
ro_RO: Root Categorie De Produse

en: Root Product Category. (Use for Multi stores)
ro_RO: Root Categorie De Produse. (Utilizați pentru Multi magazine)

en: Rotate
ro_RO: Roti

en: Round
ro_RO: Runda

en: Round Wrapper
ro_RO: Runda Wrapper

en: Round Wrapper - Tooltip
ro_RO: Runda Wrapper - Tooltip

en: Rows of Slide
ro_RO: Rânduri de Diapozitive

en: RSS URL Follow
ro_RO: RSS URL Urma

en: Saturday
ro_RO: Sâmbătă

en: Saturday End Time
ro_RO: Sâmbătă De Sfârșit De Timp

en: Saturday Start Time
ro_RO: Sâmbătă Ora De Începere

en: Save
ro_RO: Salva

en: Save&nbsp;%s&nbsp;<i>(%s&#37;&nbsp;OFF)</i>
ro_RO: Salvați&nbsp;%s&nbsp;<i>(%s&#37;&nbsp;REDUCERE)</i>

en: Scroll Down
ro_RO: Derulați În Jos

en: Scroll images
ro_RO: Alegeți imagini

en: Search
ro_RO: Căutare

en: Search ...
ro_RO: Căutare ...

en: Search Blocks
ro_RO: Blocuri De Căutare

en: Search Brands
ro_RO: Căutare Marci

en: Search for a product&hellip;
ro_RO: Căutare pentru un produs...

en: Search Groups
ro_RO: Grupuri De Căutare

en: Search Header
ro_RO: Căutare Antet

en: Search Projects
ro_RO: Proiecte De Căutare

en: Search Types
ro_RO: Tipuri De Căutare

en: Secs
ro_RO: Secunde

en: secs
ro_RO: secunde

en: Select
ro_RO: Selectați

en: Select / Deselect All
ro_RO: Selecta / Deselecta Toate

en: Select a brand
ro_RO: Selectați un brand

en: Select a product deal
ro_RO: Selectați un produs afacere

en: Select all
ro_RO: Selectați toate

en: Select block
ro_RO: Selectați bloc

en: Select brand
ro_RO: Selectați marca

en: Select category
ro_RO: Selectați categorie

en: Select icons to be shown on share icons on product page, blog page and [share] shortcode
ro_RO: Selectați pictogramele care vor fi afișate pe pictogramele de distribuire de pe pagina produsului, pagina de blog și codul scurt [share].

en: Select images from media library.
ro_RO: Selectați imagini din biblioteca media.

en: Select Item
ro_RO: Selectați Elementul

en: Select Level 1
ro_RO: Marca

en: Select Level 2
ro_RO: Model

en: Select Level 3
ro_RO: An fabricație

en: Select menu
ro_RO: Selectați meniu

en: Select Menu (Use slug of Menu)
ro_RO: Selectați Meniul (Utilizarea melc de Meniu)

en: Select Model
ro_RO: Selectați Modelul

en: Select none
ro_RO: Selectați none

en: Select Options
ro_RO: Selectați Opțiuni

en: Select Pin
ro_RO: Selectați Pin

en: Select Rev Slider Item
ro_RO: Selectați Rev Slider Produs

en: Select terms
ro_RO: Selectați termeni

en: Select the Contact Form
ro_RO: Selectați Formularul de Contact

en: Select Widget Area
ro_RO: Selectați Zona De Widget

en: Select Your Custom Font.
ro_RO: Selectați Font Personalizat.

en: Send us an email
ro_RO: Trimite-ne un e-mail

en: Separated by ", "
ro_RO: Separate prin ", "

en: Service Description
ro_RO: Descriere Serviciu

en: Service Hover Effect
ro_RO: Servicii Efect Hover

en: Service Icon. Enter icon class name. Support FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/themes/elessi-theme/assets/font-nasa/icons-reference.html)
ro_RO: Pictograma serviciului. Introduceți numele clasei pictograme. Suport FontAwesome, Font Pe 7 Stroke (https://elessi.nasatheme.com/demo/font-demo/7-stroke/reference.html), Font Nasa (https://elessi.nasatheme.com/wp-content/ themes/elessi-theme/assets/font-nasa/icons-reference.html)

en: Service link
ro_RO: Link-ul de servicii

en: Service Style
ro_RO: Serviciu De Stil

en: Service Title
ro_RO: Servicii Titlul

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Share & Follow
ro_RO: Partajați Și Urmați

en: Share Icons
ro_RO: Cota De Icoane

en: Share in Single Product Page
ro_RO: Accesul în Pagina Singur Produs

en: Share on Odnoklassniki
ro_RO: Cota de pe Odnoklassniki

en: Share on Telegram
ro_RO: Share on Telegramă

en: Share on Viber
ro_RO: Accesul pe Viber

en: Share on VK
ro_RO: Cota de pe VK

en: Share on WhatsApp
ro_RO: Partaja pe WhatsApp

en: Share on X
ro_RO: Cota pe X

en: Shop All
ro_RO: Magazin Toate

en: Shop Background Color
ro_RO: Culoare de fundal magazin

en: Shop now
ro_RO: Magazin acum

en: Shop The Look
ro_RO: Cumpărați The Look

en: Shop URL
ro_RO: Magazin URL

en: Shop With Background Color
ro_RO: Cumpărați cu culoare de fundal

en: Shop Without Background Color
ro_RO: Cumpărați fără culoare de fundal

en: Short Description
ro_RO: Scurtă Descriere

en: Shortcode Text
ro_RO: Cod Scurt Text

note: Description of the plugin
en: Shortcodes, custom post types and more for NasaTheme (ELESSI - THEME)
ro_RO: Scurtăturile personalizate, tipuri poștale personalizate și mai mult pentru NasaTheme (ELESSI - TEMA)

en: Show Advanced Options
ro_RO: Afișare Opțiuni Avansate

en: Show All
ro_RO: Arata Toate

en: Show as Accordion
ro_RO: Arăta ca Acordeon

en: Show author post
ro_RO: Show-autor post

en: Show Available - Sold
ro_RO: Show Disponibile - Vandut

en: Show Breadcrumb
ro_RO: Show-Pesmet

en: Show button page blogs
ro_RO: Afișați butonul pagină de blog-uri

en: Show Categories of post
ro_RO: Show Categorii de post

en: Show Count products
ro_RO: Arată numarul de produse

en: Show date post
ro_RO: Arată data post

en: Show deals (yyyy-mm-dd | yyyy/mm/dd) for Deal Before Time.
ro_RO: Afișați oferte (aaaa-mm-zz | aaaa/ll/zz) pentru Ofertă înainte de ora.

en: Show default numbers items
ro_RO: Show default numere de articole

en: Show description
ro_RO: Show-descriere

en: Show description - Not use with Grid 2, 3
ro_RO: Afișați descrierea - Nu se utilizează cu Grila 2, 3

en: Show Filter by Group
ro_RO: Show-Filtru de Grup

en: Show hierarchy
ro_RO: Show ierarhie

en: Show Image
ro_RO: Spectacol De Imagine

en: Show Less, More Items
ro_RO: Arată Mai Puțin, Mai Multe Elemente

en: Show Less, Show More variation items
ro_RO: Arată mai Puțin, toate variații elemente

en: Show on Mobile
ro_RO: Spectacolul de pe Mobil

en: Show on Tablet
ro_RO: Spectacolul de pe Tableta

en: Show Price
ro_RO: Spectacol De Preț

en: Show product counts
ro_RO: Spectacol produs de capete de acuzare

en: Show read more
ro_RO: Show citeste mai mult

en: Show the first item - Type Select, Custom
ro_RO: Show-primul element de Tip Select, Personalizate

en: Show Title
ro_RO: Show Titlu

en: Side
ro_RO: Partea

en: Side Classic
ro_RO: Partea Clasice

en: Sidebar Layout
ro_RO: Aspectul Bara Laterală

en: Sidebar Position
ro_RO: Poziția Sidebar

en: Simple
ro_RO: Simplu

en: Simple Deals
ro_RO: Simplu, Oferte

en: Simple Slider
ro_RO: Simplu, Slider

en: Simple Slider v2
ro_RO: Slider simplu v2

en: Single Product Layout
ro_RO: Un Singur Aspect De Produs

en: Single Product page
ro_RO: Pagina singur Produs

en: Single Product Sidebar Position
ro_RO: Singur Produs Poziția De Bara Laterală

en: Single Product Tabs Layout
ro_RO: Aspect de file de produs unic

en: Single Row
ro_RO: Singur Rând

en: Single Tabs Global
ro_RO: Single File Global

en: Site Mode Options
ro_RO: Site-Ul Opțiuni De Modul De

en: Site Offline
ro_RO: Site-Ul Offline

en: Size Guide
ro_RO: Ghid Marimi

en: Size Guide - Single Product Page
ro_RO: Ghid Dimensiuni - Pagina Singur Produs

en: Size Guide Content
ro_RO: Ghid Marimi Conținut

en: Slide Auto (Only use for Style is Slider)
ro_RO: Slide Auto (se vor utiliza Numai pentru Stilul este Slider)

en: Slide images
ro_RO: Imagini de diapozitive

en: Slide Infinite
ro_RO: Slide Infinit

en: Slide Infinite (Only use for Style is Slider)
ro_RO: Slide Infinit (a se utiliza Numai pentru Stilul este Slider)

en: Slide Infinite - for Deal Before Time, Simple Deals
ro_RO: Slide Infinit - pentru Afacere Înainte de Timp, Simplu de Oferte

en: Slide Item
ro_RO: Glisați Elementul

en: Slide Product Pin Reverse
ro_RO: Glisați Pin produs invers

en: Slider - Mobile layout
ro_RO: Slider - aspect Mobil

en: Slider - Widget Items
ro_RO: Slider Widget - Articole

en: Slider Items
ro_RO: Articole Slider

[ctx: slug]
en: product-brand
ro_RO: produs-brand

en: Slug of Products Group
ro_RO: Melc de Produse de Grup

en: Slug of tags, separated by ","
ro_RO: Limac de etichete, separate prin ","

en: Small
ro_RO: Mici

en: Small Square
ro_RO: Pătrat Mic

en: Small Square 1
ro_RO: Pătrat Mic 1

en: Small Square 2
ro_RO: Piața Mică 2

en: Snapchat URL Follow
ro_RO: Snapchat URL Urma

en: Sold Out
ro_RO: Vândut

en: Sold: %s
ro_RO: Vândute: %s

en: Sorry, Maybe a product empty in stock.
ro_RO: Îmi pare rău, Poate că un produs goale în stoc.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
ro_RO: Ne pare rau, nu produse potrivite dvs. de selecție. Vă rugăm să alegeți o combinație diferită.

en: Special First word
ro_RO: Special Primul cuvânt

en: Specifications
ro_RO: Caietul de sarcini

en: Speed Slider
ro_RO: Viteza Slider

en: Square
ro_RO: Pătrat

en: Square has Caption
ro_RO: Piața a Legendă

en: START IMPORT DATA
ro_RO: START IMPORT DE DATE

en: Static Blocks
ro_RO: Blocuri Statice

en: Style
ro_RO: Stil

en: Style 1
ro_RO: Stil 1

en: Style 10
ro_RO: Stil de 10

en: Style 2
ro_RO: Stil 2

en: Style 3
ro_RO: Stil 3

en: Style 4
ro_RO: Stil 4

en: Style 5
ro_RO: Stil 5

en: Style 6
ro_RO: Stil 6

en: Style 7
ro_RO: Stil de 7

en: Style 8
ro_RO: Stil 8

en: Style 9
ro_RO: Stilul 9

en: Style View More
ro_RO: Stilul Vezi Mai Mult

en: Submit Redirect
ro_RO: Prezenta Redirect

en: Submit Redirect To
ro_RO: Prezenta Redirecționa La

en: Submit Redirect To (Input Slug of a Category you want, Default redirect to Shop page or Home page)
ro_RO: Prezenta Redirecționare A (Intrare Melc de o Categorie vrei, Default redirect la pagina de Magazin sau pagina de Start)

en: Subscribe to RSS
ro_RO: Aboneaza-te la RSS

en: Success!!!
ro_RO: Succes!!!

en: Sunday
ro_RO: Duminică

en: Sunday End Time
ro_RO: Duminică De Sfârșit De Timp

en: Sunday Start Time
ro_RO: Duminică Ora De Începere

en: Support displaying short descriptions for menu items.
ro_RO: Suport pentru afișarea scurte descrieri pentru elementele de meniu.

en: Support Menu - Description
ro_RO: Suport Meniu - Descriere

en: SVG Code
ro_RO: Cod SVG

en: TAB TITLE
ro_RO: FILA DE TITLU

en: Tablet Columns
ro_RO: Tableta Coloane

en: Tabs Content
ro_RO: File De Conținut

en: Tabs Style
ro_RO: File De Stil

en: Tags
ro_RO: Etichete

en: Target
ro_RO: Țintă

en: Taxonomy
ro_RO: Taxonomie

[ctx: taxonomy general name]
en: Brands
ro_RO: Marci

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
ro_RO: Categorii

[ctx: taxonomy general name]
en: Groups
ro_RO: Grupuri

en: Taxonomy is not exists
ro_RO: Taxonomia nu este există

[ctx: taxonomy singular name]
en: Brand
ro_RO: Marci

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
ro_RO: Categorie

[ctx: taxonomy singular name]
en: Group
ro_RO: Grup

en: Technical Specifications
ro_RO: Specificații Tehnice

en: Telegram
ro_RO: Telegramă

en: Telegram URL Follow
ro_RO: Telegramă URL Urma

en: Testimonial Say
ro_RO: Testimonial Spun

en: Testimonials Content Say
ro_RO: Marturii Conținut Spun

en: Testimonials Text Color
ro_RO: Marturii Culoarea Textului

en: Text Alignment
ro_RO: Alinierea Textului

en: Text Button
ro_RO: Butonul Text

en: Text Color
ro_RO: Culoarea Textului

en: Text color icon
ro_RO: Text pictograma de culoare

en: Texts Font
ro_RO: Texte Font

en: Texts Font (paragraphs, etc..)
ro_RO: Texte Font (paragrafe, etc..)

en: The Block beside Main menu in Header Type 4, 6
ro_RO: Blocarea de lângă meniul principal din Antet Tip 4, 6

en: The max-width your site will be INPUT + 1200 (pixel). Empty will use default theme option
ro_RO: Max-lățime site-ul dvs. va fi de INTRARE + 1200 (pixel). Gol va utiliza implicit opțiune temă

en: The one you just selected is a video. Please choose the right image!
ro_RO: Cel pe care tocmai ați selectat este un video. Vă rugăm să alegeți imaginea din dreapta!

en: The one you just selected is an image. Please choose the right video!
ro_RO: Cel pe care tocmai ați selectat o imagine. Vă rugăm să alegeți dreptul de video!

en: The Popup Static Block
ro_RO: Blocul static pop-up

en: The Top Only use for Style is Carousel.
ro_RO: Top folosi Doar pentru Stil este de tip Carusel.

en: The video is displayed in the Product Gallery, so please choose a video that is the same size as the images
ro_RO: Video este afișat în Galeria de Produse, astfel încât vă rugăm să alegeți un video care este de aceeași mărime ca imagini

en: There is not Brand (PWB) selected.
ro_RO: Nu este Brand (PWB) selectate.

en: There is not Brand selected.
ro_RO: Nu este Brand selectate.

en: There is not Category selected.
ro_RO: Nu există Categoria selectată.

en: There is not Menu selected.
ro_RO: Nu există Meniu selectat.

en: There is not Pin selected.
ro_RO: Nu este Pin-ul selectat.

en: There is not product selected.
ro_RO: Acolo nu este produsul selectat.

en: There is not Revolution Slider selected.
ro_RO: Nu există Revoluție Slider selectate.

en: this image will be used as the poster of the video, if there is no image, the main image will be used as the poster
ro_RO: această imagine va fi folosit ca un poster video, dacă nu există nici o imagine, imaginea principală va fi folosit ca poster

en: This is the default brand and it cannot be deleted. It will be automatically assigned to products with no brand.
ro_RO: Acest lucru este implicit brand și nu pot fi șterse. Acesta va fi atribuit în mod automat la produse cu nici un brand.

en: This product:
ro_RO: Acest produs:

en: This term is exists
ro_RO: Acest termen este există

en: Thumbnail
ro_RO: Miniatură

en: Thumbnail Style
ro_RO: Stil Miniatură

en: Thumbnails Style
ro_RO: Miniaturi Stil

en: Tiktok URL Follow
ro_RO: Tiktok URL Urma

en: Time Countdown Fake Purchased
ro_RO: Numărătoarea inversă fals achiziționat

en: Tiny
ro_RO: Mici

en: Tip Position
ro_RO: Poziția vârfului

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Title (Only using for Style is Slider, Simple Slide.)
ro_RO: Titlul (folosind Doar pentru Stil este Slider, Diapozitiv Simplu.)

en: Title - Not Use for Nav 2 Items
ro_RO: Titlul - Nu Utilizați pentru Nav 2 Elemente

en: Title Align
ro_RO: Titlul Alinia

en: Title align (Only use for Style is Carousel)
ro_RO: Titlul alinia (a se utiliza Numai pentru Stilul Carusel)

en: Title align (Only use for Style is Slider)
ro_RO: Titlul alinia (a se utiliza Numai pentru Stilul este Slider)

en: Title Alignment
ro_RO: Titlul De Aliniere

en: Title Centered
ro_RO: Titlu Centrat

en: Title Centered - For Deal Before Time V2
ro_RO: Titlu Centrat - Pentru A Face Înainte De Ora V2

en: Title Description
ro_RO: Titlu Descriere

en: Title Font Size
ro_RO: Dimensiunea Fontului Titlu

en: Title heading
ro_RO: Titlu rubrica

en: Title HR
ro_RO: Titlul HR

en: Title Material
ro_RO: Titlu Material

en: Title Style
ro_RO: Titlu Stil

en: Title text
ro_RO: Titlul textului

en: Title type heading
ro_RO: Tip titlu rubrica

en: To - Estimated Days
ro_RO: Să - Estimat Zile

en: Toggle Top Bar
ro_RO: Comutare Bara De Sus

en: Toggle Top Bar - Initialize
ro_RO: Comutare Bara De Sus - Inițializa

en: Top - for Carousel 1 Row
ro_RO: Partea de sus - pentru Carusel 1 Rand

en: Top Bar
ro_RO: Bara De Sus

en: Top Bar Background
ro_RO: Bara De Sus De Fundal

en: Top Bar Text
ro_RO: Bara De Sus Text

en: Top Bar Text Color
ro_RO: Bara De Sus Culoare Text

en: Top Bar Text Color Hover
ro_RO: Bara De Sus Text De Culoare Hover

en: Top Bar Text Hover
ro_RO: Bara De Sus Hover Text

en: Top Bar Type 2
ro_RO: Bara De Sus De Tip 2

en: Top Bar Type 3
ro_RO: Bara de sus tip 3

en: Top Content
ro_RO: Conținutul De Top

en: Top of Pin
ro_RO: De sus de Pin

en: Top Rate
ro_RO: Rata De Top

en: Top to Bottom
ro_RO: De sus în Jos

en: Total:&nbsp;
ro_RO: Total:

en: Transients - of default Wordpress
ro_RO: Tranzitorii - de default Wordpress

en: Tumblr URL Follow
ro_RO: Tumblr URL Urma

en: Turn Off
ro_RO: Opriți

en: Turn On Product Brand - Taxonomies
ro_RO: Porniți Produs De Brand - Taxonomii

en: Type 1 (Limit 18 items)
ro_RO: Tip 1 (Limita de 18 articole)

en: Type 1 - No Border
ro_RO: Tip 1 - Nr De Frontieră

en: Type 2 (Limit 16 items)
ro_RO: Tip 2 (Limita de 16 articole)

en: Type 2 - Border - Top - Bottom
ro_RO: Tip 2 - Border - Top - Partea De Jos

en: Type 3 - Button - Radius - Dash
ro_RO: Tip 3 - Buton - Raza - Dash

en: Type Extra
ro_RO: De Tip Suplimentar

en: Type Font
ro_RO: Tip Font

en: Type Main
ro_RO: Tipul Principal

en: Type Show
ro_RO: Tip Show

en: Type View
ro_RO: Tip Vedere

en: Update Category
ro_RO: Actualizare Categorie

en: Upload
ro_RO: Incarca

en: Upload/Add image
ro_RO: Incarca/Adauga imagine

en: URL button
ro_RO: URL buton

en: URL button (default shop page)
ro_RO: URL butonul (implicit pagina de magazin)

en: Use image
ro_RO: Utilizare imagine

en: User name for display show
ro_RO: Nume de utilizator pentru a afișa show

en: Username
ro_RO: Numele de utilizator

en: Using Image Attributes To Do Brands
ro_RO: Folosind Atributele Imaginii Pentru A Face Branduri

en: UX Variations in Grid - Loop
ro_RO: UX Variații în Rețea în Buclă

en: Variants
ro_RO: Variante

en: Variation Custom Fields
ro_RO: Variația Câmpuri Personalizate

en: Variation Image Gallery
ro_RO: Variația Galerie De Imagini

en: Variation Swatches
ro_RO: Variația Specimene

en: Vertical Alignment
ro_RO: Alinierea Verticală

en: Vertical Expanded
ro_RO: Vertical Extins

en: Vertical Menu
ro_RO: Meniu Vertical

en: Vertical Menu Background
ro_RO: Meniu Vertical Fundal

en: Vertical Menu Background - Focus
ro_RO: Meniul Vertical De Fundal - Focus

en: Vertical Menu Background - Focus - Sticky
ro_RO: Meniul Vertical De Fundal - Focus - Lipicios

en: Vertical Menu Background - Sticky
ro_RO: Meniul Vertical De Fundal - Lipicios

en: Vertical Menu Root
ro_RO: Meniu Vertical Rădăcină

en: Vertical Menu Root - Limit
ro_RO: Meniu Vertical Root - Limită

en: Vertical Menu Root Items - Limit
ro_RO: Meniu Vertical Rădăcină Elemente - Limită

en: Vertical Menu Text
ro_RO: Meniu Vertical Text

en: Vertical Menu Text - Sticky
ro_RO: Meniu Vertical Text - Lipicios

en: Vertical Menu Text Color - Focus
ro_RO: Meniu Vertical Culoare Text - Focus

en: Vertical Menu Text Color - Focus - Sticky
ro_RO: Meniu Vertical Culoare Text - Focus - Lipicios

en: Vertical Menu Visible
ro_RO: Meniu Vertical Vizibil

en: Video Badge In Grid
ro_RO: Video Insigna În Grilă

en: Video Poster Upload
ro_RO: Poster Video Incarca

en: Video Upload
ro_RO: Video Incarca

en: View
ro_RO: Vedere

en: View Block
ro_RO: Vezi Bloc

en: View Header
ro_RO: Vezi Antet

en: View More
ro_RO: Vezi Mai Mult

en: View Project
ro_RO: Vezi Proiect

en: Viewed Products
ro_RO: Produse Vizualizate

en: Viewed Sidebar Off-Canvas
ro_RO: Vizualizate Laterală Off-Panza

en: VK URL Follow
ro_RO: VK URL Urma

en: Website
ro_RO: Site-ul

en: Week
ro_RO: Saptamana

en: week
ro_RO: saptamana

en: Weekdays End Time
ro_RO: În Timpul Săptămânii Sfârșitul Timpului

en: Weekdays Start Time
ro_RO: Zilele De Lucru Timp De Pornire

en: Weeks
ro_RO: Săptămâni

en: weeks
ro_RO: săptămâni

en: Weibo URL Follow
ro_RO: Weibo URL Urma

en: Whatsapp URL Follow
ro_RO: Whatsapp URL Urma

en: With Background
ro_RO: Cu Fundal

en: With Background 2
ro_RO: Cu Fundal 2

en: With Background 3
ro_RO: Cu fundal 3

en: With Slide
ro_RO: Cu Slide

en: Without Background
ro_RO: Fără Fundal

en: Without Slide
ro_RO: Fără Slide

en: WooCommerce Extended
ro_RO: WooCommerce Extins

en: WP Smilies
ro_RO: WP Zâmbete

en: WPBakery - Homes
ro_RO: WPBakery - Case

en: Wrong request
ro_RO: Greșit cerere

en: X URL Follow
ro_RO: X URL Urma

en: Year
ro_RO: An

en: year
ro_RO: an

en: Years
ro_RO: Ani

en: years
ro_RO: ani

en: Yes
ro_RO: Da

en: Yes, Please!
ro_RO: Da, Vă Rog!

en: You need install plugin Contact Form 7, Fluent Form or WPform and Create a form
ro_RO: Trebuie să instalați pluginul Contact Form 7, Fluent Form sau WPform și să creați un formular

en: You're recently viewed
ro_RO: Ești recent vizualizate

en: Youtube URL Follow
ro_RO: URL-ul Youtube Urma
